Истина о догађају у Новом Саду...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

W.A.S.P.

Poznat
Poruka
9.005
Ово сам добио на мајспејсу, како сам добио тако вам и прослеђујем (и наслов је идентичан)




Ово је написао један од ухапшених ...

===========================================================

U ovoj temi ukratko cu opisati svima vama koji niste mogli da budete sa nama, zatim svima vama koji ste spreceni, vama koji ste se uplasili a nedeljama ste govorili da dolazite i naravno spijunima ovog foruma, koji je ocigledno najposeceniji, hapsenje, kao i dogadjaje posle i ponasanje pripadnika zandarmerije odreda iz Beograda.

Ja sam zajedno sa 11 saboraca uhapsen u blizini igralista, odmah pored baste u kojoj smo sedeli.Posle dogadjaja koje ne zelim da komentarisem, intervenisala je kao sto sam gore naveo zandarmerija iz Beograda.Oborili su nas na zemlju, fizicki nas nisu maltretirali, dok su dvojici iz nase grupe vezali ruke.U tom momentu zacula se buka i galama, i shvatio sam da neka masa ide prema nama.Nisam pogresio to je bilo more novinara koji su nas slikali dok smo lezali.Bio sam prvi do novinara, idealan primerak za novine i naslovne stranice.Burno sam reagovao, izgovarao sam psovke kao i kritiki zandarmeriji sto ih je pustila.Pripadnik zandarmerije koji je mene cuvao zamolio me je da se ucutim i da ih pustim, zatim je svojim telom zastitio moje lice od njih, jer za razliku od vecine nisam imao kapuljacu nego kacket.Moja galama je dala rezultat i novinare su oterali.Lezali smo na podu neko vreme i cekali smo dolazak sluzbenog auta, popularne marice.Svih 10 momaka iz moje grupe su ubacili u maricu samo sam ja cekao doktora zbog pogorsanog zdravstvenog stanja.Zahtevao sam da me puste sa svima, da me ne odvajaju i posle rasprave pustili su me da udjem u mracnu maricu.Nas tacno 11 jedva je stalo u maricu, u kojoj se odjednom izgubio kiseonik.Meni je to posebno smetalo.Bogu hvala brzo smo stigli u stanicu i dok smo cekali na parkingu u marici, mladi pripadnik zandarmerije nam je otvorio vrata da se ne bi pogusili.

U stanici se nista nije specijalno desavalo.Moja grupa od 11 je stajala napolju, dok su u prostorijama vec bili neki nasi ljudi.Po mojoj proceni oko 40 nas je bilo tu.Pocele su da se formiraju grupice od po 6.U prvobitnoj grupi od nas 11 bilo je 2 momka koji su sluzili vojsku.Njih su odvojili sa strane i cekali vojnu policiju da dodje po njih.Za ostalu trojicu iz nase grupe ne znam sta je bilo.I tako nova grupa od nas 6 je bila spremno za put kod sudije za prekrsaje po hitnom postupku.

