retrogradni Merkur

jiang

Domaćin
Poruka
4.620
kao sto znamo (a mozda neki i ne),planeta komunikacije-Merkur,krene "unazad" s vremena na vreme....na nekog to utice pozitivno,na nekog negativno,u zavisnosti od individualnog polozaja zvezda....
knjige,a i praxa govore da,u tim periodima,imamo malo komplikovanije odnose sa okolinom,da ne rasudjujemo pravilno i da ne bi trebalo da zapocinjemo nove poslove.....
za one koji se razumeju u astrologiju,pitanje je-kako utice na vas....
a za sve-pisite sta vam se dogadja u navedenom periodu....
 
Retrogradan Merkur cak zna da bude i dobar posebno za one koji se bave pisanjem. Jer ga po najvise pisci ili eventualno novinari imaju u natalu ( jer im usporava proces razmisljanja tako da mogu da zapisu neke misli ). Ali u osnovi nikakve bitne sastanke ne valja planirati za tada, propadaju cak i sedeljke , zurke.......... osoba koju ocekujete se ne pojavi :-D . Posebno izbegavati davanje bilo kakvih izjava, obecanja. Ozbiljnije razgovore ostaviti za period posle retrogradnog Merkura , jer bi inace svaki razgovor jos vise zapetljao stvari. Ljudi se pogresno izrazavaju, ili druga strana sve cuje na svoj nacin. Bitne dokmente tipa ugovora posebno treba izbegavati, sve je to nesto sto nam na kraju ne donese nikakvo resenje problema, samo se ispostavi kao gublje vremena.
 
ovo je swe tacno i fakat je da rm godi nama piscima za raspaljivanje kreativnih potencijala i pretakanje energije u reci....narocito ovaj nastupajuci,koji ce hodati unazad od Skorpije ka Vagi,ali......za masu prakticnih poslica rm je vrlo nezgodan,jer pred coveka postavlja neverovatne zamke i iskusenja....
letos,u junu-julu mi je napravio haos na emotivnom,finansijskom i zdravstvenom planu...
dok moja drugarica,koja je Devica,kaze da nikada nije bilo vise ljubavno-sexualnih kombinacija i provoda....
 
od 11.10. uvece,bwe...pa do 01.11.,znaci 3 nedelje....:D
toliko cemo,valjda,izdrzati.....:lol:

zato sam i zapocela temu,da pisemo kako ga dozivljavamo i sta nam se desava,ali i da se "podrzavamo u teskim trenucima",koje bi doticni mogao da proizvede, svojim potuljenim delovanjem.....
 
ovo je swe tacno i fakat je da rm godi nama piscima za raspaljivanje kreativnih potencijala i pretakanje energije u reci....narocito ovaj nastupajuci,koji ce hodati unazad od Skorpije ka Vagi,ali......za masu prakticnih poslica rm je vrlo nezgodan,jer pred coveka postavlja neverovatne zamke i iskusenja....
letos,u junu-julu mi je napravio haos na emotivnom,finansijskom i zdravstvenom planu...
dok moja drugarica,koja je Devica,kaze da nikada nije bilo vise ljubavno-sexualnih kombinacija i provoda....


Ja se slazem se sa tobom. Ja sam na primer prosle zime potpisala neki ugovor kao otvorila firmu, za vreme retrogradnog Merkura ( na nagovor moje sestre koje se tada drala u stilu " sta sada ispada da treba ceo svet da stane zbog Merkura, ljudi sklapaju ugovore svaki dan" ) i ja zbog toga protiv svoje volje to uradim u nemilom periodu. I poenta je da firma nikada nije ni zazivela. Posle mesec dana taman kada sam skupila sve dokumente drzava mi nije odobrila neka sredstva , platila sam porez za jedan mesec- ni za sta i zatvorila firmu. Znaci totalni fijasko! Uverena sam da se to desilo samo zbog retrogradnog Merkura! Zato kazem ugovori nikako!
 
ugovori-nikako
pocetak nowih poslowa-takodje
sklapanje brakowa tada-to tek ne

ali je izgleda powoljno za zavrsetak zaostalih poslica
sredjivanje sopstvenih misli u cetiri zida
kowanje tajnih planowa
 
radim kao voditelj?kako to moze da se odrazi u mom poslu?imam krs bozji nekih planeta u trecoj kuci vage,pa je tu i taj merkur...hocete podatke?

moze,sibni ih,pa da vidimo sta ima......8-)
za razvode-verovatno ce sam postupak,iz nekog razloga biti odlozen...:|
nowa prijateljstva-sto da ne,ali bez nekog preteranog "otvaranja"...:wink:
mada vecina ovih stvari zavisi od individualnog rasporeda planeta...8-)
 
radim kao voditelj?kako to moze da se odrazi u mom poslu?imam krs bozji nekih planeta u trecoj kuci vage,pa je tu i taj merkur...hocete podatke?

