pomoc ADSL!!!

aleksandar79

Početnik
Poruka
21
da li neko moze da mi pomogne?ubacio sam ADSL,ukljucili me u posti,dobio sam splitter,povezao sve to po uputstvu,ali nece da radi....prijavljuje mi da modem ne odgovar na komandu i prijavljuje mi neku gresku....ako neko zna da mi objasni kako treba i da li sam ja to dobro uradio,ja bih ga zamolio da to ucini.....a to sam uradio na sledeci nacin....iz uticnice u zidu sam ubacio dzek u spliter,iz njega sam izveo kabl u ISDN,u ASDN sam ubacio kabl od onog drugog dela ADSL-a i telefon,povezao to sve sa racunarom i nece da radi,a telefon ima signal normalno....ja sam poludeo oko ovoga...kao debil sam se izgubio sa tri kabla,a na spliteru postoji jos jedan izlaz na kome pise modem,sta tu da ukljucim?


strasno!@#$%^

a da i hvala unapred
 
Da bi povezao ADSL potrebno je da se prvo veze signal za ADSL, tacnije
iz uticnice za telefon dolazi kabal na spliter, na spliteru kablo iz uticnice treba da bude vezano za LINE, na jednom kraju gdje pise modem ides na ADSL modem a drugi kraj vezes na ISDN, sa ISDN linije dalje vezes na telefon i tvoj problem je rijesen..

Da bi ti ADSL radio mora da bude prvi povezan sa linijom telefona..
 
ljudi pomognite mi!!!uzela sam neobee Adsl 512 home,instalirala drajvere sve povezala kako treba,pocnem da se konektujem i u pocetku nije htelo,pozovem tehnicku podrsku oni kao tu meni nesto pomognu i konektujem se.posle desetak minuta konekcija se prekine,jednostavno na ikonicu pise cable is unplaged....na konekciju kad se diskonektuje izadje mi link is limited....i tako jedno bezbroj puta pokusam da se konektujem pa mi uspe jednom...neznam sta da radim ...pomognite..thanks
 
ljudi pomognite mi!!!uzela sam neobee Adsl 512 home,instalirala drajvere sve povezala kako treba,pocnem da se konektujem i u pocetku nije htelo,pozovem tehnicku podrsku oni kao tu meni nesto pomognu i konektujem se.posle desetak minuta konekcija se prekine,jednostavno na ikonicu pise cable is unplaged....na konekciju kad se diskonektuje izadje mi link is limited....i tako jedno bezbroj puta pokusam da se konektujem pa mi uspe jednom...neznam sta da radim ...pomognite..thanks

Pa pazi to ti je neobee! tj.Tako ti je kod njih,i meni malo pa piše mrežni kabal NIJE uključen.
Neobee je to,ja sam nekih 6meseci kod njih i razmišljam o odlasku
 
Pa pazi to ti je neobee! tj.Tako ti je kod njih,i meni malo pa piše mrežni kabal NIJE uključen.
Neobee je to,ja sam nekih 6meseci kod njih i razmišljam o odlasku

Au, nije valjda da su toliko ocajni?ja sam tek krenuo sa njima, ali od starta me kicmi taj mrezni kabal?da li moze to nekako da se sanira ili je konstantan problem?ako to traje 6meseci, bolje da menjam na vreme :confused:
 
Поседујем АДСЛ више од годину дана (ЕУнет мрежа) и прилично сам задовољан. Моја је препорука да одаберете професионалце иако ћете платити мало више.
 
Pa pazi to ti je neobee! tj.Tako ti je kod njih,i meni malo pa piše mrežni kabal NIJE uključen.
Neobee je to,ja sam nekih 6meseci kod njih i razmišljam o odlasku

ne mora da znaci da je do njih. imam isti problem, ali samo kada se koristi drugi telefon na liniji na kojoj je adsl, zato sto nema filter. kad iskljucim taj telefon iz stekera, ne puca mi link. filter sam inace dobio sa modemom, ali nigde ne mogu da nadjem jos jedan za drugi tel. rekli su mi da bi resio problem kada bi postavio filter pre svih uredjaja, al mrzi me da se pentram na tavan da probam. ako uspem to da odradim javim da li je resenje problema ili nije
 
ne mora da znaci da je do njih. imam isti problem, ali samo kada se koristi drugi telefon na liniji na kojoj je adsl, zato sto nema filter. kad iskljucim taj telefon iz stekera, ne puca mi link. filter sam inace dobio sa modemom, ali nigde ne mogu da nadjem jos jedan za drugi tel. rekli su mi da bi resio problem kada bi postavio filter pre svih uredjaja, al mrzi me da se pentram na tavan da probam. ako uspem to da odradim javim da li je resenje problema ili nije

Колико је мени познато АДСЛ сигнал и "телефонски" сигнал не раде на истим фреквенцијама. Мислим да није потребан посебан филтер ако сплитер и модем раде добро !
 
