Haski "samari" Hrvatskoj

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
6. listopada - Predsjednik Haškog suda Fausto Pocar u pismu UN-u optužio je Hrvatsku da primjenjuje diplomatski pritisak zbog presude "vukovarskoj trojci". Time se, kako današnji tisak citira Pocara, pokušava utjecati na neovisnost suđenja.

Predsjednik Haaškog suda, inače, dva puta godišnje podnosi izvještaj Općoj skupštini UN-a pa će to učiniti i sada, 15. listopada, a prema potrebi se može obratiti i prijavom o nesuradnji pojedine zemlje. To pismo nije tog ranga i Hrvatska zbog toga neće biti izložena opasnosti od bilo kakvih sankcija.

Službeni stav o optužbama predsjednika Haškog suda danas nitko iz Vlade, a ni iz Ureda predsjednika nije htio izreći, opravdavajući to činjenicom da pismo još nije službeno objavljeno.

Šef delegacije Europske komisije Vincent Degert sugerirao je Hrvatskoj da se do daljnjega suzdrži od protesta u UN-u, iako je premijer Sanader već poslao pismo Faustu Pocaru i UN-u u kojem izražava nezadovoljstvo presudom “vukovarskoj trojci”.




6. listopada - Jučerašnja izjava predsjednika Stjepana Mesića da bi se suđenje generalima Gotovini, Čermaku i Markaču trebalo prepustiti hrvatskom pravosuđu izazvala je brojne reakcije. Haško tužiteljstvo odbacuje takvu mogućnost i tvrdi: hrvatskim će generalima suditi Haag.

Ni Sudsko vijeće, ni Tužiteljstvo neće podnositi takav prijedlog, tvrdi Olga Kavran, glasnogovornica Haškog tužiteljstva, a treća strana, u ovom slučaju hrvatska država, nema tu pravnu mogućnost. Svoje stajalište u Haagu argumentiraju time da je postupak već počeo i da se jedino tamo može suditi važnim osumnjičenicima.

U HDZ-u ne žele komentirati predsjednikovu inicijativu, niti se koristiti hrvatskim generalima u predizborne svrhe. Ipak iz HDZ-a se saznaje kako Vladina diplomacija već nekoliko godina radi na premještanju procesa Gotovini, Čermaku i Markaču. Rečeno je i da bi nam se svako preuranjeno izlijetanje s takvim zahtjevom moglo kao bumerang obiti o glavu.

Od presudne je važnosti, drže u SDP-u, uvjeriti međunarodnu zajednicu da hrvatsko pravosuđe može pravično provesti taj postupak.

Premještanje procesa moguće je ako UN odbije produljiti mandat Haškom sudu, koji istječe 2008. godine. U tome odvjetnici generala vide svoju šansu.
 
Dakle, ocigledno je da pokusavaju da politickim pritiskom uticu i ugrozavaju nezavisnost suda kako bi obezbedili da se presude donose ne prema dokazima vec kako njima odgovara i kako bi i dalje nastavili sa falsifikovanjem i izmisljanjem istorije onako kako njima odgovara...

I to ne samo da pokusavaju da uticu kad je u pitanju vukovarska trojka vec sto ej jos i vaznije i kad su u pitanju 3 njihova generala, pokusavaju da premeste sudjenje iz haga u hravtsku kako bi ih oslobodili optuzbi za nesumnjiv udruzeni zlocinacki poduhvat najviseg vrha njihove genocidne drzave- poglavnika njofre tudjmana, bobetka, gotovine i ostalih najistaknutijih generala...
 
Taj Haški sud je jedno političko maslo,
Srbi su jednom za njega a drugi put
protiv kako im odgovara.
Ja sam protiv njega a njegovi osnivači
i Carla Del Ponte i svi vrlo već prozirni
političari s jasnom političkom orijentacijom
još uvijek dižu pare postojanjem jednog suda
koji sudi Kome??
Nama i Ruandi t.j. sudi onome ko dozvoli
da mu se sudi. Neće valjda da sudi Kinezima...
 