Ponovo smo usli u maricu u kojoj je ovog puta bilo prijatnije.Sada nas nije bilo 11 nego samo 6 sto je bilo podnosljivo.Imali smo i muziku u kolima, hit Halida Beslica je upravo bio u toku "Put me zove moram poci...".Kada smo dosli smestili su nas u prizemlje sa policijom.Sedeli smo zajedno sa njima pricali o dogadjajima u gradu.Tada smo i upalili mobilne telefone i posle desetine propustenih poziva i poruka, javili smo se uglavnom roditeljima i devojkama da smo dobro i da brzo dolazimo.Tu smo sa njima proveli oko 1h.Pojavila se zena koja je pozvala policiju da nas popne sprat iznad kod sudije.Dok smo svi zajedno ustajali policija nam je smehom rekla da budemo mirni kada budemo prosli pored "njih".Nisam shvatio sta je time hteo da kaze i to mi se nije svidjalo.Bio sam poslednji u toj grupici koja je krenula stepenicama.Iza mene je bio policajac koji je bio malo stariji i pitao sam ga na sta je njegov kolega mislio kada je rekao "pored njih".Rekao mi je "cuti videces i sam" i nasmejao se.U tom trenutnu cuo sam smeh svih na tom spratu.Smeh je bio sve jaci i jaci.Onda sam i ja video razlog tog smeha.Za razliku od momaka iz moje grupe kao i policije, ja se nisam smejao.Nisam mogao da verujem svojim ocima.Seli smo na 5 metra od klupe na kojoj su sedeli dvoje momaka starosti oko 20 godina.Jedan od njih je i bio normalan po izgledu i njega niko nije ni gledao.Glavna atrakcija je bio njegov drugar.Decko koji je pola kose ofarbao u crno a pola u crveno.Imao je iscepanu majicu na kojoj je pisalo "dobar naci - mrtav naci".Ali ono sto je izazivalo je bio donji deo tela tog stvora.Kratki sorc ( uvucen u guzu ) i na jednoj nozi svetlo zute najlon carape, dok je na drugoj bila svetlo crvena najlon carapa sa crnim tufnicama.Svi su se smejali, dobacivali im svasta, ja mozda i najvise.Policajci su se svadjali ko ce tu dvojicu da cuva.Naravno niko nije pristao da sedne na klupu pored nadrogiranih pedera.Njih dvoje su privedeni jer su zapalili baklje i bacali koplje na zandarmeriju.Ubrzo su dosla 4 svedoka koja su tvrdila suprotno, imali su i pravnog zastupnika kao i novinara b92 koji je pokusavao da se direktno ukljuci u neki tv ili radio emisiju.Bili su bucni sve dok jedan pripadnik zandarmerije nije isterao svedoka iz naseg hodnika.Dok smo cekali da nas saslusaju pripadnici zandarmerije su dali iskaz da su pomenuta dvojica naoruzani napali kordon.Naravno da su ih pustili zbog "nedostatka dokaza" ali nije se na tome zavrsilo.Jedan pripadnik zandarmerije, odred iz Beograda je vikao kako nikad u zivotu nije doziveo da nekog koji je napao kordon milicije bakljom i motkom, bude pusten i pored toga sto preko 20 svedka iz zandarmerije tvrdi da je okrivljeni narusavao javni red i mir.Vikao je sudiji da ce skinuti uniformu i da nece vise raditi taj posao.Naravno sve je to bilo uzalud.


 
Razocarani tim dogadjajem dosli smo i mi na red kod sudije.Uglavnom svi smo dali iste iskaze, da smo sedeli mirno dok grupa gradjana nije doslo do nas.Rekli smo da smo pevali srpske pesme "Vojvodina - Srbija", ali smo odbacili da smo vikali kako je pisalo "jebacemo vam majku".Kada smo zavrsili sudija nas je sve pozvala unutra i rekla da ce na osnovu izjave svedoka biti odredjena nasa dalja buducnost.Svedoci su 16 prpadnika zandarmerije odred Beograd.Tada smo se svi vec pomirili, da ce doci ispricati pricu koji su im napisali, i tako nas postali tu zatvor.

Posto je uveliko prosla ponoc reseno je da svi pripadnici zandarmerije daju iskaze pred nama i pred sudijom.Doneli su nam stolice seli smo i cekali prvog, kako sam ja pomislio "fantomskog" svedoka koji dosao tu samo radi dnevnice, da isprica pricu koji je naucio pre 5 min.Znao sam da izjavu koji budeo dao on, potvrdice ostalih 15, tako da smo svi molili Boga da on kaze istinu.Istinu je i rekao.Nas sudija ja bila zena rodjena 1974 god, i lepa i zgodna zena.Diktirala je koleginici koja je kucala tekst na racunaru.Dana tog i tog, vi ste obezbedjivali krug oko doma vojske u kome su se nalazili ovde pristutni okrivljeni.I pitala ga je kako je on video dogadjaje.Zaista ne znam ime tog momka, zastao je malo, pogledao u nas i krenuo da prica ono sto je video.

