koliko vredi nasa diploma prirodnih nauka realno?
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: koliko vredi nasa diploma prirodnih nauka realno?

genie
    Guest

Podrazumevano koliko vredi nasa diploma prirodnih nauka realno?

K, znam da svako ko krene da se bavi ovim stvarima ovde to radi iskljucivo zato sto to voli i naravno ima hrabrosti. Da li je neko pokusao da pronadje posao negde napolju, ili bar praxu, i kako je prosao? Mislim na obostrane utiske. Kako ljudi u svetu reaguju na nase obrazovanje?

curica
    Guest

Podrazumevano kojot

Po mom misljenju nase obrazovanj je veoma cenjeno u svetu!Pa nije ni cudo koliko je gradivo opsirno i koliko je toga nepotrebno!A sta vi mislite? :?

Guest

Podrazumevano

statistike govore sve, treba naci zvanicne podatke.
    ja sam cuo neke podatke pre mozda pet godina i nasa nauka uopste nije na zavidnom nivou kao sto mnogi nasi ljudi misle. a od tada se nista nije popravilo - najvise smo odmakli u sportu i ruzicastoj muzici.
    to sto se kod nas uci mnogo budalastina isto nije za pohvalu - smarati nekog matematicara da cita anu karenjinu i tamo neke bracu karamazove je greh! umesto 1 lektire moze da se procita od 3 do 10 korisnih udzbenika, ili nekih drugih strucnih knjiga i da se napreduje u svojoj oblasti.

genie
    Guest

Podrazumevano

To je istina, ali nije problem u programima za osnovnu i srednju skolu (jer ti sa 15 godina ni u snu ne mozes da znas sta ti u zivotu nece trebati), vec u onima za fakultete. E, tu mislim da bi na prvoj godini morala da se napravi mnogo izrazenija razlika medju smerovima (bar sto se PMF-a tice). Zato se pitam kad covek izadje napolje koliko od tog semenja lubenice moze da da nesto novo?

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio genie
    To je istina, ali nije problem u programima za osnovnu i srednju skolu (jer ti sa 15 godina ni u snu ne mozes da znas sta ti u zivotu nece trebati), vec u onima za fakultete. E, tu mislim da bi na prvoj godini morala da se napravi mnogo izrazenija razlika medju smerovima (bar sto se PMF-a tice). Zato se pitam kad covek izadje napolje koliko od tog semenja lubenice moze da da nesto novo?
    ok treba i to - ali pogledaj drugu stvar - zavrsis gimnaziju imao si par godina istoriju geografiju i SVAKI jeb. dan casovi SRPSKOG i onda upises fax i kao da si pao s marsa totalno druga prica. to usmeravanje treba vrsiti malo ranije ...

Slične teme

1. Studiranje prirodnih nauka u Srbiji
    Autor biochem u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 08.03.2009., 18:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •