Med.Sestra iz Srbije u USA.Kako?

George IV

Početnik
Poruka
4
Molim Vas da mi ako je moguće pomognete tako što ćete me informisati o tome šta medicinska sestra-tehnicar(skolovana 4 godine srednje skole u Srbiji) može da uradi povodom odlaska u USA i nacine da tamo ostane da živi sa svojom porodicom koja je takođe u Srbiji.Koji su najbolji nacini da odu?Možda nastavak skolovanja?Šta da upise?Gde da upise?Poseduje radno iskustvo od 5-6godina kao medicinska sestra-vaspitac(jasleni uzrast).Udata sa dvoje dece.

Iskreno hvala Vam unapred.
Novosadjan
 
Marauder jel moz malo detaljnije objasnjenje?Kako ste usli,tj. na koju vizu?Kako si ti isao u skolu?Kad ste i kako dobili SSN ako ste preko majke to dobili?Kako se majka snasla posle skolovanja i kako ste resili status da ostanete u USA(ako jeste)?

Hvala lepo na odgovorima.
 
Mi nismo dosli preko vize. Mi smo dosli preko programa za izbeglice iz Hrvatske koji su ziveli u Srbiji (taj program ne postoji vise). Mi smo davno dosli (u Martu 1999).
Social security smo odmah dobili, green card posle godinu dana cini mi se i postali smo drzavljani posle 5 godina.

Majka je tek pre nekoliko meseci zavrsila skolu, ali jos nije trazila posao u medicini. Na leto planiramo da idemo u Srbiji tako da nije htela traziti nista dok se ne vratimo.
 

Back
Top