"Dobili smo narednjenje da pazimo na momke ( nas ) koji su sedeli u domu vojske.Momci su tu sedeli vise od pola sata.Bili su mirni i zaista nikakve probleme nisu pravili.Bili smo licem okrenuti ka njima sve dok nije sa druge strane dosla druga grupa ljudi.Druga grupa ljudi je bila maskirana, i imali su vidno nauruzanje.Tada smo se okrenulli ka prodoslicama sa ulice jer smo smatrali da su oni opasniji jer ih je bilo vise.Na pitanje sudije da li su osecali opasnost od nas, i kako su smeli da nam okrenu ledja, momak je rekao da nismo davali nikakve znake agresivnosti, za razliku od mase na ulici.Naglasio je da su imali gay zastave,da su bili maskirani i sa oruzijem.Rekao je da su prvi poceli da skandiraju uvrede "jebacemo vam mater fasisticku" na sta smo mi uzratili "Vojvodina Srbija".Prve kamenice i baklje nisu prve poletele iz grupe u kojoj su bili ovi momci, nego iz grupe koja je bila na ulici.Tada je doslo do sukoba mi smo krenuli na pridoslice sa ulice i morali da intervenisemo jer su krenuli ka ogradi.U tom momentu smo dobili naradjenje da se okrenemo nazad u pohapsimo momke koji su bili u domu vojske.Na pitanje sudije zasto nas prve kada nismo poceli incident, momak je govorio da su radili sta su im staresine rekle".

Svima nam je laknulo kada smo culi prvi iskaz.Ostalih 15 clanova ovog odreda je dalo slicne izjave.Neki su na pitanje da li su se osecali ugrozenim od strane grupe iz doma vojske, rekli da nisu jer zasto bi se osecali kada smo nosili iste grbove na jaknama, pokazujuci na grb srbije na svom kombinezonu.Jedan momak je rekao da je ovo sve namesteno, jer su oni dobijali dozvoli da zaustave i po 15 hiljada navijaca zvezde u Novom Sadu a nisu dobili dozvolu da 300 ljudi sprece da dodju do svojih protivnika.

Tada je sve palo u vodu.Vise telefon kod sudije nije zvonio, nije vise nista moglo da se napakuje preko telefona.Svih 16 svedoka dalo je jednoglasnu izjavu da su incident izazvali pridoslice sa ulice.Da su oni bili naoruzani, sa maskiranim licima.

Izasli smo napolje i cekali da nas puste.Bilo je oko 03.00h.Dok smo cekali ostale formalnosti prisao sam drugoj grupi od 6 clanova.Isti slucaj kao i kod nas, samo sto su oni imali 22 svedoka.22 pripadnika zandarmerije je reklo istinu.Obe ove grupe su pustene kuci.Samo su Gorana zadrzali zbog ranijeg dela, i koliko sam ga shvatio 7 dana ce morati da provede u zatvoru.Mi smo posle pogeldanog filma tuce, na kojem se nista ne vidi krenuli kuci.Izasli smo napolje i naravno sada je glavni problem bila hrana.Srecom 50 m od nas bio je rostilj koji je radio non stop.Tu smo pojeli hamburgere, pricali dogadjaje i polako krenuli na voz.Kao sto sam rekao bilo nas je iz raznih krajeva Srbije, ali svi smo isli vozom do Beograda.Kartu za nas 5 koji smo zajedno spavali platio je decko, koji je u stanici napunio 20. rodjendan.Spavali smo do Beograda, i kada smo dosli tu smo se konacno razisli.Neki su otisli na lastu, neki na drugi voz.Ja sam gradskim busom krenuo kuci gde me je majka cekala sa novinama i mojom slikom.Naravno da je i video insert na b92 u kojoj igram glavnu ulogu sa licem u blatu.

Sada je ponedeljak 12.00h.U Novi Sad sam krenuo u nedelju, u ranim jutarnjim casovima.Kao sto vidite logicno da sam u teskom fizickom stanju, i zato mi morate opristiti sve greske koje sam gore napisao, a znam da ih ima na desetine.Gore sam ispricao istinu koja se naravno ne poklapa sa novinarima blica i b92.Ali bitno je da se slaze sa preko 40 pripadnika zandarmerije iz Beograda.Jos jednom hvala vam za istinu, da je niste rekli svi bi trunuli u zatvoru.
 
