Brakom uredno neodrzavane

jel ti to o mami, o sestri ili o svojoj zeni?
izvini sto pitam, al' bas sam radoznala!


O zenama mojih drugara koji su unesreceni.... njihove zene dok su bile devojke, vodile su racuna o izgledu, mirisale su.... od kada su se udale i imaju decu, neverovatno su se zapustile. Bas mi se jedan od drugara zalio kako je prvi put osetio, pre seksa, da mu je zena prljava, a godinama su zajedno. Malo mi je cudno da ih nije blam od muzeva da budu prljave?
Zar se zene ne osecaju seksi i kad su mrsavije? Ili je cilj bio udaja?
 
O zenama mojih drugara koji su unesreceni.... njihove zene dok su bile devojke, vodile su racuna o izgledu, mirisale su.... od kada su se udale i imaju decu, neverovatno su se zapustile. Bas mi se jedan od drugara zalio kako je prvi put osetio, pre seksa, da mu je zena prljava, a godinama su zajedno. Malo mi je cudno da ih nije blam od muzeva da budu prljave?
Zar se zene ne osecaju seksi i kad su mrsavije? Ili je cilj bio udaja?


Jasno mi je o chemu prichash ali ti je i odgovor upravo sadrzan u pitanju. Kljuch je u porodichnim obavezama koje devojke uglavnom nemaju, jer ako zivi kod roditelja onda ne mora da vodi brigu ni o chemu, ima skuvano, oprano, ispeglano, i ostaje joj da vreme koje bi ulozila u sve ostalo potrebno za kvalitetan zivot - ulaze u sebe, svoje obrazovanje, svoje sredjivanje i izlaske. To je ujedno i najbezbrizniji period u zivotu. Chak i ako devojka ne zivi u roditeljskom domu, odnosno zivi sama, opet ima mnogo, mnogo manje obaveza nego kad stvori porodicu i opet joj ostaje dosta vremena za sebe. Slichno je i u brakovima gde nema dece. E, ali zato dolaskom dece mnogo toga se menja. Pre svega, kad vec pominjesh debljinu, malo je zena na koje trudnoca ne ostavi trag u vidu (manje-vishe) promenjenog fizichkog izgleda, a to kasnije zahteva rigorozne dijete i vezbanje, za shta je potrebno vreme koje majka nema, potrebna je volja i chvrst karakter koji je sasvim individualna stvar, potreban je motiv koji se negde izgubi u toku braka (recimo, zena je razocharana u taj brachni zivot, nije ni muz onakav kako se chinilo dok je bio momak, monotona svakodnevica), potrebna je podrshka bilo od muza, bilo sa strane (a muz radi ceo dan, decu nema ko da chuva) - i tako se zena vrlo lako nadje u ekstremno nezavidnoj situaciji gde je sve neprivlachnija muzu, sve je vishe zanemaruje, sve je nesrecnija i zapushtenija, dok on peva pesmu 'ozenjen sam kao momak zivim'.
 
Kakav je nacin i zasto su nase devojke pre braka ciste i uredne, a cim se udaju postaju zapustene debele prasice i samo zvocaju muzevima?

Da li se nama muskima isplati da se zenimo?

Ma daaaaj, a zasto muskarci "dobiju" stomacinu cim se ozene?
A i to je danas retko, sve se trude da budu lepe i negovane, jedino ako zivis u nekoj zabiti, gde lisice nose postu, moguce je da se toliko zapuste.
 
Jasno mi je o chemu prichash ali ti je i odgovor upravo sadrzan u pitanju. Kljuch je u porodichnim obavezama koje devojke uglavnom nemaju, jer ako zivi kod roditelja onda ne mora da vodi brigu ni o chemu, ima skuvano, oprano, ispeglano, i ostaje joj da vreme koje bi ulozila u sve ostalo potrebno za kvalitetan zivot - ulaze u sebe, svoje obrazovanje, svoje sredjivanje i izlaske. To je ujedno i najbezbrizniji period u zivotu. Chak i ako devojka ne zivi u roditeljskom domu, odnosno zivi sama, opet ima mnogo, mnogo manje obaveza nego kad stvori porodicu i opet joj ostaje dosta vremena za sebe. Slichno je i u brakovima gde nema dece. E, ali zato dolaskom dece mnogo toga se menja. Pre svega, kad vec pominjesh debljinu, malo je zena na koje trudnoca ne ostavi trag u vidu (manje-vishe) promenjenog fizichkog izgleda, a to kasnije zahteva rigorozne dijete i vezbanje, za shta je potrebno vreme koje majka nema, potrebna je volja i chvrst karakter koji je sasvim individualna stvar, potreban je motiv koji se negde izgubi u toku braka (recimo, zena je razocharana u taj brachni zivot, nije ni muz onakav kako se chinilo dok je bio momak, monotona svakodnevica), potrebna je podrshka bilo od muza, bilo sa strane (a muz radi ceo dan, decu nema ko da chuva) - i tako se zena vrlo lako nadje u ekstremno nezavidnoj situaciji gde je sve neprivlachnija muzu, sve je vishe zanemaruje, sve je nesrecnija i zapushtenija, dok on peva pesmu 'ozenjen sam kao momak zivim'.
dobro...nego vesela,da li si ti zapustena i da li je na tebi trudnoca ostavila trag?
 
