Flamenco, kastanjete

sara7777

Zainteresovan član
Poruka
177
Dragi moji, već godinu dana učim da plešem flamenco i stvarno je predivan!!! :D

Elem, od ove nedelje sam se uključila i na kurs za kastanjete i to mi se naravno jako svidja. Prave predivan zvuk i prosto je šteta učiti flamenco, a ne učiti da sviraš kastanjete! Ali, na žalost, ne znam gde da ih kupim. Za sada sam ih pozajmila od profesorice, ali bih uskoro trebala da ih nabavim..

Da li neko možda zna gde imaju da se kupe? Bila bih vam izuzetno zahvalna!

Pokušala bih da preskočim naručivanje iz Španije, ako je moguće, jer sam cipele za flamenco čekala više od dva meseca da dodju!

Pozdravčić!!
 
Opasno je to za sviranje... fenomenalni ritmovi, fenomenalni akordi...
Jednom recju... Super! :D

Joj! I ja tako mislim! Sasvim sam slučajno krenula na flamenco, a onda sam se zaljubila u taj ritam i tu snagu koju on nosi sa sobom! Pun je emocija!

A, kastanjete, to je stvarno priča za sebe! Ali, prosto ne mogu da ih nadjem nigde! :cry:
Upomoć!!
 
Dragi moji, već godinu dana učim da plešem flamenco i stvarno je predivan!!! :D

Elem, od ove nedelje sam se uključila i na kurs za kastanjete i to mi se naravno jako svidja. Prave predivan zvuk i prosto je šteta učiti flamenco, a ne učiti da sviraš kastanjete! Ali, na žalost, ne znam gde da ih kupim. Za sada sam ih pozajmila od profesorice, ali bih uskoro trebala da ih nabavim..

Da li neko možda zna gde imaju da se kupe? Bila bih vam izuzetno zahvalna!

Pokušala bih da preskočim naručivanje iz Španije, ako je moguće, jer sam cipele za flamenco čekala više od dva meseca da dodju!

Pozdravčić!!

gde ima, gde ima??? :shock:
mislim, gde ucis da igras flamenco? gde, kojim danima, koliko para?

e izvini ne znam za kastanjete... :oops:
ako saznam javicu...

hvala na informacijama unapred...
 
U Beogradu nema! Ja sam nabavila kada sam bila u Spaniji. I ako ti neko donosi iz Spanije, pazi da ti ne donese one koje se prodaju kao suvenir, posto nemaju veze sa ovim normalnim kastanjetama. Gde igras u Novom Sadu? 8-)

Uf! I ja sam trebala da odem krajem avgusta u Španiju, ali sam na dan puta dobila napad slepog creva i taj isti dan sam operisana.. Šmrc! I tako, propala mi je moja Španija koju sam planirala i uplatila još od februara! Da čovek prosto ne poveruje!

Znam kakve treba da se kupe, ali mi očigledno treba neko da mi to obavi.

Znači, da ne tražim dalje po Beogradu.. Nema ni tamo.

Imala sam ideju da odem do Budimpešte, možda tamo ima, ali ko zna gde.

A, što se tiče kluba, učim flamenko godinu dana i sada evo krećem ponovo sa proširenom varijantom sa kastanjetama što mi se mnogo svidja kod izvesne Maje, koja je skroz super, ali sada nešto razmišljam i pojma nemam kako nam se zove klub :oops:
 
Pa, kao sto je bila pomama za trbusnim plesom sada je za Flamencom. Na uglu Sarajevske i one ulice kod Palate pravde imas neki KUD. Tu je kafic i streljana. Tu imas utorkom od 18, i petkom od 17. Imas i u KUD "Nikola Tesla", mislim da je sredom i subotom. Imas i u Plesnoj skoli Vracar na Crvenom Krstu i ne znam tacno kada mislim da je petak i u Prote Mateje na Slaviji. Ja sam ucila flamenco u Spaniji, a za ove skole sam cula preko nekih igracica koje su dolazile kod mene na casove. Pogledaj po internetu imas par skola po gradu. Zelim ti puno uspeha. 8-)
 
Uz svu dobru volju flamenko NIKADA nece biti popularan kao druge vrste plesova iz razloga sto je FLAMENKO UMETNOST i zahteva veliku paznju i trud. Probajte i bice vam jasno zasto! Sara777 je lepo to objasnila...

U Beogradu postoje cetiri skole flamenka. Ja vam naravno preporucujem moju...

Flamenko skola "VENGO", ul. Milosa Pocerca 10. Termini: utorak od 19 do 20, cetvrtak od 17 do 18 i petak od 17 do 18. Informacije: 064 209 55 33

Skola u NS se zove "La Sed Gitana" (ciganska zedj)!

Saro777 pozdravi Maju!

Jovana
 
imam neke dobio sam iz argentine ali mi lice na suvenir,da li ih ima vise vrsta?

Pretpostavljam da su te iz Argentine suvenir. Nisam bila baš ni ja upoznata sa tim dok nisam počela da se bavim flamenkom, ali ima više vrsta kastanjeta.

Ja sam na kraju odlučila da naručim neke kastanjete iz Barselone od devojke koja tamo putuje i očekujem da mi stignu svakog dana. Trebalo bi da su ekstra jer spadaju u kategoriju profesionalnih, a kupljene su u radnji koju drži žena koja se flamenkom bavi profesionalno i u radnji ima bukvalno sve za flamenko.

Cmokić svima na odgovorima!
 

Back
Top