kad donesesh pogreshnu odluku...

princess92

Zainteresovan član
Poruka
274
dakle owako..8 razred...matura,exkurzija,prijemni,treninzi,pripreme ma haos...stres sa swih strana..medjutim prodje i to...lista zelja dodje..kako sastawiti istu?kako se odluchiti za shkolu koja je najbolja za mene?nikakwo posebno interesownje ni za shta nisam imala..i na kraju odluchim da na prwo mesto stawim medicinsku za pedijatrijsku sestru...wolim decu stwarno..medjutim,kako sam krenula u shkolu,nezadowoljstwo pochelo se jawlja...te mi je smetalo shto je shkola stara,pa shto je razredna kretenka,pa drushtvo, i da ne duzim...swi iz osnowne zadowoljni a ja ne..danas sam shwatila da sam na dnu...kako sam doshla kuci iz shkole,znachi na wratima sam zaplakala...shta da radim?problem je naime shto nisam ochekiwala da je shkola toliko teshka..znam da je swaka shkola teshka,ali owa....nastawnici su kreteni chisti,razredna glumi strogocu,zakasnish na chas 2 min,neoprawdani odma..i deli ih ko zwake..jedino dobro u swemu je drushtvo,i drzimo se zajedno,swi shto smo ne zadowoljni a mnogo nas je..pitanje je shta biste wi uradili?postawite se na moje mesto..razmishljala sam o prebaciwanju ali je sad prilichno kasno..a mnogi mi kazu "bori se,izdrzi" mogu da se borim neko wreme,ali jednom cu puci....:-?
 
e bre ja idem u devetu bg gimnaziju i to je 3 puta teza shkola od tvoje pa prezivljavam !!!
nemoj odmah da padash u ocaj!!!
ako si je upisala znaci da to zelish. Ako to zelish - bori se za to!!!
A ipak ako ne zelish (a ne shvatam shto si je onda upisala) onda jedino reshenje izdrzi do polugodja i prebaci se. Trebalo bi da moze.
Nadam se da cesh reshiti ovaj problem. Samo ne budi malodushna, nego optimisticna i sve ce biti ok :) pozzzzzzz
 
joj znachi borim se sama sa sobom...nisam ni pomishljala da je tako teshko...fora je shto ne mogu da se prebacim u npr. u turistichku jer predmeti nisu isti...ne znam shta cu...:roll::-( e guitar imam kumu u 9 znam da je pakao i diwim ti se jer si hrabra kad si to upisala...swaka chast!!!;)
 
Jaoj Ljubicice kao da sam ja to pisala....kao da su moje reci.JA TE NAJBOLJE SHVATAM...Ja bukvalno kad udjem u kucu,legnem na krevet i pomislim sta mi je ovo trebalo?Ti si se bar normalno na vreme upisala,a ja...ja sam se tu prebacila....sto je najgore...i sta cu sad!!!Mnogo mi je tesko,lose,nekako u skoli je samo UCENJE I UCENJE.....nista vise sem ucenja....ne mogu tako,nisam navikla.... :(
 
..razmishljala sam o prebaciwanju ali je sad prilichno kasno..

kasno ?
nee..nije kasno....sad ti je i najbolje vreme za to....mozesh da se prebacish i na polugodishtu,i na kraju godine...moje drugarice su se prebacije sad..u trecoj godini..iz gimnazije u ekonomsku...samo shto je problem shto imaju dosta razlike da polazu.....tebi nece biti teshko....josh uvek nema ni ocena...bolje bezi,dok josh uvek mozes,dok stvarno ne bude kasno...
zapitaj se shta je to shto stvarno zhelish....
ako ti se to vec ne svidja....
 
joj znachi borim se sama sa sobom...nisam ni pomishljala da je tako teshko...fora je shto ne mogu da se prebacim u npr. u turistichku jer predmeti nisu isti...ne znam shta cu...:roll::-( e guitar imam kumu u 9 znam da je pakao i diwim ti se jer si hrabra kad si to upisala...swaka chast!!!;)

pa ti josh uvek nemash ocena(mozda poneku..)....kako ne mozesh da se prebacish...mislim da mozesh.....nema to veze....probaj..samo ako ima mesta....predmeti nisu problem ;)
 
