UKIDANJE PRIVILEGIJA U POLICIJI

Pisem ovo iz ugla obicnog gredjanina, koji nikad nije imao sukoba sa policijom, osim kazni za prekoracenje brzine i sl. Otezavajuca stvar je sto i za policiju i nas civile mozemo reci da smo ljudi. Isto tako i da smo/su - stoka !!! Stvar licne prirode ko ce razumeti i sloziti se...

Ne ! Sto se tice plate, ne treba njihova porodica da trpi, ni kola nisu problem....Moram priznati da je ova mladja generacija mnogo kultivisanija i profesionalnija. Bar ovde u Vojvodini gde placam kazne.:grin: Inace za divno cudo, primetim da je i samo pasivno prisustvo policije na drumu, vec dovoljno za neki red. Nije obavezno zaustavljati i maltretirati.
Ne treba ih sve satanizovati zbog par budala, kojima niko od shefova nije objasnio ko je ovde zakon, ako iko zna, avaj.... Sta je skupstina, sta su sudovi, ko je izvrsni organ vlasti...Nasa je drzava inace represivnog karaktera, sto objasnjava dosta toga. Proci ce jos puno, dok se ne utvrdi razlika izmedju "sluziti - kontrolisati", "pomagati - komandovati". Da se iskoreni bahatost, suzeni pogled na svet, osecaj nedodirljivosti...
Sa druge strane, povecao bi im ovlastenja koja se ticu njihove sigurnosti ( ! ), ali i odgovornost prema civilima koji ih uzgred i placaju,,,E, to je TEMA o kojoj podsvesno zelite da diskutujete !
I
 
Sve sto si rekao za divno cudo,opravdava policiju kao instituciju,a instituciju predstavljaju ljudi,e sad to je pravo pitanje,ja ih poznajem malko vise,sticajem zadnje dve god.prof.voj.sluzbe sam radio u zgradi mup-a,tu nam je bila komanda smestena,a i iz privatnog zivota imao sam prilike da vidim sta su u stanju da urade jel,ljudi od zakona i to oni normalni,sta da ti kazem,imao sam i ja ok susreta sa njima,nikad nisam kaznu platio,prekrsajnu ili bilo koju drugu,ali nije to to sto ustvari treba reci ovde,mislim da tvoja sigurnost kao gradjanina nije uslovljena samo postojanjem policije vec i nekim drugim organima i institucijama,ovo je vise favorizovanje policije,a iz kog razloga,trpe li necije druge porodice zbog toga,ok ja sam prvi da im sve damo,jos ako moze da se sami kaznjavamo da bi oni ispunili normu za radni dan,ako je to resenje,dajmo im jos vise,oce li ih to promeniti,sumnjam,kao sto si rekao represija,to je resenje za njih,pretpostavljam.
 
To je uobicajen nacin rada nase policije vekovimna vec,a kad se vekovima robuje,narod se navikne,pa kod nas to cak i starije generacije smatraju normalnim o obicnom zivotu,a gde jos za cuvare naseg blagostanja,pravo je pitanje kako promeniti onog coveka koji kuci ima porodicu,a ode na sljaku i batinjanje mu je radni opis mesta,ili pokusati nesto drugo,pitanje je sta.
 
Они чувају власт......
Један пензионисани заставник ( војни, значи прави заставник ) ми је причао да су се у Титово време , ко је смео, спрдали на рачун односа власти према полицији ...Као изађе друг стари напоље, погледа около и закључи: Плаво горе плаво доле бог те *ебо што ме воле.......
 
Ima ta anegdota,i danas se prica u vojsci.

Не бих да износим прљав веш из наше фирме али....
Мисли се на пилоте и полицију. И дан данас пилоти имају невероватне привилегије у ВС, мада се великој већини чини да су оне благо речено незаслужене.
 
