ADSL tenzija

moto

Zainteresovan član
Poruka
102
Imam problem sa modemom Actiontec home dsl,provajder je Neobee,do pre par dana je sve funkcionisalo odlicno,ali veza je pocela da se gubi,jedna lampica je pocela da se gasi na modemu sto je bio znak da ne hvata link,posto je racunar bio zreo za reinstal,to sam odradio,skinuo instalacioni program/drajver,i postupio po uputstvu tehnicke sluzbe,medjutim modem i dalje ne radi,jedno vreme je pokazivao da je sve u redu,ali je u tray-u pokazivao da je ostvarena lokalna mreza-Lan,i da je ogranicena te ne moze da se poveze na internet,sad stoji stalno crvena,tj nema uopste komunikaciju sa racunarom!!!Zna li ko sta je u pitanju???
 
Imao sam slican problem.I mene su zavlacili nekoliko puta da ponovim instalaciju korak po korak kao da sam retard.Pa onda probajte ovo pa onda ovo...U nedogled.Onda mi je puko film,nazvao sam ih i rekao da sam tek srusio sistem i instalirao driver za modem kao i predhodni put kada je sve radilo.S obzirom da sada ne radi to nije moj problem i da oni treba to da rese,i ako ne budem imao internet u skorije vreme odbicu da im platim pa cemo da se tuzimo...Sledeci dan su kao ustanovili da je na centrali bio tamo neki problem...
Samo ostro i to je to.Kod mene je upalilo. :)
Srecno.
 
Do prekida veze (gašenja jedne od lampica) može doći ako nemaš adsl filter na svakom telefonu, odnosno priključku (na istom broju). Isto sam korisnik neoobee adsl-a i meni je recimo veza pucala kada se neko javi na tel, pošto imam samo jedan broj kući (jadan ;) ), pa kada se podigla slušalica na telefonu koji nije imao adsl filter, odmah je pukla veza. Pošto sa samim modemom dobiješ samo jeden takav filter, a novi košta 250 din (barem sam ja toliko platio), možeš da probaš tako da rešiš prob.
 
Do prekida veze (gašenja jedne od lampica) može doći ako nemaš adsl filter na svakom telefonu, odnosno priključku (na istom broju). Isto sam korisnik neoobee adsl-a i meni je recimo veza pucala kada se neko javi na tel, pošto imam samo jedan broj kući (jadan ;) ), pa kada se podigla slušalica na telefonu koji nije imao adsl filter, odmah je pukla veza. Pošto sa samim modemom dobiješ samo jeden takav filter, a novi košta 250 din (barem sam ja toliko platio), možeš da probaš tako da rešiš prob.

Imam potpuno isti problem, a ne mogu nigde da nadjem da pazarim jos jeda filter. Gde si ti tvoj kupio?
 

Back
Top