Stvarno ne znam sta da ti kazem. Bilo je i meni dana kada sam stvarno htela da zaplacem. Ja sam upisala skolu koju sam zelela ali nisam se uklopila u drustvo u startu. Sada je sve krenulo na bolje. JEdnostavno moras malo pozitivnije da gledas na svet. Nije sve tako uzasno. Pronadji razlog tvog nezadovoljstva! Razmisli malo o svemu i videces da nije sve tako crno.. Odabrala si sama koju ces skolu da upises i sad nema nazad. Mozda su ti dosli dani nervoze ali ja sam sigurna da ces se brzo izvuci iz tog bedaka! SAmo napred, ne posustaj i bori se!
 
Ne znam sta da ti kazem... Prebaci se dok jos mozes... Ili probaj da nadjes lepu stranu u svemu tome.... Drustvo na primer...
Ja sam jos u 6. razredu znala da cu da upisem muzicku... I malo mi je nekad zeznuto sto svi bleje po kraju, a ja moram da vezbam ili da idem na hor, ali ima mnogo lepih stvari tu i onda mi to sto mogu da izlazim samo subotom ne pada tesko....
Ali, ako ne uspos da se prebacis, probaj da sebi i to lose predstavis kao nesto sto je ipak bolje od nekih drugih skola...
 
princess, ne znam odakle da pocnem...
Prvo, nisi ni svesna koliko je nas prve nedelje skole bilo izbezumljeno, nije znalo gde se nalazi...
Ja sam upisala Rusku skolu...Od 5-6. razreda do aprila ove godine sam bila ubedjena da cu upisati 13., a onda mi je iskrslo ovo i naravno da nisam odustala....(dobila sam stipendiju inace)
3.septembra je pocela skola....ja nisam znala ni kako se zovem ni gde se nalazim...nemate pojma koliko je sve ali SVE drugacije....12 u odeljenju, nema buke i vriske kao kod nas...skola kao da nije skola...uglavnom sve je potpuno drugacije...ne kazem lose, samo drugacije, nesto na sta nisam navikla, nikako
Prve nedelje, drugog casa geografije, posto je prvog predavala, ja dolazim i pitam ove iz odeljenja hoce li da nas pita a oni u fazonu 'a zasto ne bi?'....znaci pitaju stalno, svakog dana imas za svaki predmet da ucis...da, jeste jako tesko...
Onda, u skolu se ide 11 razreda, nema kao kod nas 8+4 godine, nego odmah sve, sto znaci da su se ljudi u razredu znali pre nego sto sam ja dosla...Verujte mi, bila sam prestravljena...
Prve nedelje nisam mogla da dodjem sebi...drugarica me je neprestano pitala hocu li se uopste vratiti 'u normalu'...jos nisam potpuno...ali ide polako..
Da, i jako mi je zao sto ne idem sa najboljom drugaricom u skolu....nemate pojma...
Uglavnom.. i meni je s vremena na vreme kroz glavu prolazilo pitanje 'sta ako...sta da sam uradila nesto drugo...', ali nisam odustajala...tj nisam odustala jer proces prilagodjavanja jos traje...
Razmisljala sam s vremena na vreme sta bi bilo da sam upisala 13...a onda sam otisla jedne srede da vidim drustvo, i bez uvrede, drago mi je sto nisam tamo....Taaaaaaaaaaako drago....nemam protiv te skole nista, samo sam shvatila koliko sam srecna sto sam u ovoj, Ruskoj skoli...