Pa za vreme retrogradnog Merkura u tvom slucaju mozes da ocekujes neke lapsuse, zatim varijantu da se na primer u program javi nka budala i da napravi pometnju i slicno. A ako je u pitanju informativni program te vase vesti bi smo mogli i da odbacimo :p . Ona varijanta bice kise a ono ne bude , uhvatili ovog trasenog, a to nije on i neke dezinformacije ;)
 
kupovinu telefona ostavite,ako ga ne kupite danas,za period kad merkur krene D
moguce je da vam neko ukrade telefon ili sl
nemojte putovati ako bash ne morate,pogotovo avionom ,moze doci do odgadjanja leta(mislim posebno u inostranstvu bi to bilo nezgodno,kad imate vezni let,npr evropa,USA)
 
Uh meni je isto u junu i julu doneo katastrofu od veze i u ljubavi a sada kad jeprosao kroz 8 polje depresiju a i pretpostavljam da ce kad se vrati u vagu tj.kad proseta nazad do 8 polja opet biti ponovljena prica.ali juni mesec,ne ponovio se :-)
 
ovo je swe tacno i fakat je da rm godi nama piscima za raspaljivanje kreativnih potencijala i pretakanje energije u reci....narocito ovaj nastupajuci,koji ce hodati unazad od Skorpije ka Vagi,ali......za masu prakticnih poslica rm je vrlo nezgodan,jer pred coveka postavlja neverovatne zamke i iskusenja....
letos,u junu-julu mi je napravio haos na emotivnom,finansijskom i zdravstvenom planu...
dok moja drugarica,koja je Devica,kaze da nikada nije bilo vise ljubavno-sexualnih kombinacija i provoda....

Oxoxoxoxo!!! Iz tvojih
usta u bozhje ushi! ;)
 
NARODE IZVOLITE PODATKE!
Planetary positionsplanet sign degree motion
Sun Virgo 26°40'47 in house 3 direct
Moon Scorpio 18°21'34 in house 4 direct
Mercury Libra 20°12'59 in house 3 direct
Venus Virgo 14°20'53 in house 2 direct
Mars Libra 4°41'04 in house 3 direct
Jupiter Pisces 11°02'55 in house 8 retrograde
Saturn Cancer 17°21'23 in house 12 direct
Uranus Libra 26°11'58 end of house 3 direct
Neptune Sagittarius 7°07'13 in house 5 direct
Pluto Libra 6°18'09 in house 3 direct
True Node Sagittarius 13°25'13 in house 5 retrograde
Planets at the end of a house are interpreted in the next house.
Ascendant Leo 10°52'04
2nd House Virgo 0°41'32
3rd House Virgo 25°27'37
Imum Coeli Libra 27°11'49
5th House Sagittarius 4°37'38
6th House Capricorn 10°45'37
Descendant Aquarius 10°52'04
8th House Pisces 0°41'32
9th House Pisces 25°27'37
Medium Coeli Aries 27°11'49
11th House Gemini 4°37'38
12th House Cancer 10°45'37
Major aspectsMoon Sextile Venus 4°01
Moon Trine Jupiter 7°19
Moon Trine Saturn 1°00
Moon Square Ascendant 7°29
Mercury Square Saturn 2°52
Mercury Conjunction Uranus 5°59
Venus Opposition Jupiter 3°18
Venus Sextile Saturn 3°01
Mars Sextile Neptune 2°26
Mars Conjunction Pluto 1°37
Jupiter Square Neptune 3°56
Jupiter Quincunx Ascendant 0°11
Neptune Sextile Pluto 0°49
Neptune Trine Ascendant 3°45
Pluto Sextile Ascendant 4°34
 
kupovinu telefona ostavite,ako ga ne kupite danas,za period kad merkur krene D
moguce je da vam neko ukrade telefon ili sl
nemojte putovati ako bash ne morate,pogotovo avionom ,moze doci do odgadjanja leta(mislim posebno u inostranstvu bi to bilo nezgodno,kad imate vezni let,npr evropa,USA)




Ja sam se juce vratila sa duzeg puta...i bas mi je to palo na pamet dok smo se vozili ka aerodromu...no nije bilo bas nikakvih problema...savrsen let.
Mozda ipak sve zavisi i od toga kako je nekom Merkur polozen u natalnoj karti.
;-)
 
Ej znaci kakve mi se stvari desavaju ...
Bluzanci sam , imam i veneru merkur u osmoj u blizancima i treca mi je izrazena pored osme u natalu ... podznak skorpija , pluton u skorpiji u pvoj , mars u ovnu u sestoj ... nije ni bitno , bitno je ovo za blizance ...

Juce kacim neke slike na temu ovde ne krsti obicne ...
Dodjem danas i umesto jedne koju sam juce stavio stoji neka po.rno slika , pojma nemam odakle , kopirao sam link za normalnu , a najgore je sto smo poceli da se prepiremo kakve veze ima slika sa temom , a meni se juce videla normlana slika , tek danas ova ... drugi su je videli i juce i sad se svadjamo , oni vide tu ***** , ja vidim normalnu koju sam stavio i svadjamo se , niko nikog ne shvata sta prica , uzas , a ja pojma nemam odakle ta slika ...
8) :-o :eek:
 

Back
Top