Ma, sta uopste znaci biti savremen?

Savremen
način razmišljanja koji je opšte prihvaćen u savremenom svetu-zapadnom-modernom neopterećenim nekim religijskim shvatanjima koji je u našim (balkanskim) krajevima imao jak uticaj+postkomunistički skorojevićki način razmišljanja koji su roditelji tih epoha prenosili na svoju decu sve do današnjaih dana.
Moderno, opušteno biće sa svojim svetanjim sveta i društva sa svojim načinom ponašanja i odevanja..različitost...ja koje poštuje drugo tuđe ja
Dakle budi svoj :wink:
 
...metrosexual...

metroseksualac je lep jer mu se moze i jer vodi racuna o sebi (redovno kupanje, rekreacija-ne sport, najbolja garderoba koju moze da priusti, kozmetika, i mleko za telo-sto da ne), obrazovan (fax ili neko usko strucno znanje, usavrsavanje ili rad na tome), pametan, lud u dovoljnoj meri (u smislu duha koji se razlikuje od drugih taman koliko treba da ga ucini zanimljivim i drugacijim...neki to danas zovu ludim), umeren taman koliko treba, tip bez predrasuda (straight i nenaplasen od zena, bez frke od pedera ili lezbejki ili cega vec), prirodan (macho kad mu je takav dan i devojcica kad mu tako naidje), neko ko prati sve zivotne tokove i svojim kritickim ukusom odvaja kvalitet za sebe (urban ali ne izvestacen - neko ko sam bira sta mu se svidja jer ima toliko toga...nezavisne produkcije filmova, muzike, stripa, softvera,...ma toliko toga svuda-posebno na netu), neko ko je sarmer i harizmatski vodja, neko ko ume i da se zaljubi i da voli i da od toga ne napravi idilicnu dosadnu ljuspu za beg od bedaka, optimista, neko ko radi i stvara, ko kapira svet, okruzenje i prati promene u njemu, neko ko je informisan i napredan...i mnogo toga jos sto cini muskraca koji moze da parira zenama i drugim tipovima u XXI-om veku....e to je savremeno...
 
Dirk Diggler:
...metrosexual...

metroseksualac je lep jer mu se moze i jer vodi racuna o sebi (redovno kupanje, rekreacija-ne sport, najbolja garderoba koju moze da priusti, kozmetika, i mleko za telo-sto da ne), obrazovan (fax ili neko usko strucno znanje, usavrsavanje ili rad na tome), pametan, lud u dovoljnoj meri (u smislu duha koji se razlikuje od drugih taman koliko treba da ga ucini zanimljivim i drugacijim...neki to danas zovu ludim), umeren taman koliko treba, tip bez predrasuda (straight i nenaplasen od zena, bez frke od pedera ili lezbejki ili cega vec), prirodan (macho kad mu je takav dan i devojcica kad mu tako naidje), neko ko prati sve zivotne tokove i svojim kritickim ukusom odvaja kvalitet za sebe (urban ali ne izvestacen - neko ko sam bira sta mu se svidja jer ima toliko toga...nezavisne produkcije filmova, muzike, stripa, softvera,...ma toliko toga svuda-posebno na netu), neko ko je sarmer i harizmatski vodja, neko ko ume i da se zaljubi i da voli i da od toga ne napravi idilicnu dosadnu ljuspu za beg od bedaka, optimista, neko ko radi i stvara, ko kapira svet, okruzenje i prati promene u njemu, neko ko je informisan i napredan...i mnogo toga jos sto cini muskraca koji moze da parira zenama i drugim tipovima u XXI-om veku....e to je savremeno...
-lepo si ti to negde procitao ali svojom glavom nisi mucnuo :wink:
-metrosexualci su korak nazad,zapravo pozitivna reakcija na zensq androidnost,izjednacavanje polova i smrt svih emocija,covece gledaj malo dalje,svakako mislim da covek ne trba da se ukopa u mestu i postane otpadak evolucije ali mora da pazi na svoje izbore i ne specijalizuje se previse usko,sto u ovom slucaju znasi upravo to....razvijanje svesti-->DA....ali biti rob propagande i ekonomskih podobnosti......razmisli jos jednom... :wink:
-drugi deo texta je OK :wink:
 
Biti savremen koliko puta vec obradjeno u okviru ovog posta.
Ali

Najosnovnije stvari.Nepljuvati po ulici,nebacati smece van kante.Neosecati se na znoj osim s povratka sa posla,Biti obucen u cistu odecu,oblaciti se onako kako ti se dopada a ne kako modni trndovi nalazu.Imati pirsing ili tatu ali samo pod uslovom da ti nesto znaci a ne zbog drugih i naravno na humanim mestima moze nos ali ne i genitalije.Imati hobi baviti se sportom,imati tipa ribu koji ti odgovaraju.Nedrogirati se pusiti ako mora umereno,nikada se neodrati od alkohola da neznas za sebe.ne slusati stoju.Postupati prema drugima onako kako bi zeleli da se drugi postupaju prema vama.Ici na izlete spavati u satoru ceo god odmor.Probati sve sexi komb koje vas privlace pa cak i one prema svom polu ali nikada da to drugi znaju.Pronaci sebe u masi laznih ljudi.Verovati u sebe voleti ljude zivot ovu planetu koju svi zaboravljamo i zivotonje biljke i sve ostalo sto deli prostor s nama ljudimo koji smo sebicni i mislimo da smo jedinstveni i jedini.A propadamo kao i sve oko nas.Savremeni ljudi koriste dezodorans u stiku da ne narusavaju ozon,I savremeni ljudi misle na buducnost narednih pokoljenja.