Poenta je, princess....da je za sve nas pocelo nesto novo...novo i drugacije...i svi se bojimo...ne znamo kuda nas to vodi....trazimo sebe...
Ja mislim da je to vise neki strah...od tog novog...od cinjenice da je gotovo sa svim sto je bilo pre srednje, i da nema povratka....
Ja sam sebi rekla...kad je tesko, stani, izbroj do 3, udahni duboko i kreni dalje...isplaci se ako treba, bude lakse, znam ja....
Da, rekla si da ces puci....ne kazem da nije moguce...ali kazem da ne treba jos da odustanes...probaj, stisni zube..Pomisli da uvek imas mnogo skola gde mozes da se prebacis...i NIKADA ne zaboravi da si nasla drustvo koje ti odgovara, i da imas ljude na koje mozes da se oslonis...

Profesori u pocetku umeju da naprave goru sliku o sebi nego sto jeste...

Nobody said it will be easy...they just promised it will be worth of it....

Svi mi trazimo sebe...pitamo se jesmo li postupili pravilno...

Za sebe znam samo jedno: jeste tesko, i svesna sam da ce biti. ALI NISAM SE POKAJALA. Mogu ja to....i bice sve ok.

Tvoja greska nije neispravljiva. Ali nemoj da odustanes kod prve prepreke...Zivot ce te jos mnogo puta muciti...probaj da izdrziz...

Sto te ne ubije, to te ojaca....A nece te ubiti....

Nadam se da sam bar malo pomogla....
 
Ja sam u odelenju sa PRINCESS92....nas dve smo se ovako preko krstarice ,pocele smo da se dopisujemo jer smo provalile da smo isto upisale,ali sada je i meni i njoj skola uzass...ma MEDICINSKA SKOLA u deligradskoj je strasna,oni profesori su krvopije.........
 
dakle owako..8 razred...matura,exkurzija,prijemni,treninzi,pripreme ma haos...stres sa swih strana..medjutim prodje i to...lista zelja dodje..kako sastawiti istu?kako se odluchiti za shkolu koja je najbolja za mene?nikakwo posebno interesownje ni za shta nisam imala..i na kraju odluchim da na prwo mesto stawim medicinsku za pedijatrijsku sestru...wolim decu stwarno..medjutim,kako sam krenula u shkolu,nezadowoljstwo pochelo se jawlja...te mi je smetalo shto je shkola stara,pa shto je razredna kretenka,pa drushtvo, i da ne duzim...swi iz osnowne zadowoljni a ja ne..danas sam shwatila da sam na dnu...kako sam doshla kuci iz shkole,znachi na wratima sam zaplakala...shta da radim?problem je naime shto nisam ochekiwala da je shkola toliko teshka..znam da je swaka shkola teshka,ali owa....nastawnici su kreteni chisti,razredna glumi strogocu,zakasnish na chas 2 min,neoprawdani odma..i deli ih ko zwake..jedino dobro u swemu je drushtvo,i drzimo se zajedno,swi shto smo ne zadowoljni a mnogo nas je..pitanje je shta biste wi uradili?postawite se na moje mesto..razmishljala sam o prebaciwanju ali je sad prilichno kasno..a mnogi mi kazu "bori se,izdrzi" mogu da se borim neko wreme,ali jednom cu puci....:-?


I ja sam isto tako upisala smer medicinska sestra a nisam to volela...Malte ne su me moji naterali.Ali sam vremenom zavolela. I to toliko da ne bih menjala moje zanimanje ni za shta na svetu.Verujem da cesh i ti zavoleti samo polako.A shto se tiche profesora to je normalno i na to morash da se naviknesh.Tako je i u mojoj shkoli. neopravdani se uvek tako daju...Trudi se da ne kasnish na chasove...Najbitnije je da ti se drushtvo svidja... :D
 
