Zabranjen chat

lmihajlo

Aktivan član
Poruka
1.308
Radim u jednoj nazovi drzavnoj firmi, gde mi je uvedeno ogranicenje za chat, moja pretpostavka je da su administratori iz kuce, skinuli na svakom kompjuteru program jawa i da sam tako onemogucen u tome, da li se slazete, ili je u pitanju nesto drugo, da li se slazete sa mnom, napominjem da svaki kompjuter ima svoju administratorsku sifru i da mi zaposleni nismo u mogucnosti da instaliramo ni jedan progam bez odobrenja administratora.....da li ima neko pametan odgovor
 
pa to i nije pametan odgovor...

@tema....Mislim da se ogranicenje svodi na programe koje su Admini skinuli a ne na one koje ti skines....Sa tvog profila "skini" javu,i probaj da instaliras...Reci sta je ispalo...
 
imihajlo

Mnogo toga moze da se ogranici admin alatima, sad mozemo samo da nagadjamo sta je tvoj admin zabranio, ali kako rece da ne mozes da instaliras nista, onda i zaboravi na skidanje i instaliranje Jave koja ti je potrebna da catujes preko web browsera..
Cim nemas mogucnost da instaliras program bilo koji tako nema ni instalacije Jave..

Moguce je sve to zaobici, ali da ti pisemo o tome, vec bi bilo krsenje Pravila ne samo nasih nego i tvog admina...

Nego odradi posao i zaradi platu..
 
Ma uzmi neki jeftini USB flash drive i kod kuce instaliraj mIRC na USB. I kad dodjes na posao samo pokrenes mIRC sa USB i pici i mozes da chatujes. Eto tako mozes bez krsenja nekih pravila ili rokanja task managera.
 
Ljudi sigurno da je njegov admin uzimao sve u ozbzir. Tako da nemoras pokusavati skidati Javu, instalirati Mirc i ostalo...

Kao sto rece korisnik GZ ..."odradi posao i zaradi platu"...

Uzivaj, pozdrav !!!
 
Obično , ako se ide preko nekog servera na internet , administratori zabrane pristup onim mestima sa koga možete pokupiti neki virus i slično , mislim da se džabe mučiš da pristupiš krstarici jer nećeš moći ma šta uradio . Najverovatnije je da je zabrana izrečena globalno za sve korisnike imali oni ili nemali javu , u prevodu ban na krstaricu ili jednostavno zatvoreni portovi od 6661 do 6669. .
 
ma imam samo oglase na krstarici...a nema pricaonice...program java nemogu da ucitam sa mog naloga zato sto mi na kraju trazi sifru za programe koju znaju samo pakosni administratori....mozda je najpametnije resenje USB....mada neznam koji je najmanji na koga mogu da stavim program, ima onaj od 1 koji kosta oko 1300din ili onaj od 2 od 2000 dinara....nemoj da se brinete zaradim ja i platu ali pobogu pa neradi se ovde u Srbiji 8 sati dnevno efektivno......
 
ma imam samo oglase na krstarici...a nema pricaonice...program java nemogu da ucitam sa mog naloga zato sto mi na kraju trazi sifru za programe koju znaju samo pakosni administratori....mozda je najpametnije resenje USB....mada neznam koji je najmanji na koga mogu da stavim program, ima onaj od 1 koji kosta oko 1300din ili onaj od 2 od 2000 dinara....nemoj da se brinete zaradim ja i platu ali pobogu pa neradi se ovde u Srbiji 8 sati dnevno efektivno......

Braticu,kupi ti USB Stick od 256 ili 512mb i snimi instaliranu i podesenu veriziju i starttuj na chat direktno sa USB-a bez kopiranja na HDD...Verovatno ces uspeti!
A drugo,u slucaju dasituacija bude idalje ne promenljiva,onda Skini sa Net-a LINUX FRESPIRE LIVE CD on ima u sebi integrisan mIRC i chatuj do kraja 3 smene///;-))))))
 
mihajlo se nije javio od 5 oktobra (cuvenog), a predlozi poput Lice verzija nekih CD-ova mi bas i nisu rjesenje za njega, posebno kada i ako ima sefa koji moze da uleti svaki cas i kaze, daj odradi mi to i to odmah, a on sa Lice CD-om na catu...
Gasi, restartuj, muci se, i taman sefu zavrsi poso ulijece admin kojeg mihajlo pominje i eto novog problema, tek sto admin ode a mihajlo ga ubijedi da cuti i da mu ne pravi frku, a mihajlo ponovo pokrene Live CD i krene da catuje i eto ponovo sefa..

Koja muka...
 

Back
Top