Bezicni internet

MadNet 200/200
241611859.png

251160825.png
 
Jel moze pomoc?

Hocu da kupim wireless. Posto je to bezicni internet on moze da se koristi bilo kad bilo gde koliko sam ja razumeo. E sad neki mi pricaju da mora da se koristi neka antencuga koja je ogromna a meni treba da je koristim na planini . Da li postoje neke manje antene (ja sam ih vidjao po internetu) ali nisam siguran da li su za wireless. I samo jos jedno pitanje da li kad ja uzmem taj njihov paket da li mogu da ga koristim na mesec dana ili moram jednu godinu ...

Hvala unapred.
 
Pozdrav,
Ocigledno ti koji su t to za "antencugu" reklii imaju problema sa velicinom...
Dimenzije su mnogo manje od tebi interpretiranih.....
krecu se od 20 x 20 cm pa do 60 x 60 ....otprilike....Tako da to nije veliko...
e shto se tice tvoje pozicije gde si to bi mogao da bude problem...zavisi sa koje planine ..jer poenta je da ti treba opticka vidljivost do bazne stanice provajdera i da ta razdaljina nije veca od nekih 3 - 5 km....
shto se tice placanja....imash vishe varijanti ....da placash na mesec dana,na 6 meseci,na godinu....shto duzi period platish dobijesh neki popust......
A mozda to shto su ti te osobe opisale "antencugu" odnosi se na satelitski internet..on moze skoro svuda a te antene nisu bash neshto velike ..takodje raznih profila ima od 50 cm pa do 1 m sve zavisi od uslova...Ta varijanta ti je mnogo skuplja pa ti proceni treba li ti......
Pozdrav!
 
Da li mogu pomoci ovakve antene da se nakacim na wireless :
HWUG1.gif


Ne znam da li ste me dobro razumeli da li ja mogu na primer negde na brdu ili bilo gde de nema zgrade i naselja na primer šuma . Da li tu mogu da koristim wireless?
 
Naravno da možeš :D

Ako u toj šumi postoji signal od tvog provajdera :D

Ta antena se korisi za home wireless. Znači kupiš access point, staviš ga u sobu, povezes internet na njega, uzmes laptop, ubacis taj usb wireless adapter, odes u wc i čitaš forum :D
 
Naravno da možeš. U nekom kafiću, internet igraonici itd itd.

Ovo nije dometa većeg od 15-20 metara.

Čak i da uzmeš access point ( oni štanacju malo više ) treba ti i usmerena antena. A to sve je preporčljivo da se fiksno montira i postavi :D
 
Mozes imati sasvim OK pristup. Jedini problem moze da nastane (ako koristis neku ocajnu ili rucno sklepanu antenu) pri losijim vremenskim uslovima, jer kisa i sneg znaju dosta da uticu na kvalitet signala, mada ni tada ne bi trebalo da gubis signal, vec samo malo da ti padne kvalitet istog i eventualno malo brzina.
 
Mozes imati sasvim OK pristup. Jedini problem moze da nastane (ako koristis neku ocajnu ili rucno sklepanu antenu) pri losijim vremenskim uslovima, jer kisa i sneg znaju dosta da uticu na kvalitet signala, mada ni tada ne bi trebalo da gubis signal, vec samo malo da ti padne kvalitet istog i eventualno malo brzina.

znaci signal utece na brzinu interneta?u mne jedan prijatelj ima 256/1208paket signal 32% a skida max 30kbps
 
Mozes imati sasvim OK pristup. Jedini problem moze da nastane (ako koristis neku ocajnu ili rucno sklepanu antenu) pri losijim vremenskim uslovima, jer kisa i sneg znaju dosta da uticu na kvalitet signala, mada ni tada ne bi trebalo da gubis signal, vec samo malo da ti padne kvalitet istog i eventualno malo brzina.

znaci signal utece na brzinu interneta?umena jdan prijatelj ima signal 32 paket 256/128 ali mu vuce maximalni 30kbps.
 
Mozes imati sasvim OK pristup. Jedini problem moze da nastane (ako koristis neku ocajnu ili rucno sklepanu antenu) pri losijim vremenskim uslovima, jer kisa i sneg znaju dosta da uticu na kvalitet signala, mada ni tada ne bi trebalo da gubis signal, vec samo malo da ti padne kvalitet istog i eventualno malo brzina.

znaci signal utece na brzinu interneta?umena jdan prijatelj ima signal 32 paket 256/128 ali mu vuce maximalni 30kbps.

8)
 

Back
Top