SAVRSHENA ZA NJEGA=SAVRSHENA ZA SEBE

opasna cica

Početnik
Poruka
50
e ovako,menjam sada ovo da bi me neka devojka mozhda i shvatila,jer svi misle da imam13,5godina i da nemam pojma o vezama,a koliko sam ih imala,mogla bih knjigu da napishem!
1.da li je ok shto za nas devojke vazhe razlichiti standardi u odnosu na mushkarce a tu pre svega mislim na to shto se od nas uvek ochekuje da budemo full fullova u svakom smislu.znachi i lepe i zgodne i nemojte molim vas da mi govorite da fizichki izgled nije bitan jer jeste,i te kako!niko vam nece prici ako ste u kucnoj trenerci i sa masnom kosom!znachi morate da budete doterane.a sa druge strane,imate momke koji ama bash nishta ne moraju da rade u vezi sveg fizichkog izgeda osim osnovne lichne higijene,ali su savrsheno sposobni da vas kritkuju.
2.ti dvostruki standardi ne odnose se samo na izgled vec i na ponashanje.sasvim je ok ako on izadje,napije se,smuva par devojaka i napravi tuchu!iako ovo ni jedna iole normalna devojka ne bi uradila u paketu,ipak sam svesna pricha koje krecu ako se zaista provedesh negde,a ne presedish veche u separeu.zashto je devojka ***** ako se provodi u mushkom drushtvu,dok je za njih to obrnuto,oni su shmekeri,baje i sl....

i sada,ti trebash da se povinujesh ovim ochekivanjima,ne samo mushkog roda vec i drushtva uopshte,a da ostajnesh svoja.da budesh savrshena i za sebe ali i za druge,a poshto je ovo mushko drushtvo,patrijarhijat,da budesh savrshena i za njega.
nadam se da sam sada ovo lepo naapisala i ubola poentu,a shto se tiche mojih godina,punoletna sam,btw....:-))))
 
Cico, nije ovo blog nego topic, verujem da si napravila lapsus, ali nije to toliko ni bitno.
E' sad što se tiče tih stvari koje si navela, mnogo želiš da se svidiš nekome, a kada
je to slučaj ljudi imaju običaj da te uzmu zdravo za gotovo. Vidiš koliko vremena želiš
da posvetiš svom izgledu i duhu, i toga se pridržavaš. Pa k'o naleti...:) Tj. ko se za.ebe :D
Šalim se...(što je sigurno...)
 
drage moje,koliko nas se pretvara da su famme fatale da bi zadrzhale svog dragog pored sebe?
ja se ubih trudeci se da uvek budem tip-top namontirana,ali sam uvek ili *prenafurana*(njegove rechi)ili suvishe raspushtena(isto njegove rechi i odnose se kada u trenerci trknem do trafike po cigare).Eto,kad god bi seli negde zajedno,ili bi bila glupa,ako bi cutala na beskonachne priche o tome kakav je ovaj program za neshto-u-vezi-interneta ili je bolji ovaj koji ima i antivirus,ali usporava sistem!a jednom mi se chak desilo da sam u zhelji da se bolje uklopim u njegovo drushtvo iznela opasku o grudima devojke koja nam je donela pice u kaficu i bila sam okarakterisana kao ljubomorno,zlobno i vulgarno stvorenje a kasnije su me,na ochi moga(sada vec bivsheg)dechka ismejali kao osobu homoseksualne orijentacije.iskreno,vishe mi je muka da sam nedovoljno pametna,lepa ili zgodna,ali sam i savrsheno svesna da cu bez te neophodne *glume* ostati vechno sama[/COLOR].(iskreno,nemojmo se zavaravati da negde tamo ima nekih princheva koji ce nas voleti i bez shminke i sa par kg vishka ili kada,ne daj bozhe,nismo videli zadnju utakmicu lige shampiona.).koliko god mi zhelele najbolje za sebe,zhele i oni,mushkarci,a koliko mi mozhemo da im to najbolje pruzhimo,zavisi samo od nas i nashe sposobnosti da se u tom trudu ne izgubimo,i ne dodjemo u situaciju da se pitamo ko smo zaista.ja za ovo nisam bila spremna i upravo mi se to desilo.
ok,poenta ovog bloga je VI iznesete svoje utiske i dozhivljaje i da jedne drugima pomognemo da dostignemo to mushko savrshenstvo,ali da ono u isto vreme bude i nash ideal,nasha zhelja.da budemo pre svega bolje za nas a tek onda dobre za njih.