Taj Haški sud je jedno političko maslo,
Srbi su jednom za njega a drugi put
protiv kako im odgovara.
Ja sam protiv njega a njegovi osnivači
i Carla Del Ponte i svi vrlo već prozirni
političari s jasnom političkom orijentacijom
još uvijek dižu pare postojanjem jednog suda
koji sudi Kome??
Nama i Ruandi t.j. sudi onome ko dozvoli
da mu se sudi. Neće valjda da sudi Kinezima...



Pa svima taj sud nekad odgovara, nekad ne. Zavisi od presude.
 
pa i ja sam generalno protiv suda ali sam i protiv toga da se politickim pritiskom dok postupak nije zavrsen pokusava izmeniti presuda... to je potpuno nelegitimno, cak i drsko...

i nije tacno da Srbi kad im odgovara presuda podrzavaju sud a kad ne da ga pljuju, evo sad bi kao trebala da nam odgovara i niko od zvanicnika niej pozdravio ili pohvalio presudu bar ja nisam cuo...

a ranije su s pravom izrazavali razocaranost pre svega kad je oric osudjena na 2 ipo godine iako je odgovoran direktno ili komandno za pokolj oko 3200 Srba u desetinama sela istocnoj bosni i bosanskom podrinju... ali nisu vrsili politicki pritisak, pisali savetu bezbednosti dok je postupak nezavrsen itd.

a evo sad su 2 siptara oslobodili potpuno, znaci ne da su dobili 20 i 5 godina nego skroz oslobodjeni, niko nije odgovarao za stravicne zlocine teroristicke uck nad srbima pre svega ali cak i nad albancima, osim ovaj 1 sto je ubio 7 albanaca... ej samo 7... a sta je sa kaznjavanjem za 100ine Srba i drugih Albanaca koje su pobili siptarski teroristi, za otmice, mucenja, paljevine kuca, progon 200 000 Srba sa KIm...

i nema nikakvih protesta, dramatizacije i histerije kao u hrvatskoj... cak bih rekao da smo preterali u umerenosti i suzdrzanosti trebali bi da se ugledamo na hrvate jer imamo mnogo vise razloga da besnimo... jer za ovcaru je vec palo 250 godina u beogradu i 25 u hagu a oni toliko besne a za zlocine and hiljadama srba jos nista...
 
Hrvatska za razliku od nas nikada nije bila poznata, po nekom vecem protivljenju medjunarodnoj zajednici, tako da i ove reakcije ne treba uzimati posebno ozbiljno, vec vise kao kratkotrajne izjave u svrhu predizbornog pozicioniranja.
 
a ko slavi odluke suda kad mu odgovara a pljuje po njemu kad ne, vidi se recimo kako su slavili kad je martic osudjen na 35 godina, a posle kad su njihovi generali optuzeni za udruzeni zlocinacki poduhvat zajedno sa poglavnikom njofrom ili sad kad je radic oslobodjen- kako pljuju po tom istom sudu...
 
ali smo mnogo umereniji od hrvata...nit protestujemo savetu bezbednosti, pisemo pokaru, niti lobiramo da se presude koje nam ne odgovaraju promene, nit se sastajemo sa premijerima drugih drzava da bi lobirali za to niti dizemo unutrasnju histeriju itd.

mada je pitanje ko je toi u pravu, mozda treba da se ugledamo i postanemo drski kao oni...
 
Ja onomade pisah na nekoj temi kako je to blamaža za Hrvatsku, ali mnogi od Hrvata nisu hteli da shvate tu činjenicu...Valjda će sad shvatiti. :roll:

i to nije nikakva blamaza...
da ce se sud javiti bilo je za ocekivati..ali
taj sud je osnovan politickom odlukom njegovih osnivaca, znaci politickom voljom...i kao takoav podlijeze politickoj kontroli ...zbog toga mora da izvjestava UN-u o svom radu...i isto tako podlijeze i negativnoj ocjeni njegova rada...osnovna pravila demokracije...i on se s tim mora pomiriti, odnosno tolereirati...a sto dizu buku, pa normalno je...nije to nista novo
i opet ono sto RH radi, legalno je i legitimno....sad dali i koliko je politicki svrsihodno je druga prica..
 
