test opste informisanosti

srećica

Aktivan član
Poruka
1.918
Svi mi koji zelimo da upisemo Filozofski polazemo TOI, a naravno postoje i testovi opste kulture, koji su vise manje slicni( ja sam naisla na jedan test opste kulture gde se pitanja odatle pojavljuju i na testovima TOI-ja).

Naravno da se TOI ne moze uciti vec da informaije treba da primamo iz kvizova, vesti, enciklopedija....
Pa rekoh, narodi svih TOI-ja ujedinite se! Hajde da ovde zapisujemo ono sto cujemo na vestima, kvizovima ili na ulici.
Naprimer,
Kornjace se razmnozavaju:
a. metamorfozom
b. deobom
c. oprasivanjem
d. polaganjem jaja

gde je naravno jedno tacno, a vi pogadjate, a ja koja sam zadala cu vam reci sta je odgovor.
Naravno, mozete i vise primera davati.

Pa, sta mislite?
 
Svi mi koji zelimo da upisemo Filozofski polazemo TOI, a naravno postoje i testovi opste kulture, koji su vise manje slicni( ja sam naisla na jedan test opste kulture gde se pitanja odatle pojavljuju i na testovima TOI-ja).

Naravno da se TOI ne moze uciti vec da informaije treba da primamo iz kvizova, vesti, enciklopedija....
Pa rekoh, narodi svih TOI-ja ujedinite se! Hajde da ovde zapisujemo ono sto cujemo na vestima, kvizovima ili na ulici.
Naprimer,
Kornjace se razmnozavaju:
a. metamorfozom
b. deobom
c. oprasivanjem
d. polaganjem jaja

gde je naravno jedno tacno, a vi pogadjate, a ja koja sam zadala cu vam reci sta je odgovor.
Naravno, mozete i vise primera davati.

Pa, sta mislite?

C :D...
 
Student sam Filozofskog fakulteta i imam savet za vas. Skoncentrisite se na test znanja koji polazete. Na TOI-ju mozete na ovaj nacin uzeti bod ili dva vise, a po meni je mnogo bolje da naucite napamet ono sto vam je neophodno za polaganje testa znanja. Ja sam na testu znanja uzeo 28 bodova, a na TOI-ju 23. TOI nisam ucio...
 
gajbica750, hvala na savetu. NAravno da cemo uciti test znanja, ali sto ne bismo dok smoo na netu malo i naucili nesto?!:)

Hvala vam sto podrzavate temu, a iako bi bilo lepo da je odgovor na prvo pitanje c, tacan odgovor je D- POLAGANJEM JAJA

a odgovor na drugo pitanje je mozda D-LAV?

P.S.
ko sledeci bude napisao pitanje, neka stavi br 3 da bismo znali redosled.

Uzivajte uceci jer NIJE ZNANJE ZNANJE ZNATI VEC JE ZNANJE ZNANJE DATI;)
Bas se slaze uz temu
 
Celle,hvala,hocemo,svakako...
srecice,ne,nije lav...
Ja sam postala toliko "zaludna" ,pocela sam da zapisujem pitanja na koja ne znam odgovore iz Milionera,Kes taxija,Slagalice,i ostalih kvizova...Moze da koristi..;)
P.S.TAKODJE,NA SAJTU BLICA(www.blic.co.yu) postoji test opste kulture odakle je i pitanje koje sam ja postavila,pa,ko zeli,nek proba...:)
Veliki pozdrav.
 
i ja isto, sad kad citam novine i ako naidjem na neku rec koju nisam sigurna da je to prava definicija, ja je zaokruzim i onda proverim u vujakliji, ali pitanja u kvizovima redovno zabelezavam pitanja. Bolje je tako,

Da li je onda odgovor, GEPARD?
 
Student sam Filozofskog fakulteta i imam savet za vas. Skoncentrisite se na test znanja koji polazete. Na TOI-ju mozete na ovaj nacin uzeti bod ili dva vise, a po meni je mnogo bolje da naucite napamet ono sto vam je neophodno za polaganje testa znanja. Ja sam na testu znanja uzeo 28 bodova, a na TOI-ju 23. TOI nisam ucio...

Ah, konacno neko ko ne uci TOI... Svaka cast!
 

Slične teme


Back
Top