Visual Basic katalog

Neshoje

Početnik
Poruka
31
Da li neko iz ovog sirokog auditorijuma zna da programira u Visual Basic-u 6.0.
Trebaju mi kodovi za katalog.
Hteo bih da sa leve strane aplikacije stoji "Treeview" i kada kliknem na neki "Child node"
da mi se sa desne strane aplikacije u "Listview"-u prikaze npr. spisak pesama odredjenog izvodjaca na kojeg sam kliknuo u "Treeview"-u. Hteo bih da "Treeview" ima nekoliko podnivoa i svaki od tih podnivoa da ima nekoliko svojih podnivoa, i tako barem do 6 novoa u dubinu. I da se svi podaci nalaze u Access DB. Nadam se da nisam mnogo zapetljao i da me razumete. Hvala unapred.
 
Imam jedan primer koji sam skinuo sa planet-source-code , slicno je ali nije bas to ono sto mi treba. Hteo bih sve da radim pocevsi od nule, ali nisam bas upoznat sa Access DB i SQL. Ako neko ima tako nesto vec napravljeno, da bi ja mogao da vidim kako to ide pa da mogu sam malo da ispravljam po potrebi, bio bih vrlo zahvalan.
 
U pravu je redsonia, neće ti niko dati nešto gotovo! Počni pa ćemo zajedno nastaviti! Što se tiče Access-a i SQL-a tu mogu dosta da ti pomognem! Ono, VB.NET i VB6 se razlikuju ali to ne bi trebalo da bude veliki problem. Radio sam malo i u VB6 :D! Ima posla oko toga što ti želiš!
 
Nije problem pomoci... ja imam dosta iskustva u VB6 i Access-u. Ali da bi pomogao nekome, taj neko mora imati bar neko znanje...
Neshoje, kazes da vec imas primer, ali hoces da krenes 'od nule' i ne znas kako. Ako hoces krenuti od nule sa VB6, kreni od neceg prostog, cisto da se upoznas sa VB6...
Pitanje: ako vec kreces od nule, zasto VB6... zasto ne VB.net?
 
Nije problem pomoci... ja imam dosta iskustva u VB6 i Access-u. Ali da bi pomogao nekome, taj neko mora imati bar neko znanje...
Neshoje, kazes da vec imas primer, ali hoces da krenes 'od nule' i ne znas kako. Ako hoces krenuti od nule sa VB6, kreni od neceg prostog, cisto da se upoznas sa VB6...
Pitanje: ako vec kreces od nule, zasto VB6... zasto ne VB.net?

Nisam mislio da pocnem ucenje od nule, nego katalog (jer mi primer koji imam, ne dgovara mojim potrebama). Ali posto sam vec pravio neke male aplikacije u VB6, nekako sam se malo navikao na njega. Probao sam ja i VB.net ali ne mogu da sastavim kraj sa krajem, pa sam odustao.
Pozz.
 
Pitanje: ako vec kreces od nule, zasto VB6... zasto ne VB.net?

Evo zasto: ako je VB.NET "0" od koje treba poceti, onda je VB6 "-1".
Nego, kad smo vec kod toga, negde sam nailazio na komentare da ce Microsoft polako prestati da daje podrsku za VB6 i sve mi mirise da ce VB6 programeri postati Cobol programeri ako se ne redukuju na neki drugi jezik. Hoce li stvarno VB6 biti "-1"?:cry:
 
Ako sam te razumeo sta hoces:

Kod:
[COLOR="Green"]
'Da bi ovo radilo, moras da postavis referencu iz tvog projekta 
'na "Microsoft Shell Controls And  Automation", "shell32.dll" jer je mnogo brze i jednostavnije.
'Deklarises tvoju promenljivu Kao "Shell" gde ces je kasnije koristiti kao objekat[/COLOR]
[COLOR="Navy"]Dim[/COLOR] mRun [COLOR="Navy"]As[/COLOR] Shell

[COLOR="#000080"]Private Sub[/COLOR] Command1_Click()
[COLOR="#008000"]'[/COLOR]
[COLOR="#008000"]'Kreiras svoj objekat "mRun"[/COLOR]
[COLOR="#000080"]Set[/COLOR] mRun = [COLOR="#000080"]New[/COLOR] Shell
    [COLOR="#008000"]'[/COLOR]
    [COLOR="#008000"]'Pozoves proceduru "FileRun" iz tvog objekta[/COLOR]
    mRun.FileRun
    [COLOR="#008000"]'[/COLOR]
    [COLOR="#008000"]'Na kraju se preporucuje da uvek oslobodis memoriju[/COLOR]
    [COLOR="#000080"]Set[/COLOR] mRun = [COLOR="#000080"]Nothing[/COLOR]
    [COLOR="#008000"]'[/COLOR]
[COLOR="#000080"]End Sub[/COLOR]

A za tutoriale, imas sirok izbor, samo malo potrazi.:wink:
 
Ako je to bilo u pitanju, u VB-u se takodje pisani program pokrece na F5...