To je savremen covek.
Ziveti voleti i ostaviti nesto i za druge.
 
haha.gif
 
Bustura:
Biti savremen koliko puta vec obradjeno u okviru ovog posta.
Ali

Najosnovnije stvari.Nepljuvati po ulici,nebacati smece van kante.Neosecati se na znoj osim s povratka sa posla,Biti obucen u cistu odecu,oblaciti se onako kako ti se dopada a ne kako modni trndovi nalazu.Imati pirsing ili tatu ali samo pod uslovom da ti nesto znaci a ne zbog drugih i naravno na humanim mestima moze nos ali ne i genitalije.Imati hobi baviti se sportom,imati tipa ribu koji ti odgovaraju.Nedrogirati se pusiti ako mora umereno,nikada se neodrati od alkohola da neznas za sebe.ne slusati stoju.Postupati prema drugima onako kako bi zeleli da se drugi postupaju prema vama.Ici na izlete spavati u satoru ceo god odmor.Probati sve sexi komb koje vas privlace pa cak i one prema svom polu ali nikada da to drugi znaju.Pronaci sebe u masi laznih ljudi.Verovati u sebe voleti ljude zivot ovu planetu koju svi zaboravljamo i zivotonje biljke i sve ostalo sto deli prostor s nama ljudimo koji smo sebicni i mislimo da smo jedinstveni i jedini.A propadamo kao i sve oko nas.Savremeni ljudi koriste dezodorans u stiku da ne narusavaju ozon,I savremeni ljudi misle na buducnost narednih pokoljenja.

To je savremen covek.
Ziveti voleti i ostaviti nesto i za druge.

Super, nasla sam se u svakoj recenici :D 8)
 
Bustura:
Biti savremen koliko puta vec obradjeno u okviru ovog posta.
Ali

Najosnovnije stvari.Nepljuvati po ulici,nebacati smece van kante.Neosecati se na znoj osim s povratka sa posla,Biti obucen u cistu odecu,oblaciti se onako kako ti se dopada a ne kako modni trndovi nalazu.Imati pirsing ili tatu ali samo pod uslovom da ti nesto znaci a ne zbog drugih i naravno na humanim mestima moze nos ali ne i genitalije.Imati hobi baviti se sportom,imati tipa ribu koji ti odgovaraju.Nedrogirati se pusiti ako mora umereno,nikada se neodrati od alkohola da neznas za sebe.ne slusati stoju.Postupati prema drugima onako kako bi zeleli da se drugi postupaju prema vama.Ici na izlete spavati u satoru ceo god odmor.Probati sve sexi komb koje vas privlace pa cak i one prema svom polu ali nikada da to drugi znaju.Pronaci sebe u masi laznih ljudi.Verovati u sebe voleti ljude zivot ovu planetu koju svi zaboravljamo i zivotonje biljke i sve ostalo sto deli prostor s nama ljudimo koji smo sebicni i mislimo da smo jedinstveni i jedini.A propadamo kao i sve oko nas.Savremeni ljudi koriste dezodorans u stiku da ne narusavaju ozon,I savremeni ljudi misle na buducnost narednih pokoljenja.

To je savremen covek.
Ziveti voleti i ostaviti nesto i za druge.
Slazem se...
Zivi i pusti druge da zive! (ukratko)
 
Bustura:
Biti savremen koliko puta vec obradjeno u okviru ovog posta.
Ali

Najosnovnije stvari 1 Nepljuvati po ulici,nebacati smece van kante.Neosecati se na znoj osim s povratka sa posla,Biti obucen u cistu odecu,oblaciti se onako kako ti se dopada a ne kako modni trndovi nalazu.Imati pirsing ili tatu ali samo pod uslovom da ti nesto znaci a ne zbog drugih i naravno na humanim mestima 2 moze nos ali ne i genitalije.Imati hobi baviti se sportom,imati tipa ribu koji ti odgovaraju 3 [/size] [/color] Nedrogirati se pusiti ako mora umereno,nikada se neodrati od alkohola da neznas za sebe[/color].ne slusati stoju.Postupati prema drugima onako kako bi zeleli da se drugi postupaju prema vama.Ici na izlete spavati u satoru ceo god odmor.Probati sve sexi komb koje vas privlace pa cak i one prema svom polu ali nikada da to drugi znaju.Pronaci sebe u masi laznih ljudi.Verovati u sebe voleti ljude zivot ovu planetu koju svi zaboravljamo i zivotonje biljke i sve ostalo sto deli prostor s nama ljudimo koji smo sebicni i mislimo da smo jedinstveni i jedini.A propadamo kao i sve oko nas.Savremeni ljudi koriste dezodorans u stiku da ne narusavaju ozon,I savremeni ljudi misle na buducnost narednih pokoljenja.