pa to radimo i mi
kad je ceku pusten...pljuvali smo
kad je radic pusten a sljiva dobio 5 kazemo ...vidis kako posteno rade...ni po babu ni po stricevima
to je valjda tako...normalno...ljudski
nista cudno

tako je..
samo sto god dolazi od RH nevalja...
iako je i u interesu Srbije..
RH probija led i koristi svoje pravo kritike toga suda..
a svi koji tamo sjede nisu zabadava tamo..
bitno je svjetskim mocnicima ukazati na kontradiktornost osuda, za ista djela
 
ali smo mnogo umereniji od hrvata...nit protestujemo savetu bezbednosti, pisemo pokaru, niti lobiramo da se presude koje nam ne odgovaraju promene, nit se sastajemo sa premijerima drugih drzava da bi lobirali za to niti dizemo unutrasnju histeriju itd.

mada je pitanje ko je toi u pravu, mozda treba da se ugledamo i postanemo drski kao oni...

mnogo ste umereni... mnogo...

sta imas bit umjeren kad gadovi za 265 zaklanih ranjenika iz bolnice na ovcari dobiju SVI SKUPA 25 godin azatvora. toliko dobije neko za laksi oblik finacijskog kriminala.

ali kome ja pricam...
kada se pogledaju sve teme koje si o HR postavio i kada se procita prva recenica ovog tvog posta moze samo jedno zakljucit- komlexi, komplexi, komplexi,...
 
pa to radimo i mi
kad je ceku pusten...pljuvali smo
kad je radic pusten a sljiva dobio 5 kazemo ...vidis kako posteno rade...ni po babu ni po stricevima
to je valjda tako...normalno...ljudski
nista cudno

izvini, je l` tebi isto terorista i pripadnik legitimnih oruzanih snaga jedne zemlje??? mislis li da je presuda Radicu i Sljivancaninu u stvari vracanje loptice od strane haskog tribunala za presude zlocinima nad Srbima?? ili je u pitanju to da nisu dokazali optuzbe ili su optuzbe bile izmisljene, kao sto to tvrde siptari za njihove osudjenike?
 
mnogo ste umereni... mnogo...

sta imas bit umjeren kad gadovi za 265 zaklanih ranjenika iz bolnice na ovcari dobiju SVI SKUPA 25 godin azatvora. toliko dobije neko za laksi oblik finacijskog kriminala.


U odnosu na vase politicare i javno mnenje nasi su vrlo umereni...

A ovaj drugi deo nije tacan, nisu zaklani nego streljani i to su bili pobunjenici, pripadnici hrvatskih paravojnih jedinica, neki od njih su sigurno takodje bili ratni zlcocinci, pravili su haos u vukovaru, proterivali, maltretirali, ubijali,pljackali...

sto ne znaci da nije zlocin streljanje istih, naprotiv, jeste zlocin, ali pusti te price kako su to ranjeni civili...

i opet precutkujete presudu u beogradu i manipulisete, izvrcete istinu, nije 25, nego 275 godina... oko 250 godina su bile presude protiv 21 lica u beogradu za neposrednu odgovornost i plus ovo po komandnoj odgovornosti u hagu 25 godina...

a ako te znaima zsto otvaram teme o hr- zato sto sam poreklom iz hr, pa je to i logicno, kad se pojavi neka evst o hr, pokrenem temu da to prokomentarisemo...
 
mislila je u smislu da je postojala antisrpska propaganda i antisrpske izmisljotine u zapadnim zemljama te pokusaji proglasavanja srba za "bad guys" a bogami i u hrvatskoj gde jos uvek iam takve propagande i izmisljotina, slavljenja etnickog ciscenja, velicanja sopstvenih paravojnih snaga, a pljuvanje po srbima itd...
 

Back
Top