DA LI JE PREVARA OK?

kako reagujete na prevaru?

  • bez razmishljanja ga ostavljam

  • vodim ozbiljan razgovor sa njim a zatim odluchujem shta mi je chiniti

  • ostajem sa njim,uz obecanje da je to poslednja prevara


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

opasna cica

Početnik
Poruka
50
KRATKO I JASNO=>DA LI JE PRELJUBA OK?AKO JESTE;KADA?I DA LI JE TREBA PRIZNATI.ALI I SA DRUGE STRANE KAKO REAGOVATI KADA SI TI TAJ KOJI JE PRELJUBNIK.

(btw,prichala sam sa jednim prijateljem pre neko veche na ovu temu,a povod je njegova situacija.naime,on je bio 10meseci u vezi sa ljubavlju svog zhivota,ali mu ona svo to vreme nije dala,a on,tipichni balkanac,imao je kres kombinacije sa strane,a njegov stav je da su te sheme bile za dobro njegove veze.a tvrdi da ju je voleo i poshtovao iznad svega.ja se ne slazhem sa njim a zanima me kakvo je vashe mishljenje.)
 
cekaj a nisi postavila pitanje shta je prevara. el to kad merkash drugog momka ili kad si otishla da radis s njim ono u wc-u kafica.

pa ne znam to se dogovoris s onim koga varas i sa sobom da li je ok ili nije i ostalo.. ali kao cim se zove prevara po definiciji nije ok al ono nekad ti mozda bude bolje od toga ne znam
 
definisi prevaru draga!

da li je prevara kada flertujes, ili pozelis drugog, kada iskreno volis drugog, kada spavas sa drugim, kada prevaris muza pa zamenis jastuke pred spavanje da njega boli vrat a ne tebe, da li je prevara kada mislis na drugog kada spavas sa njim, ili je prevara kad mu uvalis pastetu od guscije jetre i kazes da je teleca, da li je prevara kada na poslu kazes da si bolesNa, kod kuce kazes da si na poslovnom putu i odes na usce da citas knjigu na klupi da niko ne zna....


sta god da je po tebi prevara
NE PRIZNAVAJ NI ZA ZIVU GLAVU!!!!
 
Ako se misli na sex, ne pridajem preteran značaj tome, tačnije nešto na brzinu, nije bitno.
Ali kada bi sa jednom ženom bio kontinuirano, onda bih se debelo zapitala šta radim s njim, a i zašto je to tako.
 
Nije ok.
Ako dodje do nje, treba priznati i pokusati da budes bar malo fer.
Ako je on pocinilac, bolje da prizna, mozda mu bude i oprosteno.
Ako te ne zadovoljava stalni partner, onda ga ostavi, lakse ces naci odgovarajuceg, nego da ga varas i mucis se da ostanes neotkriven.

U principu, ne osudjujem ljude zbog prevare, razumem ljubav...mislim da nisu uvek necasne pobude iza toga.
Ali,ko zna, mozda nemaju drugi izbor.
Ako se samo provode i glupiraju sa ljubavnikom, onda nema smisla.
Ako ga stvarno vole, onda kontam, ali bolje da ga onda vole na sigurnom, van veze sa ovim prvim, koji smara i smeta.
Tako bi svi bili zadovoljni.
Mada, kontam da su nekad okolnosti teske za prevazilazenje.
Nista nije crno-belo u ljudskim odnosima.

Ne bih se ljutila na njega ako nekad u zivotu spava sa drugom i to mi prizna.
Bilo bi mi krivo, naravno, ali mogla bih da razumem.
Ljutila bih se i bila povredjena jako da se zaljubi i da nastavlja aferu i da me laze, da me ne postuje.
Bila bih besna mozda jos vise kad bi izdao drugara i najboljeg prijatelja u meni, nego kad bi samo izneverio zenu.
Prevara je kad vam neko zabije noz u ledja, kad vas izda, a ne mora da znaci da je to i kad stavi polni organ u drugu zenu.
 
Hm, sto sam starija, sve sam sklonija ovakvom stavu.
Mada, nisam jos rascistila sa sobom, odnosno svojom sujetom...
Razmišljam ovako: s obzirom da nisam u stanju za sebe da garantujem, kako mogu to od njega da tražim. Prirodno je da ti se dopadne još neko.
E sad, ljudi imaju različit pogled na fizičku vernost. Meni je bitnija lojalnost , da znam da mogu da se oslonim na njega kad je potrebno, da znam da me neće izdati ili mi raditi o glavi. A sve ostalo je manje bitno.