Kakav je nacin i zasto su nase devojke pre braka ciste i uredne, a cim se udaju postaju zapustene debele prasice i samo zvocaju muzevima?

Da li se nama muskima isplati da se zenimo?
da vidimo.
velika vecina zena ovde kod nas cim se uda u roku od godinu dana rodi dete.dakle svrha i poenta,alfa i omega srpskog braka je dete.logicno kada zena rodi jedno dete,ili dvoje,troje plus ima muza retarda u kuci koga treba da odrazava jer on klipan ne zna da opere sudove,ves,ne zna da skuva rucak,a neretko cak ni da opravlja po kuci i da upari majicu i pantalone automatski je sebi na grbacu natovrila jos jedno dete,doduse dete ima opravdanje sto je malo,tako da je ovaj vise beskorisan i nesposoban paket koji se ponasa ko da je fizikali disejbld,a ja nekako i dalje mislim da ti ljudi imaju vise zelje da rade i pomognu od nekih muzeva.

alternativno ako zena ne rodi dete u roku od godinu dana tu vec krecu price raznih babetina,tetki i ostale porodice koja ti cak i ne treba i koja ne vrsi nikakvu funkciju svojim pateticnim zivotima u tvom zivotu - o tome da nisi ne daj boze sterilna,da nemas neki problem,bla bla....prvo nikad se ne bi zapitale da li s anjihovim cenjenim jugovicima nije nesto uredu,naravno da je zena uvek kriva.inace mislim da se treba u samom startu postaviti prema takvim beozbraznim i radoznalim ljudima krajnje bezobrazno.

i kada sve to sumiras dodjemo do rezultata da zena pored deteta kuce i mutavog muza,mora da brine o rucku,da radi i da drzi porodicu na okupu.i pored toga da ima vremena da izgleda ko manekenka i da bude najbolja riba u selu.

nije nego sinko,nego nek tvoj drugar pokusa malo da skine svojoj supruzi teret sa grbace kad vec ona sam anije mogla da mu ga nametne,i onda ona nesrecnica mozda i krene da vodi vise racuna o sebi.

ajde sada ti meni objasni sledeci fenomen.
dosli smo do zakljucka da se zena nagoji i promeni oblik kada rodi stinu decu,nego meni nikada nije bilo jasno zasto se dobar broj muskaraca isto tako nagoji,i nabaci stomacinu neretko vecu od bivse trudnice,zapusti se i izgleda ko da ima 15 godina vise?
njen izgovor znamo
a koji je njegov?!
 
Da, ima takvih slucajeva... ali isto vazi i za muskarce... za 9 godina braka nikad mi se nije desilo da preskocim da obrijem noge, izdepiliram dlacice, pocupam obrve... ili da preskocim tusiranje... a mirisem ceo dan i noc... uzivam u svemu tome, meni to nikad nije teret...
 
