Jedinice merenja šećera u krvi

Slobodance

Ističe se
Poruka
2.829
Pozdrav svima !
Hoće li neko da mi objasni kako se meri šećer u krvi,tj.kako se izražava vrednost
ili bolje reći koje su normalne vrednosti,koliko ima "skala" za merenje ...
Znam da ima malih dig.aparata koji pokazuju vrednosti npr 120
a ima i vrednosti 7-8...Koliko je normalno u kojim jedinicama ?
Prilično sam glupo postavio pitanje ali nadam se da ste razumeli i da će neko imati volju da mi objasni...

P.S Molio bih mod.da mi ne zaključa temu ja ovaj odgovor nisam našao nigde na Krstarici ...
Svako dobro !!!
 
Mogu li i ja jedno pitanjce?
Ako je nekom secer konstantno na gornjoj granici da li taj neko ima secer ili nema?
(U pitanju je moja svekrva koja posto joj je otac imao secer meri secer zadnjih pet godina redovno i stalno govori kako ona ima secer ali pri tom ne pije lekove za isti jer joj nikad nisu prepisani.)
 
Nedavno sam u toku držanja dijete šećer zamjenio sa vještačkim zaslađivačem, iznenadio sam se koliko ljudi smatra da je on štetan. Kakvo je vaše mišljenje? U sastavu piše da sadrži: natrijumciklamat, saharin-natrijum, natrijumsitrat i laktozu.
 
pa sega brzo bev na seminar kade se spomna deka i posle 2 saata po obrok ako e visok ili samo na gladno nautro ili vo vasiov slucaj se raboti za nekakov si diabet ne ona vistinski seker no ima nekakvi znaci. Podbro neka odi na doktor mozebi ke se sredi na normala so nekakva dieta ili nadopolnuvanje so insulin
 
pa sega brzo bev na seminar kade se spomna deka i posle 2 saata po obrok ako e visok ili samo na gladno nautro ili vo vasiov slucaj se raboti za nekakov si diabet ne ona vistinski seker no ima nekakvi znaci. Podbro neka odi na doktor mozebi ke se sredi na normala so nekakva dieta ili nadopolnuvanje so insulin

Poštovani, na forumu se koristi ISKLJUČIVO srpski/hrvatski/bošnjački/crnogorski ili engleski jezik...Za ostale jezike je neophodno obezbediti prijevod...:confused:
 
pa sega brzo bev na seminar kade se spomna deka i posle 2 saata po obrok ako e visok ili samo na gladno nautro ili vo vasiov slucaj se raboti za nekakov si diabet ne ona vistinski seker no ima nekakvi znaci. Podbro neka odi na doktor mozebi ke se sredi na normala so nekakva dieta ili nadopolnuvanje so insulin

Стиже превод :)

"Па сада недавно био сам на семинару где се помињало да и после 2 часа од оброка ако је висок или само на гладно ујутро или у вашем случају се ради о некаквом дијабетесу, не онај прави шећер али постоје некакви знаци. Најбоље нека иде код лекара и може да се врати у нормалу са некаквом дијетом или инсулинском допуном."
 

Back
Top