dakle owako..8 razred...matura,exkurzija,prijemni,treninzi,pripreme ma haos...stres sa swih strana..medjutim prodje i to...lista zelja dodje..kako sastawiti istu?kako se odluchiti za shkolu koja je najbolja za mene?nikakwo posebno interesownje ni za shta nisam imala..i na kraju odluchim da na prwo mesto stawim medicinsku za pedijatrijsku sestru...wolim decu stwarno..medjutim,kako sam krenula u shkolu,nezadowoljstwo pochelo se jawlja...te mi je smetalo shto je shkola stara,pa shto je razredna kretenka,pa drushtvo, i da ne duzim...swi iz osnowne zadowoljni a ja ne..danas sam shwatila da sam na dnu...kako sam doshla kuci iz shkole,znachi na wratima sam zaplakala...shta da radim?problem je naime shto nisam ochekiwala da je shkola toliko teshka..znam da je swaka shkola teshka,ali owa....nastawnici su kreteni chisti,razredna glumi strogocu,zakasnish na chas 2 min,neoprawdani odma..i deli ih ko zwake..jedino dobro u swemu je drushtvo,i drzimo se zajedno,swi shto smo ne zadowoljni a mnogo nas je..pitanje je shta biste wi uradili?postawite se na moje mesto..razmishljala sam o prebaciwanju ali je sad prilichno kasno..a mnogi mi kazu "bori se,izdrzi" mogu da se borim neko wreme,ali jednom cu puci....:-?


ma, profani su uvek isti u prvoj godini, plase vas bez ikakve potrebe, to ti je nasa pedagoska skola!
Ali, ako se ne pronalazis u tome, glupo je da se mucis, bolje se prebaci ... Ali, srednja je malo teza od osnovne, a na to se covek navikne ...


I nikada nije kasno da nesto u svom zivotu promenis na bolje, da nesto dobro uradis za sebe samu.

to ti je moj savet...
 
Ja sam zavrsio osnovnu skolu u Sutomoru. Samo 5 razred u Budvi. Tamo je bilo toliko lako da se zavrsi osnovna skola , da se uopste ne oseti. Ja sam upisao prvi razred srednje zadnji dan upisnog roka. Kad sam krenuo u skolu nisam znao nikoga. Nova skola , novo odeljenje , novo drustvo. Imao sam 4-5 drugova iz 5 razreda osnovne ali su oni bili u drugim smenama i smjerovima. E sad zamisli kakvo je meni bilo gubljenje prva 3 meseca ;) Ali to mene nije tako udarilo. Imao sam par gotivnih drugova , a svi drugi su za mene bili papci. I tako sam prosao najbolje. I zavrsio sam prvi razred.I to među najboljima u odeljenju ;) . A nisam isao na 30% nastave ;) A sad idem van(d)redno. Od početka 2 razreda. Glavni razlog je to sto su poceli profesori da mi se.ru o nekim pricama o zivotu. Sta i kako trebam da radim :? Bilo je tu i nekim gotivnih saveta , ali svega od razredne i 1 profesora. Najvise me je iznerviralo sto mi profesor prica kako trebam da se ponasam , a on bi se nag.uzio za 1 eur. itd ...

tako da bi ti moj savet bio da kuliras. Vremenom ces shvatiti da neke stvari zbog kojih si se nervirala su bas bezveze ;).

A tek ako imash dobro drustvo , nemoj da se premestas. To je za mene najvaznija stvar u svemu. Jer bi se sigurno tesko uklopila u novo drustvo.
 
e stwarno wam hwala swima shto ste bar neki red napisali,skapirala sam neke stwari i mislim da za sada necu da se prebacujem..pokushacu bar do polugodishta da widim kako je,boricu se,pa cemo wideti...ako mi idalje bude teshko,onda cu se prebaciti,ali za sada mislim da nema potrebe,ipak je samo mesec dana proshlo i shwatam da se josh nisam nawikla na celo okruzenje ni na chinjenicu da sam uopshte u srednjoj koja se narawno bitno razlikuje od osnowne..kapiram i da je swaka shkola teshka te da ima i onih kojima je bash njihowa najteza,ali neke stwari jednostawno moraju bolje da se sagledaju i da se gleda sa malo optimistichne strane 8-):wink:...a neko je pitao koje smo odeljenje Sanja92 i ja,1-6 smo,i wec proglasheni za najgore..:twisted:
 

Back
Top