Jasno mi je o chemu prichash ali ti je i odgovor upravo sadrzan u pitanju. Kljuch je u porodichnim obavezama koje devojke uglavnom nemaju, jer ako zivi kod roditelja onda ne mora da vodi brigu ni o chemu, ima skuvano, oprano, ispeglano, i ostaje joj da vreme koje bi ulozila u sve ostalo potrebno za kvalitetan zivot - ulaze u sebe, svoje obrazovanje, svoje sredjivanje i izlaske. To je ujedno i najbezbrizniji period u zivotu. Chak i ako devojka ne zivi u roditeljskom domu, odnosno zivi sama, opet ima mnogo, mnogo manje obaveza nego kad stvori porodicu i opet joj ostaje dosta vremena za sebe. Slichno je i u brakovima gde nema dece. E, ali zato dolaskom dece mnogo toga se menja. Pre svega, kad vec pominjesh debljinu, malo je zena na koje trudnoca ne ostavi trag u vidu (manje-vishe) promenjenog fizichkog izgleda, a to kasnije zahteva rigorozne dijete i vezbanje, za shta je potrebno vreme koje majka nema, potrebna je volja i chvrst karakter koji je sasvim individualna stvar, potreban je motiv koji se negde izgubi u toku braka (recimo, zena je razocharana u taj brachni zivot, nije ni muz onakav kako se chinilo dok je bio momak, monotona svakodnevica), potrebna je podrshka bilo od muza, bilo sa strane (a muz radi ceo dan, decu nema ko da chuva) - i tako se zena vrlo lako nadje u ekstremno nezavidnoj situaciji gde je sve neprivlachnija muzu, sve je vishe zanemaruje, sve je nesrecnija i zapushtenija, dok on peva pesmu 'ozenjen sam kao momak zivim'.

Istinu zboriš debela, istinu!
 
Jasno mi je o chemu prichash ali ti je i odgovor upravo sadrzan u pitanju. Kljuch je u porodichnim obavezama koje devojke uglavnom nemaju, jer ako zivi kod roditelja onda ne mora da vodi brigu ni o chemu, ima skuvano, oprano, ispeglano, i ostaje joj da vreme koje bi ulozila u sve ostalo potrebno za kvalitetan zivot - ulaze u sebe, svoje obrazovanje, svoje sredjivanje i izlaske. To je ujedno i najbezbrizniji period u zivotu. Chak i ako devojka ne zivi u roditeljskom domu, odnosno zivi sama, opet ima mnogo, mnogo manje obaveza nego kad stvori porodicu i opet joj ostaje dosta vremena za sebe. Slichno je i u brakovima gde nema dece. E, ali zato dolaskom dece mnogo toga se menja. Pre svega, kad vec pominjesh debljinu, malo je zena na koje trudnoca ne ostavi trag u vidu (manje-vishe) promenjenog fizichkog izgleda, a to kasnije zahteva rigorozne dijete i vezbanje, za shta je potrebno vreme koje majka nema, potrebna je volja i chvrst karakter koji je sasvim individualna stvar, potreban je motiv koji se negde izgubi u toku braka (recimo, zena je razocharana u taj brachni zivot, nije ni muz onakav kako se chinilo dok je bio momak, monotona svakodnevica), potrebna je podrshka bilo od muza, bilo sa strane (a muz radi ceo dan, decu nema ko da chuva) - i tako se zena vrlo lako nadje u ekstremno nezavidnoj situaciji gde je sve neprivlachnija muzu, sve je vishe zanemaruje, sve je nesrecnija i zapushtenija, dok on peva pesmu 'ozenjen sam kao momak zivim'.
Slazem se:wink:, ali bih dodala...

Mislim da se zene opuste, jer osete emocionalnu sigurnost... udobnost, a posle to predje u lenjost.

Takodje, mislim da onda ne vole ni sebe, a ni muza, jer ne sredjujem se ja zbog muza i drugih, vec prosto meni prija da sam uredna.
 
dobro...nego vesela,da li si ti zapustena i da li je na tebi trudnoca ostavila trag?

Jesam .. jeste ... :)


velika vecina zena ovde kod nas cim se uda u roku od godinu dana rodi dete.dakle svrha i poenta,alfa i omega srpskog braka je dete.

Hmmm ... velika vecina se upravo uda kad ostane u drugom stanju .. a drugo, pomerila se granica shto se tiche godina i ulaska u brak, pa se cesto desava da je 'mlada' uveliko prebacila 30-tu, pa je i to razlog zashto se zuri sa detetom.
 
Kakav je nacin i zasto su nase devojke pre braka ciste i uredne, a cim se udaju postaju zapustene debele prasice i samo zvocaju muzevima?

Da li se nama muskima isplati da se zenimo?

ne isplati vam se
ostanite sa mamama ceo zivot
infantilni stvorovi

a prljave su zbog one "prljave svaleracije"
imas temu o tome
idu prljavo se svalerisu i onda dodju kuci prljave
 

Back
Top