само да додам:
чанка и чеду на вешала !!!
n010.gif
n010.gif
n010.gif
n010.gif
n010.gif
 
:lol::lol::lol::lol:
Koja komedija sunce ti hebem ,grupa nasilnih ,agresivnih maskiranih pedera naoruzana kamenicama ,motkama ,bakljama ,najlon carapama carapama na tufnice, pederskim zastavama i kopljima:shock:napada policiju i jadne nevine fasiste koji su sedeli mirno u dvoristu vojske i mirisali cvece (posle su doduse i travu pasli:lol: )steta sto vise ne snimaju Leteci cirkus Monti Pajtona ovo bi bio idealan secenario za neki od njihovih skeceva :mrgreen::mrgreen:
 
:lol::lol::lol::lol:
Koja komedija sunce ti hebem ,grupa nasilnih ,agresivnih maskiranih pedera naoruzana kamenicama ,motkama ,bakljama ,najlon carapama carapama na tufnice, pederskim zastavama i kopljima:shock:napada policiju jadne nevine fasiste koji su sedeli mirno u dvoristu vojske i mirisali cvece (posle su doduse i travu pasli:lol: )steta sto vise ne snimaju Leteci cirkus Monti Pajtona ovo bi bio idealan secenario za neki od njihovih skeceva :mrgreen::mrgreen:

Nemoj samo Pajtonovce,i nasa verzija "Nadrealisti" bi umeli verno da docaraju ovaj "nemio dogadjaj"
 
:lol::lol::lol::lol:
Koja komedija sunce ti hebem ,grupa nasilnih ,agresivnih maskiranih pedera naoruzana kamenicama ,motkama ,bakljama ,najlon carapama carapama na tufnice, pederskim zastavama i kopljima:shock:napada policiju i jadne nevine fasiste koji su sedeli mirno u dvoristu vojske i mirisali cvece (posle su doduse i travu pasli:lol: )steta sto vise ne snimaju Leteci cirkus Monti Pajtona ovo bi bio idealan secenario za neki od njihovih skeceva :mrgreen::mrgreen:
Неописиво ме асоцира на твој аватар ... да ниси био међу овима?
 
meni ga je bilo zao kada su ga naterali da prica protiv Kostunice kako bi dokazao svoju "neutralnost" ,covek samo sto nije zaplakao ,sav zbunjen ,drhtavog glasa ,mora da je odmah posle emisije poslao pokajnicko pismo premijeru .:lol:

A jesi skontao kad je trebao da navede,zacutao je par momenata(valjda da navede nesto bezbolno da ga Sef posle ne bi kritikovao zbog nelojalnosti),to mi je bio patos....
 
Ово сам добио на мајспејсу, како сам добио тако вам и прослеђујем (и наслов је идентичан)




Ово је написао један од ухапшених ...

===========================================================
Smeh je bio sve jaci i jaci.Onda sam i ja video razlog tog smeha.Za razliku od momaka iz moje grupe kao i policije, ja se nisam smejao.Nisam mogao da verujem svojim ocima.Seli smo na 5 metra od klupe na kojoj su sedeli dvoje momaka starosti oko 20 godina.Jedan od njih je i bio normalan po izgledu i njega niko nije ni gledao.Glavna atrakcija je bio njegov drugar.Decko koji je pola kose ofarbao u crno a pola u crveno.Imao je iscepanu majicu na kojoj je pisalo "dobar naci - mrtav naci".Ali ono sto je izazivalo je bio donji deo tela tog stvora.Kratki sorc ( uvucen u guzu ) i na jednoj nozi svetlo zute najlon carape, dok je na drugoj bila svetlo crvena najlon carapa sa crnim tufnicama.Svi su se smejali, dobacivali im svasta, ja mozda i najvise.Policajci su se svadjali ko ce tu dvojicu da cuva.Naravno niko nije pristao da sedne na klupu pored nadrogiranih pedera.Njih dvoje su privedeni jer su zapalili baklje i bacali koplje na zandarmeriju.Ubrzo su dosla 4 svedoka koja su tvrdila suprotno, imali su i pravnog zastupnika kao i novinara b92 koji je pokusavao da se direktno ukljuci u neki tv ili radio emisiju.Bili su bucni sve dok jedan pripadnik zandarmerije nije isterao svedoka iz naseg hodnika.Dok smo cekali da nas saslusaju pripadnici zandarmerije su dali iskaz da su pomenuta dvojica naoruzani napali kordon.Naravno da su ih pustili zbog "nedostatka dokaza" ali nije se na tome zavrsilo.Jedan pripadnik zandarmerije, odred iz Beograda je vikao kako nikad u zivotu nije doziveo da nekog koji je napao kordon milicije bakljom i motkom, bude pusten i pored toga sto preko 20 svedka iz zandarmerije tvrdi da je okrivljeni narusavao javni red i mir.Vikao je sudiji da ce skinuti uniformu i da nece vise raditi taj posao.Naravno sve je to bilo uzalud.



