V i VII kuca

  • Začetnik teme Butterflies And Hurricane
  • Datum pokretanja
B

Butterflies And Hurricane

Gost
Rekoshe mi da kada zelim da "saznam" neshto o svom ljubavnom zivotu, da pogledam u svoju petu ili 7 kucu. Narochito sedmu, koliko sam razumela.
E sad tu nastaje mali problem.Jedina stvar koju ja imam:

U 7 -oj kuci je North node u lavu
North node sextile mesec
North node square mesec

U 5 -oj kuci mi je mesec u bliznacima
Mesec opozicija neptun
mesec sextile N. node
Mesec Trine S. node


Napomena: U horoskopu nijednu planetu nemam u I, II, III, IV, VI kuci.

Molim vas ako neko moze da mi rastumachi ovo...

PS. ako neshto znachi rodjena sdam u 10:20 ujutru, 23.11.1980 u Beogradu
 
Rekoshe mi da kada zelim da "saznam" neshto o svom ljubavnom zivotu, da pogledam u svoju petu ili 7 kucu. Narochito sedmu, koliko sam razumela.

Molim vas ako neko moze da mi rastumachi ovo...

Ako nemash planete u kuci,onda gledash koji ti je vladar kuce i gdje je otishao.
Vladar tvoje VII kuce je Mjesec,jer ti je ona u znaku Raka,kojim vlada ta planeta.
Znachi tezish partenru koji iznad svega voli dom i porodicu,koji je emotivac,koji ce ti dushu pokloniti u braku.
Obzirom da je vladar VII otishao u V kucu u znak Blizanca,tvoj izabranik srca tvoga bi trebao da ima bar jednu lichnu planetu u znaku Blozanca ili Sunce ili Mjesec,Asc...
Znachi on osim shto treba biti emotivan treba biti i izuzetno dobar sagovornik,zabavan..
Moguce je da cesh ga upoznati na nekoj zabavi.
 
Moja 5 kuca je u strelcu kojom vlada Jupiter koji je u 7 u vodoliji. Uran koji vlada 7 je u 4 kuci. I Uran i Jupiter prave fine aspekte ( Jup. konjukcija Venera, Uran sextil Ven/Jup) ... To bi KAO trebalo da bude dobro, ali niako nemam srece ... moze li to neko malo vise da obrazlozi : (?
 
ja u 7 imam chiron a vladar 7 mi je merkur u blizancima, koji se nalazi u 8 u lavu, a u 5 imam severni cvor inace vladar 5 mi je sunce u ovnu, a sunce mi je u 9 u lavu. Moze li mi neko pomoci sta bi to moglo da znaci?
 
Moja 5 kuca je u strelcu kojom vlada Jupiter koji je u 7 u vodoliji. Uran koji vlada 7 je u 4 kuci. I Uran i Jupiter prave fine aspekte ( Jup. konjukcija Venera, Uran sextil Ven/Jup) ... To bi KAO trebalo da bude dobro, ali niako nemam srece ... moze li to neko malo vise da obrazlozi : (?

Jupiter u vodoliji tezi neobaveznim vezama ili odnosima u kojima ce se osecati slobodno, bez obzira sto je sa nekim, vlad.5 u 7 govori da bi u brak moglo da se ujde zbog dece, iz ciste ljubavi, zavisi od aspekata. Nije prvi put da cujem da neko sa dobrim aspektima bas nema neke srece (ako tako moze da se kaze) u ljubavi, ali bas dobri aspekti nam olaksavaju stvari i nemamo za sta da se borimo, vec prihvatamo sve onako kako nam se nudi, bez nekog izazova (kvadrata) koji ce nas naterati da se potrudimo da bolje funkcionise veza.
Posto je u pitanu Uran, onda bi trebalo da bude vise razumevenja sa vodolijama ili osobama koje imaju jakog urana u natalnoj, u 1.kuci npr...nesto nesvakidasnje i neobicno-simbolika urana:lol:
 
Da ali ja u u svom horoskopu imam bas dosta kvadrata (uglavnom ih grade mesec i pluton jer su konjukciji pa sa svim ostalim ....) Ali to je istina, bas sam pasivna, ne bih se oko ljubavi pomucila ... Uglavnom cekam da mi padnu sa neba (sto se retko desava i bas sam probirljiva, uvek to mora biti neko jako neobican) ... Eh, bezveze ...
Ali hvala ti puno ....
 
pa valjda ne prave, sta ja znam, kad niko nece da mi komentarise kartu a ja se u to ne razumem

Ma, Dzenice, ne brini, nije ti losa karta, mozda te malo zezaju pare, ali sve ostalo nije tako lose, kakvih sve horoskopa ima! Imas neke aspekte koji ce malo da smetaju, ovo sto sam ti napisala za 7. kucu, ali sve se to da prevazici. Uostalom, sta se bunis, lepo su ti napisale Djura mornar i Astro-pile, to ti je osnovno, nije da ti bas niko nista nije reko. Pozdrav!
 