To je savremen covek.
Ziveti voleti i ostaviti nesto i za druge.


1Ovo spada u domen kulture i 'nesavremen' muškarac je brinuo o navedenim stvarima.
2 Stvar izbora.
3 Stvar izbora a i iskustva!
I NESLUŠATI sTOJU ...pa dobro stvar izbora ali, za Boga miloga zar To i sl. mora postojati :cry: (ma što su gluplji lakše se vlada :twisted: ) :!: :?:
 
Da ja se slazem sa gore navedenim ali vecina tih nevedenih osobina savremenog muskarca pripada zapravo muskarcima koji su lepo vaspitani(a takvih je bilo i ranije, mozda cak i vise), onima koji se trude da prate modne detalje i neki nov zargon (a i takvih je uvek bilo) ali koje su to osobine znaci NOVE osobine koje bi SAVREMEN muskarac trebalo da poseduje.
Elem, u cemu ste to vi muskarci napredovali i usavrsili sebe i svoje licno okruzenje sto bi vas smatralo SAVREMENIM?
 
babydoll:
Da ja se slazem sa gore navedenim ali vecina tih nevedenih osobina savremenog muskarca pripada zapravo muskarcima koji su lepo vaspitani(a takvih je bilo i ranije, mozda cak i vise), onima koji se trude da prate modne detalje i neki nov zargon (a i takvih je uvek bilo) ali koje su to osobine znaci NOVE osobine koje bi SAVREMEN muskarac trebalo da poseduje.
Elem, u cemu ste to vi muskarci napredovali i usavrsili sebe i svoje licno okruzenje sto bi vas smatralo SAVREMENIM?


Ja sebe smatram prvenstveno normalnim i kulturnim covekom.
Kultura je prva u nizu koja ljude cini savremenima.
Ako neko smatra da je poznavanje jezika takodje domen savremenog coveka.To je po meni netacno.To je domen licnog interesovanja.
Mozda mislite na poznavanje rada na kompljuteru.To je progres koji moramo svi pratiti.

Savremen covek mora biti kulturan obrazovan koliko mu finansije dozvoljavaju i koliko zeli.A da bi bio savremen mora izvuci maximum iz sebe.
Mora biti drugaciji od drugih ali ipak slican da ne oskace od standarda.
Da misli na svoju buducnost.Ali ipak da je svestan da je svaki minut zivota buducnost koji trba iskoristiti.Jer vreme prolazi.Znaci nebiti snob i stedeti do poslednjeg dinara za stare dane.
Treba ziveti voleti ljude i prirodu i svoje bliznje.
To je progres koju nazalost kod nas svi zaboravljaju.

Devojka pita sta smo mi muskarci ucinili da budemo savremeni-

Sta smo mi kao narod ucinili da budemo savremeni.
Nista.Idemo u nazad svakim korakom koji mislimo da je korak unapred.
Pogledajte omladinu koja se drogira koji unistavaju sve sto je lepo.
Jer im prijaju samo ruzne stvari.

Prema tome pitanje nije na mestu?Zasto ovo vazi samo za muskarce?
Sta su zene ucinile da budu savremene.
 
Svaka cast Bustura ovo je pravi odgovor. Drago mi je da je neko konacno razumeo moje pitanje i zaista pravi smisao sta znaci biti savremen (barem, po mom misljenju).
Naravno tvoje pitanje sta smo mi kao narod ucinili da budemo savremeni je pravo pitanje. Mislim da nismo nista a i ono ljudskosti, pravicnosti i postovanja sto smo imali izgubili smo. Ko je kriv? Ko to zna, verovatno svi po malo a mozda je to i neka nasa prkosna odluka.
Sta su zene ucinile da budu savremene? Zapravo bolje bi bilo da o tome komentarisu muskarci. Treba postaviti temu sta neku zenu cini savremenom. Naravno opet podvlacim da ne mislim na sminku, modu frizure, parfeme, higijenu i neke trendove.
mnoge zene se danas smatraju savremenim ako su emancipovane, samostalne neke cak feministkinje.
Za mene je to pravo s.... . Cista glupost. Zena treba da se razlikuje od muskarca i upravo u tome i jeste njena snaga i privlacnost a ne da se takmici sa njim i pokusava da ga prestigne.
Eto, mozda bi taj feministicki pokret (po meni) mogao biti tamna strana savremene zene.
Naravno zena treba da ceni sebe i postuje i u tome se veoma izborila i tako se naravno osavremenila ali bez preterivanja bojim se da smo otisle predaleko.
Veliku cast odajem zenama jer su se osavremenile i kao majke. Ne tretiraju svoju decu vise kao predmete koje treba presvaciti, hraniti i staviti da spava. Sada ih podjednako vole ali i cene i malo vise razmisljaju o njima kao o samim licnostima. To je dobar korak na putu svesti jednog naroda. jer ti mali ljudi ce jednoga dana postati veliki.
 

Back
Top