:D:D:D:D:D:D:D,brate,hvala ti,danas sam se zbog tvog posta prvi put nasmejao i jos se smejem,pa koji cirkus,neonaci likovi u crnim fajerkama sa gayevima u najlonkama i zandari,znaci,hahahahahahah:D:D:D:D:D,jako
 
Čankov nastup je bio kao loša pozorišna predstava.A DSS-ovci su zaista mogli da pošalju u emisiju nekog elokventnijeg i prisebnijeg tipa.Čanak je sve vreme pričao trule priče o konclogorima,a kad ga snima kamera ''zamišljeno'' zevao u plafon!Beda...:lol:

Emisija je bas bila zanimljiva....
I ono kad je rekao da je Hitler imao clansku kartu 7...
Nemojte me napadati,ne mislim da ce kod nas doci do omasovljavanja te ideje,meni je bizaran podatak bio i kako je Hitler kao bolesnik uspeo toliko ljudi pridobiti...
Pa dobro mozda bas zato sto je bio bolesnik
 
,brate,hvala ti,danas sam se zbog tvog posta prvi put nasmejao i jos se smejem,pa koji cirkus,neonaci likovi u crnim fajerkama sa gayevima u najlonkama i zandari,znaci,hahahahahahah,jako

Да будем искрен равнодушан сам према свему овоме. Искрено, мени је жао што се нису сви тамо поубијали међусобно ...
 
Опа видим да овде неки ситни реакционарчићи би као и турци секли главе Србима и правили нове ћеле куле!!!!!! Значи неверује се човеку и његовој причици из прве руке, него се верује шугавим медијима.

Многи овде болују од еуропеизма и још су грађанске вероисповести,нисам присталица фашизма али сам националиста,или си за Србију или си против ње(многи су овде против а тог нису ни свесни)
Поздрав
 
"Dobili smo narednjenje da pazimo na momke ( nas ) koji su sedeli u domu vojske.Momci su tu sedeli vise od pola sata.Bili su mirni i zaista nikakve probleme nisu pravili.Bili smo licem okrenuti ka njima sve dok nije sa druge strane dosla druga grupa ljudi.Druga grupa ljudi je bila maskirana, i imali su vidno nauruzanje.Tada smo se okrenulli ka prodoslicama sa ulice jer smo smatrali da su oni opasniji jer ih je bilo vise.Na pitanje sudije da li su osecali opasnost od nas, i kako su smeli da nam okrenu ledja, momak je rekao da nismo davali nikakve znake agresivnosti, za razliku od mase na ulici.Naglasio je da su imali gay zastave,da su bili maskirani i sa oruzijem.Rekao je da su prvi poceli da skandiraju uvrede "jebacemo vam mater fasisticku" na sta smo mi uzratili "Vojvodina Srbija".Prve kamenice i baklje nisu prve poletele iz grupe u kojoj su bili ovi momci, nego iz grupe koja je bila na ulici.Tada je doslo do sukoba mi smo krenuli na pridoslice sa ulice i morali da intervenisemo jer su krenuli ka ogradi.U tom momentu smo dobili naradjenje da se okrenemo nazad u pohapsimo momke koji su bili u domu vojske.Na pitanje sudije zasto nas prve kada nismo poceli incident, momak je govorio da su radili sta su im staresine rekle".


-----------

okurazili se gayevi i narkomani i sem sto drze proteste hoce i da biju :D
 
Многима је.:D

Ево читам стране извештаје...
Сви европски медији преносе изјаве "антифашиста" Чанка и Чеде.
Мисија успела, захваљујући Давидовићу.

А иначе да кажемо, једино Израелски медији преносе искрено да је више од пола похашених неонациста дошло на "испомоћ" из Пољске, Словачке, Словеније и Бугарске,а напомињу да је у Новом Саду стрељано стотине Срба,Јевеја и Цигана под нацистичком окупацијом.

Бугарске новине преносе да је ухапшено 8 Бугарских нео-нациста.

http://news.google.com/news?client=...ie=UTF-8&oe=utf-8&tab=wn&ncl=1121837080&hl=en
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top