power

Sta ti se tacno desilo/desava koliko je poznato samo preko napajanja i mozes da ukljucis komp. Ili radi ili ne radi nema treceg ili je drugo u pitanju ako se pregreva.
 
Ovako , odpočetka : prvo sa zamenila CDrom i čim sam ga uključila pisalo je SISTEM BOOT.INI , itd . Ja sam zamenila ponovo CDro i podigao je sistem ok , isključila sam ga preko start menija ali sutradan nisam mogla na dugme da ga uključim nego preko kabla odpozadi . Izvukla u ponovo vratila i džek i onda je počeo da podiže sistem kako treba . Ja sumnjam da nisam možda u BIOS-u nešto poremetila .
 
Znači, kada pritisneš taster na kućištu, neće da se upali.
A kada isključiš potpuno napajanje (izvučeš kabal), opet ga priključiš i pritisneš taster na kućištu, onda se upali? Tačno?
 
Da nisi možda ispomerala priključke na matičnoj ploči koji regulišu uključivanje isključivanje računara , led diodice , reset , i hdd led i još ponešto (obično se nalaze na donjoj ivici matične ploče prema prednjem delu računara ) dok si se poigravala sa cd uređajem?
 
jeste jedan džek ispao ali ne znam gde da ga vratim , to je sa crnom i belom žicom ,ima deva zuba
Pročitaj šta piše na njemu , ako imaš uputstvo uporedi ga , ako nemaš uputstvo , tu pored tih priključaka imaš na matičnoj šploči nacrtano gde ide koji priključak pa ga prema tome ubodeš
 
Pogledaj dobro pored i okolo tog mesta 100% na svakoj ploči ima nacrtano kako koji priključak ide ili će pisati to isto na tom mestu osvetli je malo i videćeš u to sam siguran.

Ps Moraš da imaš tačan naziv ploče samo ti onda možemo pomoći.
 

Back
Top