Mislim da bi pojedinci trebali prodati racunare i kupiti par ovaca... jer bi vecu korist i zaradu imali na prodaju mleka i sira nego da bespotrebno gube vreme oko necega sto ih i onako ne interesuje jer da ih interesuje, sigurno bi sami nesto otkrili. Ako nista drugo, bar kako se pokrece "helo world!" u VB-u. To sam vise puta rekao i sebi: "ne mozes to da uradis, prodaj komp, kupi stado ovaca pa prizvodi i prodaj mleko, sira i vunu jer to ce neko pre da ti kupi nego programe koje pises". :-D
 
Ako je to bilo u pitanju, u VB-u se takodje pisani program pokrece na F5...

Mislim da bi pojedinci trebali prodati racunare i kupiti par ovaca... jer bi vecu korist i zaradu imali na prodaju mleka i sira nego da bespotrebno gube vreme oko necega sto ih i onako ne interesuje jer da ih interesuje, sigurno bi sami nesto otkrili. Ako nista drugo, bar kako se pokrece "helo world!" u VB-u. To sam vise puta rekao i sebi: "ne mozes to da uradis, prodaj komp, kupi stado ovaca pa prizvodi i prodaj mleko, sira i vunu jer to ce neko pre da ti kupi nego programe koje pises". :-D

Moram biti iskren kao i ti.. Cesto to i sebi pomislim, posebno kada me nesto ne ide... U globalu svidio mi se ovaj post i nisam odolio da ne napisem svoj komentar..
Na kraju ja ti kao covjek od srca zahvaljujem na iskrenosti...
Poz
 
Primetio sam da ikrenost resava mnoge probleme i da je to vrlina koju trebamo gajiti
kako prema sebi, tako i prema drugima.

Evo jedan prost primer: Boli te glava, odes kod lekara i njemu kazes da te boli stomak.
Lekar ce ti prepisati lekove za stomak i time nije resen problem tvoje glavobolje. Bice
resen ako mu kazes istinu. Dakle, ljudi se bolje razumeju i efikasnije resavaju svoje
probleme kada govore istinu kakva god da je. Drago mi je sto podrzavas moj stav...
takve osobe (iskreni i samokriticni) mogu nesto i da nauce u zivotu za razliku od onih koji veruju da sve znaju.
 
...
Nego, kad smo vec kod toga, negde sam nailazio na komentare da ce Microsoft polako prestati da daje podrsku za VB6 i sve mi mirise da ce VB6 programeri postati Cobol programeri ako se ne redukuju na neki drugi jezik. Hoce li stvarno VB6 biti "-1"?:cry:

Sorry, nisam bila bas redovna na forumu...
Da, to je istina. VB6 ide u 'old technology' grupu. Vec odavno se nista zvanicno ne proizvodi od strane MS-a kao update/patch/upgrade i sl.
Cista matematika (novci, novci...): vecina programera koristi ili je presla na .Net tehnologiju i jako je mali broj ljudi koji koriste recimo VB6, ne isplati se imati timove za razvoj i podrsku za tako mali broj korisnika... u taj mali broj korisnika se uracunavaju ljudi koji imaju legalan softver - o piratima nema evidencije...
VB6 timovi za razvoj su ugaseni koliko ja znam, a i podrska se gasi polako...

Ljudi se bave objektnim programiranjem, a VB6 sa dodatcima moze da simulira OO okruzenje, ali mu nedostaje mnogo sta .net pruza...

Zato sam rekla da ako vec krece sa ucenjem da ne uci VB6, jer ce se navici na neke koncepte koje nece koristiti...
 
Hvala ti za ovu informaciju. Neznam koliko je pametno da bacaju akcenat na .NET... meni se u startu nije dopao iz vise razloga:
Samo radno okruzenje se toliko sporo ucitava da prosto zaboravim sta sam hteo da radim:-D
Aplikacije pisane u .NET-u se takodje sporo ucitavaju.
Svaki racunar, da bi pokrenuo aplikacije pisane u .NET-u, mora imati instaliran .NET framework 1 ili 2.
Dok se VB6 pokrece kao notepad: cim kliknem na ikonicu odma' mi se nadje pred oci tako da nemam kad da zaboravim sta sam hteo8-)
 

Back
Top