Izborni apstinent

:lol:Pazi da se ne kaznjava..u chlanici EU...ma vazi...josh samo da ti kazu i za koga morash da glasash kad vetj morash da izadjesh:)...
Apstinencija je osnovna predpostavka demokratije-ako MORASH da glasash tu nema slobode izbora i to nije demokratija nego neshto drugo...
 
Код Грка не можеш да добијеш пасош ако ниси гласао, то је тачно! Али то је само 4 године, до следећих избора;)

nije istina...dobivanje putovnice nema veze sa izlaskom na izbore..
i nigdje, ni u jednoj EU drzavi se nevodi statistika o tome tko je izasao na izbore...
pa ni u Grckoj..
osim toga bila bi to povreda osnovnih ljudskih prava
ne siri neistinu
 
:lol:Pazi da se ne kaznjava..u chlanici EU...ma vazi...josh samo da ti kazu i za koga morash da glasash kad vetj morash da izadjesh:)...
Apstinencija je osnovna predpostavka demokratije-ako MORASH da glasash tu nema slobode izbora i to nije demokratija nego neshto drugo...

pa ok,ja sam tako cuo,ne tvrdim i nisam poverovao a to sto je EU,pa i Bugarska je....:(
ali ako je tacno ovo za pasoš?
 
Izbori - obaveza

Izlazak na birališta u velikom broju zemalja nije samo demokratsko pravo građana. To je i obaveza svih osoba s pravom glasa. U nekim državama, poput Turske i Grčke, u kojima je izlazak na izbore obaveza, neodaziv povlači odgovornost. Na odgovornost se ide ne samo ako se bojkotuju izbori, već i ukoliko se poziva na njihov bojkot.

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2002/10/27/srpski/DO02102602.shtml
 
sta mislite o neizlasku gradjana na izbore,njihovo pravo,neobavesteni,neobrazovani,ludi,pametni....?
cuo sam da se u grckoj kaznjava gradjanin ako ne izadje na izbore?

E mogu da mi pljunu pod prozor: neću da biram ko će da se bogati i neću da plaćam RTS pretplatu koji tvrdi u Dnevniku2 da su nam zemlje u okruženju Slovenija, Hrvatska i Bosna.
 
Izbori - obaveza

Izlazak na birališta u velikom broju zemalja nije samo demokratsko pravo građana. To je i obaveza svih osoba s pravom glasa. U nekim državama, poput Turske i Grčke, u kojima je izlazak na izbore obaveza, neodaziv povlači odgovornost. Na odgovornost se ide ne samo ako se bojkotuju izbori, već i ukoliko se poziva na njihov bojkot.

http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2002/10/27/srpski/DO02102602.shtml
U yebote..dokle smo doshli kad Zivan pocheo da se poziva na Turke.:lol::lol:
Lep Taliban,lep Taliban nema shta.:lol:
 
ili kada si nadrkan na sve zato sto nema preregistracije sa cg tabli:D:D:D:D:D
e a kada ce Hrvatska u EU?
aj se uzmemo fiktivno?

Za vreme Tita Rumunija, Madjarska, Bugarska, Albanija i tu i tamo Grčka, bejahu "zatucane istočne zemlje sve do Rusije" za naše narode i narodnosti.

Danas nema više naroda i narodnosti ali nas "zatucani" zahebaše za tri koplja...
A i Rusija ušla u taj zapadni kapitalizam...
 
Za vreme Tita Rumunija, Madjarska, Bugarska, Albanija i tu i tamo Grčka, bejahu "zatucane istočne zemlje sve do Rusije" za naše narode i narodnosti.

Danas nema više naroda i narodnosti ali nas "zatucani" zahebaše za tri koplja...
A i Rusija ušla u taj zapadni kapitalizam...

OOOOOOOOO,cini ti se......
To oni samo kaobajagi odose u EU,da nas naprave ljubomornim........
 

Back
Top