OD "DROGE" DO DROGE (bez nuklearne probe)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pazi sad OVO! C,c,c...
Medo, nisi otkupio autorska prava! Sve temi o drogi ili BogI su unapred rezervisane!

Naravno, šalim se...
Ja sam, inače, skoro pa zagovornik legalizacije marihuane. Zašto? Pa zato što je, u mnogim slučajevima, marihuana bolji (i prirodni) medikament za neke bolesti. Recimo, nije li bolji povremeni džoint od antidepresiva, ili veštačkih barbiturata? Tako, barem, kažu zagovornici legalizacije marihuane.
Lično, nikada nisam probala. Ali mnogi moji prijatelji jesu - i u svoje vreme su se "razbijali" - pa nisu otišli dalje, tj. nisu se navukli na teže droge. Danas su živi i zdravi. S druge strane, poznavala sam džankije na horsu, koji nikada nisu duvali. E, oni nisu živi.
Ko će ga znati?
Btw., sad će neki da me linčuju!
 
Pazi sad OVO! C,c,c...
Medo, nisi otkupio autorska prava! Sve temi o drogi ili BogI su unapred rezervisane!
...
Ma ja 'vatam zadnji voz dok sve opcije nisu potrosene.



Inace, pitam zarad toga sto sam se nasao zapanjen onomad kada sam u Srbiji pitao da mi neko nadje smotusu (u samouslugama nema) pa su me gledali ko da sam trazio 30kg heroina i da sam tezak narkoman. A svi puse duvan za koji znamo da stvara zavisnost jacu od zavisnosti na heroin.
Ne razumem kako ljudi steknu sliku i stigmu o necemu bez i da su malo saznali vise od trac prica. Kako? (da bih mogao da se sacuvam istog)
 
Hoće.....:lol:....Evo, ja prva. Za sad samo zbog toga zagovaraš nešto, što po ličnom priznanju, nisi ni probala.

Hm... Imam prijateljicu, koja je neuropsihijatar. Ne, ona NIJE pobornik legalizacije marihuane (mada mislim da, čak i ako jeste, ne bi smela da zucne a da je kolege ne razapnu), ali me je malo uputila u tajne dejstva marihuana vs. hemije.
Nisam probala, nisam... Časna reč... Ali su mi jednom, u Egiptu, tutnuli hašiš u njihov "egipatski viski" (koncentrat čaja), pa sam bila vesela celog dana...(imaš o tome na temi Od droge do Boga). Mada, ja sam uvek vesela, tako da ne znam da li haš ima veze sa tim...
Evo ti jedan primer: moja druga prijateljica (koja nije neuropsihijatar, već stomatolog) ima problem sa naglim promenama u raspoloženju. Nije klimaks, nije dijabetes, nije ništa što se može dijagnostikovati. Jednostavno, pola dana skače od sreće, a drugu polovinu proplače. Psihijatar joj je prepisao - odokativno - Bensedin i Bromazepam. Bila je na tome par godina, i napravila od sebe mehaničku lutku. Ništa od njenog karaktera nije ostalo. Mislim, bila je bolja i onako histerična, nego kao zombi. I, čuje negde za preparat od Ginko bilobe i počne da ga koristi. Sad je na njemu i potpuno se uravnotežila. Jeste da to nema veze sa marihuanom, ali, ko je ovde - pre, recimo, 100 godina - čuo za bilobu? Nije baš sve u hemiji - to hoću da kažem.
Ovde se, zbog klinaca sklonih eksperimentisanju, forsira priča o jednakosti lakih i teških droga, jer se misli (kliše) da onaj, koji bar jednom "dune", neminovno mora postati zavisnik.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top