Iskreno se nadam da si veoma mlada ! Ako nije tako onda si nailazila na pogresne osobe...


Princeva nema, ali to da te nece niko voleti ako nisi tip-top namontirana :confused:
 
drage moje,koliko nas se pretvara da su famme fatale da bi zadrzhale svog dragog pored sebe?
ja se ubih trudeci se da uvek budem tip-top namontirana,ali sam uvek ili *prenafurana*(njegove rechi)ili suvishe raspushtena(isto njegove rechi i odnose se kada u trenerci trknem do trafike po cigare).Eto,kad god bi seli negde zajedno,ili bi bila glupa,ako bi cutala na beskonachne priche o tome kakav je ovaj program za neshto-u-vezi-interneta ili je bolji ovaj koji ima i antivirus,ali usporava sistem!a jednom mi se chak desilo da sam u zhelji da se bolje uklopim u njegovo drushtvo iznela opasku o grudima devojke koja nam je donela pice u kaficu i bila sam okarakterisana kao ljubomorno,zlobno i vulgarno stvorenje a kasnije su me,na ochi moga(sada vec bivsheg)dechka ismejali kao osobu homoseksualne orijentacije.iskreno,vishe mi je muka da sam nedovoljno pametna,lepa ili zgodna,ali sam i savrsheno svesna da cu bez te neophodne *glume* ostati vechno sama.(iskreno,nemojmo se zavaravati da negde tamo ima nekih princheva koji ce nas voleti i bez shminke i sa par kg vishka ili kada,ne daj bozhe,nismo videli zadnju utakmicu lige shampiona.).koliko god mi zhelele najbolje za sebe,zhele i oni,mushkarci,a koliko mi mozhemo da im to najbolje pruzhimo,zavisi samo od nas i nashe sposobnosti da se u tom trudu ne izgubimo,i ne dodjemo u situaciju da se pitamo ko smo zaista.ja za ovo nisam bila spremna i upravo mi se to desilo.
ok,poenta ovoga je VI iznesete svoje utiske i dozhivljaje i da jedne drugima pomognemo da dostignemo to mushko savrshenstvo,ali da ono u isto vreme bude i nash ideal,nasha zhelja.da budemo pre svega bolje za nas a tek onda dobre za njih.




Isprva nisam bila opterecena izgledom , ali mi je na raskidu veze (duuugeee) bivsi rekao da se uvek oblacim kao dete! :shock: I to je bio dovoljno da potpuno poludim i dobijem traumu , mozda cak i za ceo zivot!Sada nigde ne mrdam ako sve nije savrseno - a za to je potrebno i po 2 sata,izlazim iz kuce sa teskom mukom da li je sve ok i na kraju uvek svaka druga devojka na ulici izgleda bolje od mene!!!! :( To me ubija..Potpuno te razumem , jer se isto tako trudim da budem savrsena u svakom trenutku i jako mi je to tesko.Nemam savet , niti bilo sta olaksavajuce ovoj groznoj cinjenici.Naravno,sada ce svi reci - budi sigurna u sebe , voli sebe itd. ali od toga nema bas neke "pomoci" meni licno kad prodje sredjena devojka pored mene a ja padnem u bedak.... :(
 
Hocu da se ujutro budim pored nekog ko ce me prihvatiti ovakvu kakva sam..necu da ceo zivot provedem u razmisljanju da li cu se nekome dopasti ili ne i truditi da mu se prikazem onako kako bi on zeleo da me vidi.. to je suludo..ako radim na sebi i usavrsavanju sebe to je zarad mene prvenstveno ..sto znaci da ce i njemu biti bolje..i ja bih postavila naslov teme obrnuto ..Savrsena za sebe= Savrsena za njega.. ovako mnogo bolje i realnije zvuci...
 
