Kreativnost

  • Začetnik teme Butterflies And Hurricane
  • Datum pokretanja
e ako je strast greh onda sam stvarno gresan do bola......pa kako strast moze da bude greh.....jesu li oni normalni....pa kako da stvaras ako nemas strasti u sebi.......strast je majka kreativnosti....ja shvatam da je strast koliko kreativna toliko i rusilacka ali nije greh......i uvek se iznerviram kada se setim toga.....
 
Meni treba moja suprotnost, i posto sam ja kreativna i nenormalna, treba mi stabilna osoba, racionalna, dominantan muskarac (al' naravno i strastven) moj najveci kriticar i neko da mi drzi noge na zemlji, dok mi je glava u oblacima. Mislim da dva preosecajna divlja umetnika ne idu zajedno.
Sto se tice sexa naravno, sto se tice ostalih nabrojanih stvari tu sam vrlo prakticna, ne lozim se na poklone, izlaske, pa cak ni na izlive ljubavi, vaznije je da ima sposobnost da me "trpi" :lol:, da veruje u mene, da ima strpljenja sa mnom. To je mnogo vaznije, jer je sustinsko. I da me vadi iz sranja bez ijedne reci proseravanja i optuzivanja. Znaci, vazno je da me vidi i da je iznad mene svojom svescu i zreloscu i da je uvek tu. I da mi ispunjava hirove.
Nemoj neko da me psihoanalizira sad, znam tacno sta nije u redu sa mnom.


...:lol:...
Slazem se sa tim da nikako ne idu 2 divlja umetnika.I slazem se poprilichno sa tvojim opisom koji si dala. S tim da i vrlo racionalan mushkarac, zna biti nekada mnogo kreativniji od umetnichke dushe.
S neke strane spoj koji si opisala, jeste vrlo dobar. Jer ona u njemu budi ono detinjasto, a on u njoj racio...I spoj takva 2 karaktera moze da bude poprilichno zanimljiv za oboje.

Meni je za razliku od tebe jako bitno da postoje sitnice u vezi koje ce joj davati svoju draz. I koje mogu biti ali ne moraju isplanirane. Jer na neki nachin upravo one chine vezu kompletnom....Dacu par primera za stvari koje si navela...
Pokloni: mnogo je lepshe kada se ljudi trude da ubace deo sebe u poklon koji daju voljenoj osobi...Da li ce to biti iznenadjenje koje napravimo, ili neka sitna stvar koja je simbolichna...nije bitno...bitan je trud koji se ulozi...
Izlasci: Za izlaske postoji 1001 ideja kada se dvoje kapiraju...i kada znaju da uzivaju i da se zezaju jedno sa drugim...
Izlivi ljubavi: ne moraju biti klasichni...shta fali mushkarcu koji nema ni malo talenta za pevanje , ali je chvrsto reshio da stavi svojoj devojci do znanja (npr. pred celim drushtvom) da je voli, pesmom koju ce joj otpevati...

Naravno cela ova tema je koncipirana sa akcentom na trenutke koji se nikada zaboravljaju. Nisu chesti, ali su vredni, i ja verujem da ih svako od nas ima.

Mada sasvim moguce da i ta kreativnost koju sad spominjem ima veze sa strastvenoshcu neke osobe...
 
Ma ja ne ocekujem da neko zbog mene izigrava nesto sto nije. Vise mi znaci da mi se nadje kad jurim da ufotkam zalazak sunca, da se naguta prasincine na Gazeli jer sam zapela da fotkam Zeleznicki most ili kad ja hocu da idem na mesto gde je bio teroristicki napad da ide sa mnom ili kad ja necu da se resim 10 kg casopisa viska na aerodromu da ne bih platila extra prtljag, on plati i tako...:-)
 
Sad bash neshto razmishljam, shto mi nije proshlo kroz glavu kad sam postavljala temu. Definitivno je za ovakvu vrstu kreativnosti koju sam spomenula potrebna strast.
Strastvene osobe obichno imaju vishak energije, koja se vrlo chesto odrazava i na poslovnoj sferi.
Podstakla me Divljina izjava o racionalnom mushkarcu na ovo razmishljanje...
Definitivno ova tema nema veze sa umetnicima, u bukvalnom smislu te rechi...
 