Поседујем АДСЛ више од годину дана (ЕУнет мрежа) и прилично сам задовољан. Моја је препорука да одаберете професионалце иако ћете платити мало више.

EuNet kosta isto koliko bilo koji drugi provider u Srbiji, s' tim sto su TOLIKO losi, da po nekad to postane NEPODNOSLJIVO...

Necu sad da psujem, psovao sam i pljuvao po EuNetu dosta puta u prethodnim temama, umorio sam se... :evil:
 
Cek malo ArkantoS

nejasno mi je sto toliko pljujes po njima, i ja koristim isti, ali ne vidim potrebe za milion nezadovoljstva..

Aj molim te napisi mi sta je to sto ne valja kod njih, pa da uporedim, da i ja saznam sta valja a sta ne valja...

Ne namjeravam da ih branim ni po cemu, samo da vidim gdje ja to grijesim pa ne nalazim te kardinalne zamjerke, jedino one kojih sam mozda svjestan, ali te mane sam mozda prihvatio u startu potpisujuci ugovor sa njima, pa de molim te napisi sa cim sve nisi zadovoljan...

Hvala..
 
Pazi ovako...
Kad sam uzeo 256, pa i kad je dupliran na 512 radio je perfektno...

Ali posle nedelju dana pocne da sere, polako ali sigruno pada na 20% brzine koju treba da postigne...

Znaci... umesto da radi na 512 ~~ 64kb/s download meni downloaduje na 10-15kb/s i to po 2-3 dana...

Nemoguce gledati klipove, nemoguce skinuti nesto... Nekad radi ludacki, ali vecinu vremena mi radi OCAJ...
 
POBOGU , pa neznam šta vi svi mislite !!!
ALOOOOOOOOOO , odjednom , ali pazi odjednom u svim gradovima odjednom ima ADSL,
Pa šta ste mislili?
Da sa praistorijskom opremom i lošim instalacijama imate stabilan net kao u zemljama zapadne evrope gde se non stop ulaže u to.
Izuzetno veliki broj korisnika je odjednom prikačen maltene na ADSL , jednostavno desilo se ono što mora da se desi u ovakvim prilikama. Ova oprema jednostavno ne može vas da nosi u tolikom broju i to se zove preopterećenje na svim svetskim jezicima. Zato vam je i adsl onakav trenutno. prvo će morati da se promene sve instalacije pa zatim centrale , pa optički kablovi itd.
 
Колико је мени познато АДСЛ сигнал и "телефонски" сигнал не раде на истим фреквенцијама. Мислим да није потребан посебан филтер ако сплитер и модем раде добро !

ne rade na istoj frekvenciji, ali smetaju jedan drugom, kako su meni objasnili. telefon bez filtera mi krci i dovodi do prekidanja konekcije (network cable is unplugged). isti problem ima jos par ljudi koje znam (sa razlicitih lokacija, tj svi imamo druge centrale), dok nekima radi dobro i bez toga

to je moje razmisljanje na osnovu dosadasnjeg iskustva, stvarno nisam vise pametan ko tu koga zaj***** i sta se desava, da li je problem do telekoma (centrala) ili provajdera
 
cek je si li adsl i komp spojio preko mrezne kartice ili usb -a ??

:-):-):-):-)



Znaci... umesto da radi na 512 ~~ 64kb/s download meni downloaduje na 10-15kb/s i to po 2-3 dana...
Nemoguce gledati klipove, nemoguce skinuti nesto... Nekad radi ludacki, ali vecinu vremena mi radi OCAJ.

...vrati se na dial-up, jeftinije, a nije ti mnogo sporije od ovog kako tebi radi8)
 
Pazi ovako...
Kad sam uzeo 256, pa i kad je dupliran na 512 radio je perfektno...

Ali posle nedelju dana pocne da sere, polako ali sigruno pada na 20% brzine koju treba da postigne...

Znaci... umesto da radi na 512 ~~ 64kb/s download meni downloaduje na 10-15kb/s i to po 2-3 dana...

Nemoguce gledati klipove, nemoguce skinuti nesto... Nekad radi ludacki, ali vecinu vremena mi radi OCAJ...

vrati se na dial-up, jeftinije, a nije mnogo sporije od ovog kako tebi radi...;-)

Ja sa telekomom nemam nikakvih problema : dok sam bio na 256/64 downstream je 27-28 do 30.....a odkad su duplirali na 512/64 download je oko 60....Naravno retko da radi na punih 512, ali to i nije neki problem...

Proverite brzinu vase konekcije na http://www.speedtest.net
Trenutno kod mene je 475/50
 

Back
Top