ja voooolim sebe!najvishe na svetu i muka mi je da neke glupachice prolaze bolje od mene!a i tu je fenomen,ako izgledash izazovno(ne vulgarno!,vec lepo,elegantno i sexy)hoce da ti pridje ali ne zheli vezu!i shta to znachi,da sam dovoljno lepa da budem extra za taj provod ali sam u isto vreme i previshe laka pa ne zheli da bude sa mnom!?ma nishta mi nije jasno!shta da radi devojka ako voli i dobar provod po splavovima ali i da ode u pozorishte?i kako to da objasnish potencijalnom dechku?*oh,pa ja bih zaista volela da vidimo tu predstavu,ali sam uganula chlanak dok sam juche igrala na stolu u akapulku*.znam da laka nisam,ali onda shta sam?valjda luda nisam???;-)
 
takmicite se sa nizom klonova od kojih ce se uvek naci neka bolja,lepsa,sisatija,mrsavija sta god.
cak i razmisljate kao klonovi.
a tu bitku gubite provereno :)

p.s.ne kazem da zena treba da bude zapustena,prljava,debela itd....naprotiv...samo je vasa opsesija daleko od normalne.
a sa kim si takav si i koliko mu dopustis tako ce te i tretirati,nista sto vam se desava u licnim zivotima nije slucajno :) a na kraju sam izlazis kao zrtva svojih i tudjih hirova :)
 
iskreno,vishe mi je muka da sam nedovoljno pametna,lepa ili zgodna,ali sam i savrsheno svesna da cu bez te neophodne *glume* ostati vechno sama.(iskreno,nemojmo se zavaravati da negde tamo ima nekih princheva koji ce nas voleti i bez shminke i sa par kg vishka ili kada,ne daj bozhe,nismo videli zadnju utakmicu lige shampiona.)..
Ijaooo!
Naravno da ima princeva koji ce te voleti i sa viskom kilograma, jer te ne vole oni zbog savrsene linije, vec zbog toga kakva si osoba, sta ti za njih predstavljas, koliko im je lepo stobom u razgovoru... u svemu, kako se ljubis i mirises...:)
A to znam, jer sam voljena i volim.
A zar i ti ne bi volela svog muskarca kad bi se ugojio par kilograma?
 
ja voooolim sebe!najvishe na svetu i muka mi je da neke glupachice prolaze bolje od mene!a i tu je fenomen,ako izgledash izazovno(ne vulgarno!,vec lepo,elegantno i sexy)hoce da ti pridje ali ne zheli vezu!i shta to znachi,da sam dovoljno lepa da budem extra za taj provod ali sam u isto vreme i previshe laka pa ne zheli da bude sa mnom!?ma nishta mi nije jasno!shta da radi devojka ako voli i dobar provod po splavovima ali i da ode u pozorishte?i kako to da objasnish potencijalnom dechku?*oh,pa ja bih zaista volela da vidimo tu predstavu,ali sam uganula chlanak dok sam juche igrala na stolu u akapulku*.znam da laka nisam,ali onda shta sam?valjda luda nisam???;-)
Cico, imam drugaricu koja je kao ti!
Sta ces kad su neki momci malo ograniceni, pa sve vide crno-belo!
 
za maldaneri
Da li je on iz kuce izlazio savrseno obucen, uvek sveze obrijan, itd?
Ljudi na kraju veze pricaju svasta. Bitno je dodati jos neki razlog za raskid. On je lupetao i ostao ziv, otisao iz tvog zivota, a ti....treba ti 2 sata da bi izasla iz kuce.
Da je on bio OK, ne bi sad bio bivsi. Barem ja tako razmisljam o svojim bivsim momcima!
 
