Pocela evakuacija Rusa iz Irana...

Titus

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.014
...ruski nuklearni inzenjeri i eksperti napustaju Iran...

Report: Russia Evacuates Entire Bushehr Staff
Iranian news outlet claims nuclear experts packed their bags Friday, increasing speculation of imminent U.S., Israeli attack
Paul Joseph Watson
Prison Planet
Monday, October 1, 2007


Iranian and Israeli news outlets are reporting that Russia has evacuated its entire staff of nuclear engineers and experts who were working at the Bushehr nuclear reactor, increasing speculation that the United States is preparing an imminent military attack on Iran.

According to the Khorramshar News Agency, which represents ethnic Arabs in opposition to Ahmadinejad's regime who live near the reactor, the Russians packed their bags and left on Friday.

DEBKAfile offers three different scenarios to explain the sudden withdrawal of the experts.

(Article continues below)


a) Russian-Iranian negotiations about how work will proceed on Bushehr have again hit a roadblock. This is highly unlikely because Vladimir Putin is set to visit Iran later in the month to sign a set of nuclear accords.

b) The Russians have learned that an Iranian attack against American interests in the Persian Gulf or Israel is imminent. This is extremely doubtful because any preemptive Iranian attack would give Israel and the U.S. the pretext they are desperately searching for to launch a devastating bombing campaign.

c) Moscow or Tehran have been tipped off that an attack on Iran's nuclear facilities is imminent and the Russians are getting their people out of harm's way. This seems to be the most plausible scenario, especially since reports emerged Friday from numerous "unnamed" worldwide intelligence sources that military action is just around the corner.


With every passing week, war rhetoric and maneuvering escalates as an assault on Iran seems all but inevitable.

This past weekend, Former US ambassador to the United Nations John Bolton said there was no alternative to a military option and that plans should be enacted for a "limited strike against their nuclear facilities."

Veteran newsman Seymour Hersh reports that the Bush administration has switched targets from Iran's nuclear facilities to instead target the Revolutionary Guard in a series of planned "surgical" air strikes.

"During a video conference over the summer, Bush allegedly told Ryan Crocker, the US ambassador to Iraq, that he was considering striking Iranian targets across the border and that the British "were on board," reports AFP.


http://www.prisonplanet.com/articles/october2007/011007_russia_evacuates.htm
 
nisu iranci srbi. oni su mnogo hrabriji i fanaticniji. spremniji da brane svoju zemlju . za razliku od beogradskih devojcica nalik tebi, oni nece istaci belu zastavu i zaplakati posle nestanka struje od 3 sata. iranci ce se boriti do konacne pobede ma koliku cenu platili. kad tako nastupas ne mozes da izgubis . sem ako neprijatelj ne planira da ti bioloski unisti naciju.
 
samo da mi jos jave tacan datum agresije da spremim pivo i kokice

inace mislim da amerikanci sa ovim "air surgical strikes" nece moci nista da urade. tj moci ce odprilike ko sto su u srbiji uradili.

Pa naravno, izgubice kao protiv srbije. Tad smo ih razbili, plakali su da prestanemo. Avioni im padali sa neba kao kruske a nasi su leteli kao orlovi. Cak smo osvojili ceo balkan nego ga ovi demonokrate predali kad dosli na vlast.
lol lol lol lol lol lol lol lol
 
Наравно да су нас ''повукли'',кад смо јели г****,уместо да смо на почетку рата угазили све које смо требали.Онда ни они не би имали рачуна да нас парцијално бомбардују...а овако,прво Србе из Крајине,па из Босне,па онда нас т.ј. Слобу који је све време глумио миротворца.Са Ираном је друга прича,уништиће им инфраструктуру,и вратити их 150 година уназад.Где ћеш горе!
 
da imas malo mozga znao bi da su amerikanci vojno gledano rat protiv srbije izgubili. izgubili su ga vojno jer nisu uspeli da ostvare nijedan unapred zacrtani vojni cilj a to je pre svega fakticka kontrola teritorije kosova i metohije i unistenje vojske Srbije.

To je priznao i glavnokomandujuci NATO snaga general Vesli Klark u svojoj knjizi.

Srbija rat nije izgubila na vojnom polju. Vojska je svoj deo posla odradila najbolje sto moze. Cuvala je i sacuvala kompletnu teritoriju Srbije i ako je na frontu prema albaniji bila izlozena zestokoj sili ujedinjenih mudzahedina, siptara, regularne albanske vojske i americkih specijalaca.

Rat su izgubili politicari i narod koji nije bio spreman da ide do kraja. Vojska jeste. KUkavice kao ti koki - nisu.
 
Наравно да су нас ''повукли'',кад смо јели г****,уместо да смо на почетку рата угазили све које смо требали.Онда ни они не би имали рачуна да нас парцијално бомбардују...а овако,прво Србе из Крајине,па из Босне,па онда нас т.ј. Слобу који је све време глумио миротворца.Са Ираном је друга прича,уништиће им инфраструктуру,и вратити их 150 година уназад.Где ћеш горе!

pa iran ima daleko bolju PVO od srbije tako da je to mala verovatnoca. takodje konfiguracija terena Irana je najgora moguca za avio napade. Trece Iran ce po agresiji automatski napasti americke snage u IRaku to je moje predvidjanje.
 
da imas malo mozga znao bi da su amerikanci vojno gledano rat protiv srbije izgubili. izgubili su ga vojno jer nisu uspeli da ostvare nijedan unapred zacrtani vojni cilj a to je pre svega fakticka kontrola teritorije kosova i metohije i unistenje vojske Srbije.

njima nije bio cilj unistenje vojske Jugoslavije, a ne Srbije, vec kontrola Kosova, i izbacivanje nase vojske odande - dakle taj cilj su 100% ostvarili, kao i kontrolu....
ako ti je Milosevic rekao drugacije, a ti poverovao u to - zalim....