Da li bi meni bio neko ljubazan da protumaci ovo:5 kuca u vodoliji prazna(pola u vodoliji pola u ribama),vladar 5 uran otisao u 1 kucu(a neptun u 2 kucu) i taj uran pravi opoziciju sa merkurom u 7 kuci i kvinkunks sa venerom u 8.U 7 kuci nalazi se samo vec pomenut merkur i to u Ovnu,a vladar 7 mars je otisao u 8kucu u biku.Merkur pravi opoziciju sa asc.I merkur i uran su retrogradniUnapred zahvalna..Zaboravila sam da kazem da mi je hiron u 7 kuci u konjukciji sa descedentom.
 
Moze li neko da mi kaze kakav je aspekat Sunca u ovnu (deveta ili deseta kuca, zavisi od tumacenja), podznak lav, a mesec strelac peta kuca? To su tri vatrena znaka u "bitnijim" karakteristikama licnosti...
 
Ja bih zamolila da mi neko pomogne oko opisa bracnog partnera/uopste i ako se krece od 5 polja......
Meni 5 polje pocinje na 2`Lava, a taj stepen je analogan/pripada stepenu Bika. Pa da li bi mozda opisu te osobe moglo i da odgovara da ima Asc na biku.
Ajmo dalje....vladar 5-og polja Sunce mi je u Skorpijonu u 7-moj na 4-om stepenu - neko ko radi rukama???
DC ili 7-mo polje mi je na 21`Vage, a to bi bio stepen Strelca...a moj vladar se nalazi u Strelcu u 9-om polju a na 20` - analogan stepenu Skorpijona. E sad mene buni sto neke udate zene ciji se vladari 5 ili 7 polja nadju na stepenu koji odgovara Suncevom sistemu ili podznaku/ASC.njihovog supruga.
A nekad to nema veze, ali se sa druge strane kod muskarca u natalu desi ta "slucajnost".
E sad, meni je jako tesko da izvucem ista u opisu, sem da je neko ko ima osobine Strelca ili mozda ce mu neka bitna planeta, 7 polje biti u Strelcu, a kako je vladar 5-og u Skorpijonu, mozda se desi da to bude u Skorpijonu? Mislim da DC...nemam neki utisak da ce mu biti ni ASC a ni Sunce u tim znacima, nesto govorim iz prethodnog iskustva...ali kao sto neko rece "dovoljan mi je opsti horoskop pa da.....".
Drugi razlog je i taj sto uzmem li da nekome pocinje I polje u Skorpijonu ili Strelcu, nasuprot tome mu je 7 polje koje bi bilo ili u Biku ili u Blizancima, sto sam bar ovog prvog iskusila DC u biku, osoba dupla Skorpija, tromost koja meni i mojim osobinama, kroz moj natal gde posotoji samo jedan kvadrat medju planetama, ne gledam opoziciju na Asc i kvadrat na MC, nikako ne odgovara jos veca pasiva...umirala sam 2 god.a nije mi bilo jasno sta mi je???!!! Vec apsolutno neko kome je ljubav igra, akcija, strast...odatle mi i zakljucak.
I zanimalo me je jos ako derivatnim kucama gledam partnerovo 6 polje ili cime bi ta osoba mogla da se bavi, a moje 12 polje pocinje na 2` Riba, opet stepen Bika, a vladar Riba po MA Neptun je na 22`Strelca ili Jupiter koji je na 23` Vage? Cime bi se ta osoba na primer bavila? Jer taj stepen Bika daje neku cenjenu osobu? Sta znaci to sto je ta derivatna u Ribama ciji je vladar Neptun i Jupiter koji su kod mene u sekstilu?
Ako odem dalje, malo off jos :D ....karijera partnera po derivatnim bi bila kod mene u Raku - da li bi to bio neki nasledni posao???
E jesam produbila temu....ali vidim niko ovde nista ne ostavlja, a tema se zove 5 i 7, pa vezujem za to da se odnosi i na opis partnera, a sta durgo ;)
 

Back
Top