ja voooolim sebe!najvishe na svetu i muka mi je da neke glupachice prolaze bolje od mene!a i tu je fenomen,ako izgledash izazovno(ne vulgarno!,vec lepo,elegantno i sexy)hoce da ti pridje ali ne zheli vezu!i shta to znachi,da sam dovoljno lepa da budem extra za taj provod ali sam u isto vreme i previshe laka pa ne zheli da bude sa mnom!?ma nishta mi nije jasno!shta da radi devojka ako voli i dobar provod po splavovima ali i da ode u pozorishte?i kako to da objasnish potencijalnom dechku?*oh,pa ja bih zaista volela da vidimo tu predstavu,ali sam uganula chlanak dok sam juche igrala na stolu u akapulku*.znam da laka nisam,ali onda shta sam?valjda luda nisam???;-)
Ma ti zapravo samo želiš osobu koja ti odgovara... Što ne reče odmah. Ako je tako,
više razgovaraj sa osobama koje ti se svide, umesto da insistiraš na (svom) izgledu.
Neko već reče, budi ista, posebna, slobodna, samo svoja... :lol:
 
za maldaneri
Da li je on iz kuce izlazio savrseno obucen, uvek sveze obrijan, itd?
Ljudi na kraju veze pricaju svasta. Bitno je dodati jos neki razlog za raskid. On je lupetao i ostao ziv, otisao iz tvog zivota, a ti....treba ti 2 sata da bi izasla iz kuce.
Da je on bio OK, ne bi sad bio bivsi. Barem ja tako razmisljam o svojim bivsim momcima!

Ma slazem se sa tobom!On je uglavnom izgledao ocajno , ali znas ono cuveno - musko je pa nema veze!Gospode Boze!Sve ja shvatam , ali znas..neke stvari te bas pogode,posebno kada si sa nekim dugo a na kraju ti kaze nesto sto je mozda mislio sve vreme o tebi!E sad , sto je to preslo u moju frustraciju to je vec pitanje nesigurnosti.Ma ovaj "poredak" vrednosti ovde je sumanut!Najbitnije je da li imas najnoviji model cipela a sve drugo je manje bitno - ono glava , znanje , duhovitost , obrazovanje...to sve mogu da "potru" gucci cipele!Mislim....a uz sve to muskarci nikada nisu gore izgledali!Ne pamtim da sam videla nekog dobro razvijenog,depiliranog i nasmejanog.Svi su tmurni , namrsteni ...sa frizurom - sisaj me na opasno...dno. :shock:
 
Ma slazem se sa tobom!On je uglavnom izgledao ocajno , ali znas ono cuveno - musko je pa nema veze!Gospode Boze!Sve ja shvatam , ali znas..neke stvari te bas pogode,posebno kada si sa nekim dugo a na kraju ti kaze nesto sto je mozda mislio sve vreme o tebi!E sad , sto je to preslo u moju frustraciju to je vec pitanje nesigurnosti.Ma ovaj "poredak" vrednosti ovde je sumanut!Najbitnije je da li imas najnoviji model cipela a sve drugo je manje bitno - ono glava , znanje , duhovitost , obrazovanje...to sve mogu da "potru" gucci cipele!Mislim....a uz sve to muskarci nikada nisu gore izgledali!Ne pamtim da sam videla nekog dobro razvijenog,depiliranog i nasmejanog.Svi su tmurni , namrsteni ...sa frizurom - sisaj me na opasno...dno. :shock:

ma potpuno si u pravu!ovde nije poenta da se ti menjash samo zbog jednog dechka,pojedinca,vec shto svi momci to ochekuju od curice!extra lepa pametna po potrebi ali uglavnom glupa...i kako ja da ispunim njihove zhelje a da budem ja?ne plashim se ja samoce,na to sam navikla,nego me ubi to shto se mojoj okolini nalaze samo seljaci a zhivim u centru vrachara!do su upravo ti dno tipovi o kojima prichash!
 
Ma daj!
Sta, ako on nije savrseno zgodan, onda nije princ za tebe?!
je l' si to htela da kazes?
Ako tako mislis, onda zasluzujes da i tebe gledaju tako, ocekuju da budes barbika, ako hoces da te vole.
Kako mozes da postujes takvog beskicmenjaka bre?
Nekog ko ce te omalovazavati i u drustvu...

ja samo hocu najbolje za sebe i iskreno se nadam da u tome nisam jedina...
 

Back
Top