Preporuka za neku lepu ljubavnu knjigu

babydoll

Zainteresovan član
Poruka
195
Cini mi se da svako od nas u nekom periodu vise cita neke filozofske knjige, nekad cita klasike a nekad voli da cita o velikim ljubavima, pa eto ja bih volela da mi date savet koje knjige bih mogla da procitam a sa temom o nekim ljubavima, neke zivotne price, vecite teme dom, porodica, brak, deca, ljubomora, prevara sl. (samo ne nesto preterano sladunjavo).
Hvala! :D
 
Zaboravi na D. Stil i ne traci vreme ... uzmi Sekspira... sta god! San letnje noci, Otelo... Vili je u svojim delima kroz razne likove opisao svu ljudsku patnju, ljubomoru, ljubav, ceznju, prezir, osvetu, bes, sladostrasce....

a i biblija je! On je bio veliki i psiholog i mislilac... posle njega ce svima biti lako da pisu!

Ako ti je tesko da odmah krenes sa citanje, pogledaj filmove...
 
Moje misljenje kao pisca jeste da ne citas nikako onog zlog iditskog dobrotvora Tolstoja,ili englesku nakazu zvanu Sekspir (ocigledno da pogresni ljudi postanu legendarni),niti Hessea ako je ljubav u pitanju.
Procitaj predivno delo Knut Hamsuna-Viktorija.To je njegova jedina ljubavna tematika koju je obuhvatio u celom svom knjizevnom opusu.
Ili ako bi zelela nesto drugacije,tu je svakako Gete-
Izbor po srodnosti.Jedan od najjacih klasika.
Ili ako bi htela ljubav lisenu svake strasti,onu koja je zaista istinita i koja se penje po bicu razdiruci ga,onda je tu Bjernstjerne Bjernson-Sineve Sulbaken.

Ili na kraju,evo ti na ovom topicu moja prica "Agonija", koju su toliko "poznavaoci knjizevnosti" ovde pregledali da nisu znali da daju nikakav komentar na Moj nacin pisanja.
 
chokolada:
maliPrinc:
"Bese neizbezno: miris gorkih badema oduvek je u njemu budio secanje na nesrecne ljubavi. Doktor Huvental Urbino ga je osetio cim je krocio u kucu utonulu u tamu..."
Procitaj LJUBAV U DOBA KOLERE od Markesa
8)
A meni se ta i nije bas svidela!

Ok, ukusi su razliciti. Mislim da knjigu bolje moze shvatiti muskarac. Nisam mislio nista lose kada to kazem. Poz!
 
NaraYan:
Onda procitaj 'Sarat i Vipuli' od Stevana Pesica. Ja ne volim ljubavnu prozu ali sam se odusevio ovom knjigom. :oops: :lol:


da, ta knjiga je divna, i nekako cudna... Kao neki indijanski Romeo i Julija, samo na neki cudan nacin...
I bilo mi je cudno kako je jednu takvu knjigu napisao nas pisac, zato sto "zvuci" kao da je pisao neko recimo iz Azije, ili Juzne Amerike...

ta knjiga inace stoji u biblioteci na polici medju knjigama za decu...?!
 
Prava knjiga za sve koji preferiraju virtualna poznanstva. " Preporučeno " od Iselin Herman.

"Preporučeno " je senzualan i zanosan roman o čežnji koja se proživljava iza maske pisama i o mogućoj katastrofi koja preti kada se maske skinu...

Mlada Dankinja Delfin Hav videla je na jednoj izložbi sliku francuskog umetnika Žana Lika Forera. Slika je na nju ostavila toliko jak utisak da je odlučila da Foreru pošalje pismo. Prepiska postaje sve intimnija i Delfin počinje da razgolićuje svoju dušu, sloj po sloj. Njena osećanja prema slikaru pretvaraju se u veliku strast. Ona i telom i dušom čezne za ljubavnikom koga nikada nije videla. Konačno, sastanak se više ne može odlagati.

" Preporučeno " je zavodljiv roman o zavodjenju."
 

Back
Top