Cuvala je i sacuvala kompletnu teritoriju Srbije

sacuvala?
zato se sad Srbi na Kosovu provode na Havajima....a oduvek sam se pitao kako to....
 
Slicne price su se pricale i pre invazije na Irak........te ludi Iracani , te ludi Sadam, te sadamova garda fanatika......yebace kevu amerima , ko oni u Somaliji.......i slicno.......

Ameri i Briti su ih pregazili ko plitak potok.....a ludi Sadam se sakrio u bunar, ko pacov

Ista prica ce biti i u Iranu, ako do tog rata uopste dodje, sto sumnjam, bar za sada........

Pa ameri trose samo na pertle , u vojsci, koliko Iran za kompletnu armiju......:)
 
da imas malo mozga znao bi da su amerikanci vojno gledano rat protiv srbije izgubili. izgubili su ga vojno jer nisu uspeli da ostvare nijedan unapred zacrtani vojni cilj a to je pre svega fakticka kontrola teritorije kosova i metohije i unistenje vojske Srbije.

Srbija rat nije izgubila na vojnom polju. Vojska je svoj deo posla odradila najbolje sto moze. Cuvala je i sacuvala kompletnu teritoriju Srbije i ako je na frontu prema albaniji bila izlozena zestokoj sili ujedinjenih mudzahedina, siptara, regularne albanske vojske i americkih specijalaca.

Rat su izgubili politicari i narod koji nije bio spreman da ide do kraja. Vojska jeste. KUkavice kao ti koki - nisu.

Osvojili kosovo.
Unistili nam sve fabrike.
Unistili nam sve avione koji su poleteli.
Pobili svaku jedinicu koja se usudila da upali radar.
Iskljucivali nam struju(one grafitne bombe).

Mislim da ne moram vise da pricam. A sto pricas za ona tri sata bez struje, pa draze mi tih 3 sata da imam struju nego ona unapred izgubljena teritorija. Meni ta teritorija nista ne znaci. A nemojmo da zaboravimo da nisu koristili ni 1% snage i nisu vrsili carpet bombing nego selektivne ciljeve. A sto se tice onih zutih papiriica koji su navodno bili zarazeni ili otrovni i oni ih bacali da nas ubiju.... cista laz.... drzao sam ih u rukama. Bacali na kasarne pored moje vikendice, pisalo je da se ljudi evakuisi jer ce da bombarduju.
A ta OVK je nekako mi se cini sve koristila oruzje ruske i srpske proizvodnje ali najvise ruske tako da nece da me zacudi da su ih rusi sponzorisali po malo. Ni jedan m16 ne videh kod OVK.
Bas i ne volim da vodim ratove i gubim zivot protiv zemlje koja je preko 1000 puta jaca i unapred dobila rat.
 
vojska je sacuvala kosovo a izdali su ga politicari i narod koji komanduje vojskom. stvari su jasne . vojska nije izgubila kosmet na vojnom planu. izgubili su ga politicari koji su ga predali za zelenim stolom.

vojska JESTE izgubila Kosovo na vojnom planu.
ako NIJE
odgovori mi na pitanje gde je stacionirana vojska na Kosovu SADA U OVOM TRENUTKU?


sem toga, vojska je oduvek bila instrument politike, tako da ne pricaj kojesta....
 
vojska je sacuvala kosovo a izdali su ga politicari i narod koji komanduje vojskom. stvari su jasne . vojska nije izgubila kosmet na vojnom planu. izgubili su ga politicari koji su ga predali za zelenim stolom.

Mora da su to bili ovi demonokrate, oni izdali kosovo. A da su hteli Ameri su mogli da nam pobiju sve do jednog vojnika na kosovu. I sta na kraju svi mrtvi, nema vise srba a mi ipak pobedili rat. Bravo na logici.
 
Slicne price su se pricale i pre invazije na Irak........te ludi Iracani , te ludi Sadam, te sadamova garda fanatika......yebace kevu amerima , ko oni u Somaliji.......i slicno.......

Ameri i Briti su ih pregazili ko plitak potok.....a ludi Sadam se sakrio u bunar, ko pacov

Ista prica ce biti i u Iranu, ako do tog rata uopste dodje, sto sumnjam, bar za sada........

Pa ameri trose samo na pertle , u vojsci, koliko Iran za kompletnu armiju......:
)
To je naš Kohen:);)
 
Slicne price su se pricale i pre invazije na Irak........te ludi Iracani , te ludi Sadam, te sadamova garda fanatika......yebace kevu amerima , ko oni u Somaliji.......i slicno.......

nisu slicne nego ISTE....
prvo je bilo oko vojske...kao nece oni dati....pregazise ih ameri za cas....
onda je krenula vest "u bagdadu ce ih docekati sadamova garda"....i sta je bilo....pa nista....pobegose fanatici u rupe i sad ubijaju civile posto se plase americke vojske....
 
Него Обере,проблем је што су Амери и њихова војска једно велико смеће.Ја од свих њих не видим никакву корист за нас.Они фабрикују ратове,отимају ресурсе и потребну инфрастуктуру и тако одржавају свој висок стандард.
 

Back
Top