Pa bas mi je pre oko mesec dana umro jedan drugar bio je pukovnik rvipvo u penziji,znao velickovica,radio sa njim,cak mi je pricao da je pokojni velickovic izbacivao grahovca sa nastave jer ovaj nije znao da napravi borbenu formaciju u vazduhu pri izvodjenju borbenog zadatka a isti je posle bio savetnik milu za bezbednost i tako raznih sam se prica naslusao od njega,neke sam i sam situacije i video tako da piloti i nisu nesto puno dobili kod nas,mislim sa primanjima spram odgovornosti i tehnikom kojom rukuju pa njih sije pripadnik zandarmerije ili malo veci pub,piloti u mup su ok likovi poznajem ih par pa po tome i sudim i kod njih je slicna pesma kao da su u zapecku.
 
policija i vojska bi trebali da imaju naj vece plate u drzavi, pa onda zahtevati od njih da rade svoj posao besprekorno, jedino tako cemo ove nase da odviknemo od mita, naravno kad spominjem mito mislim samo na policiju, vojska je jedina radila svoj posao a nju su skresali samo tako.

p.s.ako su im plate stvarno tako male?!, moram da priznam da po malo i opravdavam takvo ponasanje, ipak rade izuzetno tezak posao,
 
policija i vojska bi trebali da imaju naj vece plate u drzavi, pa onda zahtevati od njih da rade svoj posao besprekorno, jedino tako cemo ove nase da odviknemo od mita, naravno kad spominjem mito mislim samo na policiju, vojska je jedina radila svoj posao a nju su skresali samo tako.

pa kako si rekao svako onda moze reci da zasluzuje navecu platu u drzavi... prosveta, medicina, drzavna upava... moraju postojati kriterijumi, a ti je budzet, pa kako se razreze budzet toliko i za plate. Sta to tacno rade vojna lica... prijatelj mi jedan rece pre nekoliko dana ovo... jabolje je biti podoficir ugovorac, citav dan sedis i ne radis nista, jel mu za to treba veca plata!?
 
nisam za ukidanje privilegija, naprotiv...ali sam za stroge kontrole koje da ciste svuda gde treba...
hteo sam da kazem isto ovo sto je rekao milan11 za plate, ali me je on preduhitrio, jer je tu princip jednostavan - policajac ce da radi za onog ko vise plati.
 
Na zalost, zivimo u takvoj drzavi, ali je nedopustivo da policajci rade za kriminalce posle radnog vremena. Onda treba da rade samo za njih. Nema opravdanja za to, jer onda je policija u sluzbi kriminalaca. Zato smo stigli do ovde.

upravo ztao treba da imaju velike plate, i strogu unutrasnju kontrolu.
zato se i ne slazem sa dejinaom :) "svako treba da trazi vece plate"....policija i uopste drzavna sluzba nisu pijaca i trgovina (mada se mogu podvesti pod to), a i kao nosioci i izvrsioci zakona se stalno eksponiraju i kao takvi su cesto na udari mita i potkupljivanja.
 
korupcija policije postoji svuda (samo je verovatno kod nas izrazenija) u americi, u austriji, u nemackoj itd. mislim da problem nije jedino u visini plate jer ce kriminalci uvek ponuditi vise, problem je u kontroli i sistemu samom kao i u poremecenim vrednostima.
setite se onog policajca koju snimljen da smrce kokain (valjevo ili sabac), suspendovan, nakon nekoliko meseci kada se to zaboravilo vracen na posao
 
Ja sam mislio da pokrenem pitanje i ukidanja stanova kao i prava na mirovinu posle pune aktivne sluzbe kao i da se sadasnji umirovljenici takodje obuhvate i da se ukinu sve vojne mirovine,pa da tako napunimo budzet,pravi patriota to ne vidi on tako oseca,pa ce biti vise i za pubove,a ionako sta ce nam vojska sto je lepo ne ukinu,naprave akt i to je to.
 

Back
Top