;)
Koliko vam je bitno da je vash partner kreativan?
Da li ste uopshte razmishljali nekad o tome?

Naravno pojam kreativnosti se odrazava (po mom mishljenju) na mnoge aspekte veze...sex...komunikaciju....zajednichka zajebavanja....izlaske...poklone i nachin davanja istih...izjave ljubavi...itd...

Bes kreativnost u jednoj vezi neide nista i nikad nece biti dobra veza!!;)
 
Ma ja ne ocekujem da neko zbog mene izigrava nesto sto nije.

Ni jednu emociju chovek u sushtinine moze da sakrije tako dobro, da se ona ne prepozna ako je iveshtachena.
Mislim da je poenta u tome kako nekoga inspirishesh. Jer se nikom ne javi zelja da sa svakim uradi neshto...I obrnuto naravno...
 
Ni jednu emociju chovek u sushtinine moze da sakrije tako dobro, da se ona ne prepozna ako je iveshtachena.
Mislim da je poenta u tome kako nekoga inspirishesh. Jer se nikom ne javi zelja da sa svakim uradi neshto...I obrnuto naravno...


Slazem se. :razz: Samo sto ja jednostavno ne padam na klise, kupio mi cvece, izveo me na romanticnu veceru, izvodi me po fensi mestima...smorila bih se do jaja...nego na specificne situacije gore opisane...
 
ovaj... jel znate sta mi nije jasno? zasto se kreativnost povezuje sa filozofiranjem? mislim... sto vise filozofiramo, to smo kreativniji... ne znam... kod nas, u mahali, je potpuno obrnuto... sto prostije... recimo... kako doci do mesta kod cika Rokija? e, kad smo vec kod njega... rek'o je da ce veceras u sator da ubaci televiziju.... al' se ja nekako plasim da sator ne izgubi dusu zbog toga... da ga ne pokvari... i tu etno crtu koju isti ima... ne znam kako ce moderno ici sa tradicionalnim... mozda da ubaci televizor sto ne radi? dok se ljudi malo priviknu...
 
Baš sam sinoć sa jednom osobom pričala o tome.
Po pitanju kreativnosti, trebalo bo da smo u približno istoj ravni...
Smetalo bi mi ako bih bila ja ta koja uvek ima ideja, koja je uvek u nekom pokretu ili bar spremnosti za neku akciju, za neku promenu, a on da bude taj koji će da ''proguta'' sve te moje ideje bez da ubaci nešto svoje...

Ali još više, i to nikako ne bih mogla da istrpim (bar ne u dužoj vezi), kad on nešto što ja činim ne bi razumeo... volim kad muškarac oseti i razume moju misao i nameru...
Ovo nije baš najbolji primer za kreativnost na kakvu sam mislila u pasusu gore, ali je povezano sa tim... Na primer, napišem ja neku priču partneru... ili pesmu ili dramu... nije to ništa umetnički vredno ne znam kako, više je neko zezanje, nešto što sadrži priču o nama, neka interna događanja... a on ne ukapira šta sam htela da kažem i ne može da mi na dosetljiv način odgovori...
 
Na primer, napišem ja neku priču partneru... ili pesmu ili dramu... nije to ništa umetnički vredno ne znam kako, više je neko zezanje, nešto što sadrži priču o nama, neka interna događanja... a on ne ukapira šta sam htela da kažem i ne može da mi na dosetljiv način odgovori...

Meni to ne bi toliko smetalo. :) To mi je isto kao kad bi on od mene ocekivao da raspravljam sa njim o politici ili razglabam o stanju fudbala u zemlji. :lol:
 
kreativnost u vezi svakao prija...narocito u duuuugim vezama ima veliku ulogu...kada nije kao u pocetku da ti je sve super,nego se treba malo i potruditi..tu dolazi do izrazaja kreativna strana..ali opet moras u drugoj polovini izazvati kreativnost....
 

Back
Top