Ljudima se dešava da se zariču u vernost, a onda prevare partnera- partnerku, pa dodju u sukob sami sa sobom. U tim situacijama se najbolje vidi ko je kakav u zavisnosti od toga kako reaguje, priznaje li, ili napada ( one čuvene fore, muž prevari ženu i onda nju naziva qrvom)....moj stav je da je obećavanje fizičke vernosti vrsta rigidašenja.
 
Pa super.Onda mozemo u troje.Hahaha,salim se.Jednom mi se desilo da moj decko pocne nesto preko chat-a,ali mamu mu...... valjda je to karma jer sam i ja nekoga varala.Dobro.Ja sam bas varala,Nisam se dopisivala.I mogu vam reci da to vise nikada ne bih uradila.Prvo se saberi,rascisti,pa kreni dalje.
Inace,znate kada je OK?Ako muz maltretira psihicki svoju zenu koja trenutno nema gde,pa se onda ona nadje u zagrljaju njegovog najboljeg druga,koji ce je spasiti .... haha , to bi bas bilo coool!
 
Ako prizna prevaru...razmislicu kako i sta.....ako ne prizna a ja saznam sa strane...a takve stvari se kad tad saznaju...neko se izlane nenamerno, namerno...nije bitno....

ODMA SUT U DUPE...bez razmisljanja..u vezi mi je posle ljubavi najbitnija iskrenost....

P.s. preljuba nije ok...i svaki izgovor je suvisan ( ako je taj koji je prevaren spreman da razgovara o problemima itd....)...prevara je laz...a ja od svega u zivotu najvise mrzim laz....
 
ma dajte ljudi to "jednom se omaklo i nikom nista" ne postoji... pa da pojedesh parce ukusne torte vratices se kad tad na nju... a i ko ti garantuje da ce taj s druge strane biti korektan.... ili je to pocetak prave ljuabvi..... ok rigidnost slazem se ali nisu ni ti izletici samo izletici pa kad se time bavite malo ukljucite i mozak. a sad odoh da chatujem ; )))........ da ne pominjem trudnocu
 
Ostajem s njim ako ga volim...

Sto bi on bio bezgresan? Niko nije bezgresan, samo Bog.

Naravno, ne bih dopustila da me zeza, ali ako se desilo, on se pokajao i shvatio da to nije resenje, nastavljamo dalje.
 
KRATKO I JASNO=>DA LI JE PRELJUBA OK?AKO JESTE;KADA?I DA LI JE TREBA PRIZNATI.ALI I SA DRUGE STRANE KAKO REAGOVATI KADA SI TI TAJ KOJI JE PRELJUBNIK.

Preljuba nije OK. Preljuba nije OK nikada.
Ako i uhvatim sebe da merkam/mastam o nekom drugom koji mi je 'na dohvat ruke', dooobro cu razmisliti o mojoj sadasnjoj vezi... a ako to ima tendencije da bude 'nesto vise', to znaci da mi ovaj sadasnji nije dovoljno dobar - i fer je i prema meni i prema njemu zavrsiti to sto pre; da ne gubimo vreme zajedno, kad nismo jedno za drugo. Isto to ocekujem i od mog partnera. Mogu svasta u vezi da oprostim, ali preljubu nikada.
Ne shvatam ljude koji vrse preljubu i cute i nastavljaju 'na dve stolice'... Sta li misle? Da ce samo da se resi?
 
Preljuba nije OK. Preljuba nije OK nikada.
Ako i uhvatim sebe da merkam/mastam o nekom drugom koji mi je 'na dohvat ruke', dooobro cu razmisliti o mojoj sadasnjoj vezi... a ako to ima tendencije da bude 'nesto vise', to znaci da mi ovaj sadasnji nije dovoljno dobar - i fer je i prema meni i prema njemu zavrsiti to sto pre; da ne gubimo vreme zajedno, kad nismo jedno za drugo. Isto to ocekujem i od mog partnera. Mogu svasta u vezi da oprostim, ali preljubu nikada.
cenim tvoj stav i u potpunosti se slazhem sa tobom!
 

Back
Top