Problem sa Belinea monitorom...

Psyduck

Početnik
Poruka
47
Imam problem sa Belinea monitorom serijske oznake: 10 70 20. Kad koristim rez. ekrana 1024x768, sve je ok, ali cim korisitm neku vecu rezoluciju odnosno maksimalnu rezoluciju (1280x1024), slika mi se zamuti. Da li neko moze da mi objasni zasto je to tako, sta da radim i kako da taj problem rijesim. Isto bih vas priupitao, da li neko od vas ima ovaj model i koja je podesavanja na monitoru postavio (brightness, contrast, itd...) jer mi crna boja ima primjese zelene, a ne znam na koje vrijednosti da postavim crvenu i zelenu. Hvala unaprijed
 
Imam problem sa Belinea monitorom serijske oznake: 10 70 20. Kad koristim rez. ekrana 1024x768, sve je ok, ali cim korisitm neku vecu rezoluciju odnosno maksimalnu rezoluciju (1280x1024), slika mi se zamuti. Da li neko moze da mi objasni zasto je to tako, sta da radim i kako da taj problem rijesim. Isto bih vas priupitao, da li neko od vas ima ovaj model i koja je podesavanja na monitoru postavio (brightness, contrast, itd...) jer mi crna boja ima primjese zelene, a ne znam na koje vrijednosti da postavim crvenu i zelenu. Hvala unaprijed
Ovo ti je prvi znak razdešenosti ili početak crkavanja RGB-a !
 
Ovo ti je prvi znak razdešenosti ili početak crkavanja RGB-a !
Ne mora da znaci,mozda samo ima pogresna podesavanja na monitoru.Tu fx 5200 sam i ja imao do skora i nije mi pravila nikakve probleme pa mislim da ona nije kriva,al nikad se ne zna,skini najnovije drivere za nju.Sledeci krivac je monitor koji je ako se ne varam CRT,a oni su "zastareli" (mada i ja imam jedan kuci i odlicno radi) pa razmisli o prelasku na TFT jer je razlika bas velika
 

Back
Top