Firefox se uskopistio i nece sa Flashom

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Pre neki dan sam poklonio jednom rodjaku jedan od mojih Notebook racunara. Covek se u racunare razume otprilike na nivou razlikovanja istog od pegle, ali drugo i ne zeli. Zeli samo da moze da browsuje i jedna od dve lokacije koje ga jedino i zanimaju je beogradska berza a druga je naravno google.

E sad, ispostavilo se da Firefox na tom racunaru ne moze da prikazuje sadrzaj Flash fajlova i trazi da se izvrsi download najnovijeg Flash playera. Nudi i klik na "ok" dugme i kao download zapocinje, ali to je zadnji puta trajalo 6 sati jer je moj rodjak mislio da to "tako treba" pa kad mu je nakon 6 sati postalo malo sumnjivo, pozvao me je.

Ispostavilo se (kad sam konsultovao google) da treba najpre deinstalisati stari Flash player pa instalisati novi.
Secam se da sam to uradio na svom racunaru uspesno, tako da mi svi browseri pokazuju problematicni sadrzaj. Secam se da sam imao problema sa deinstalacijom starog playera, pa instalacijom novije verzije, ali da me ubijete, ne mogu da se setim sta sam tacno radio. Rezultat je da i FF kod mene pokazuje sadrzaj ali kod njega ne. Tamo nisam ni radio instalaciju novog playera.
To bih sad zeleo da ponovim kod njega.

Ima li neko ideju sta da radim i koju mrcinu da elminisem i kako?
Ponavljam, FF na rodjakovom racunaru pocne da "downloaduje" i to je sve od njega, nista dalje.

PS: ko hoce ( a bas ne moze da se obuzda ) da me pljune sto to nisam uspeo da provalim, samo napred, uz uslov da mi posle pomogne, zasluzio sam ali pomagajte :)
 
Code...

Reci mi da lil si probao da instaliras i downloadujes pomenuti flas plejer preko IE..
I ja sam sjecam se imao problema sa instalacijom istog, cak je i tema postojala, ali to se nekako poodavno izresavalo..

Ja sam muke mucio jer mi flas nije htio da radi sve dok nisam sve odradio sa IE, pocev od downloada pa do instalacije.. Kada sam posao zavrsio pomocu IE onda je sve islo kako treba..
Ovo je jedna od ideja kojih se sjecam da sam rijesio problem sa flas plejerom..
 
GZ:
Code...

Reci mi da lil si probao da instaliras i downloadujes pomenuti flas plejer preko IE..
I ja sam sjecam se imao problema sa instalacijom istog, cak je i tema postojala, ali to se nekako poodavno izresavalo..

Ja sam muke mucio jer mi flas nije htio da radi sve dok nisam sve odradio sa IE, pocev od downloada pa do instalacije.. Kada sam posao zavrsio pomocu IE onda je sve islo kako treba..
Ovo je jedna od ideja kojih se sjecam da sam rijesio problem sa flas plejerom..

Ima neka fora, caka, zayeb ili slicno - ali nikako da se setim. I sve mi se cini da sam najpre nekako morao da deinstalisem stari player. Cini mi se da sam cak morao da koristim neku posebnu alatku za to... Posle ide instalacija novog Playera ali opet mi se cini da iskljucivo preko IE ili tako nesto.
E sad, zasto preko IE (ako je tako uopste bilo) niko ziv ne zna.
Secam se samo da sam naredno jutro prebrojao nekoliko sedih vise na glavi... :(

Naime, koliko se secam, mnogo je vaznije da se pravilno deinstalise stara verzija, pre uopste pokusaja instalacije nove.... Ali se mrcina opire i dzilita na sve strane bacajuci cifte, tako da sam koliko se secam primenio dziu-dzicu zahvat sa brzim udarcem tiganja da smirim zivuljku....
 
DA! to je ono sto sam radio pa zaboravio!
Hvala ti druze, vec sam poceo da sumLJam u staracku demenciju kad nisam nikako mogao da se setim sta sam bio radio kod mene!
Sad mogu mirno da skinem sa one stvari onog rodjaka da me vise ne gnjavi sto nevidi slicice pokretne, yebale ga slicice sve pokretne i one nepokretne! ^&^%^%$#
:)
 
Ljudi sta se ovo desilooooo. Danas kad sam ukljucio FF ceo "bookmark" (Favorites) mi je bio izbrisan. Sve moje omiljene precice, omiljeni forumi, sajtovi, sve, sve, sve... ubicu se:cry:

Zasto se ovo desilo samo od sebe, nista nisam cackao niti eksperimentisao, jednostavno posle restarta nije kao sto je bilo. jojjj meni :-(

Cak se i home page promenio u Firefox naslovnu kao da sam intsalirao po prvi put FF.
 
Немам ја то.
Ја имам следеће: У "C: Documents and settings" имам два фолдера.
Један који сам горе на слици приказао и зове се "All Users" и други: " Vlada" у којем нема омотнице "Application Data", а самим тим и оно што тражимо.
 
Brate...
Kad udjes u Documents and settings" mora da postoji folder pod tvojim imenom (ili imenom koji si napisao pri instalaciji sistema)...

289Documents.jpg
 

Back
Top