Teranje

Posto je drzis u zatvorenom definitivno ces imati manje problema nego da je pustena u dvoriste, a nemoj molim te da postanes jedna od onih paranoicnih vlasnika zenki koji nose motke u setnju i misle da ako im muzjak samo pogleda kerusu da ce ostati trudna.;):lol: Cak i da krene neki da vas prati to prvo moraju da budu njoj plodni dani, tj druga nedelja, da bude neke njene velicine (premali ne moze da je dohvati, preveliki je preveliki :)), da ga ona pusti da joj pridje i na kraju da se zaista upare a ne da samo skace po njoj. Tako da ni pravljenje malih kuca nije tako jednostavno kako nekima izgleda.:lol:
Evo mogu da ti navedem primer od skora - sreli smo jednu retriverku u teranju, nema pune dve godine, i vlasnik je lepo pustio kod Tedija a ja njega stavila na povodac za svaki slucaj. Jedno pola sata, ako ne i vise, su se oni igrali naskakivanja jedno na drugo i nista se nije desilo. Ako bih videla da se malo vise uneo ja bi ga povukla ka sebi, onda bi ona skocila da pari njega, onda se ona pomeri pa joj on zaskace rame...ma shou.:lol: Da smo ih pustili mislim da bi napravili kuce negde na prolece...:hahaha:

Јаооо Мачкић, па зар ја да будем параночна? Куку треба да те истучем због овога!:hahaha: Па мој пас се парио више пута ваљда знам како то изгледа? :think: Само да је не пуштам, за сваки случај, да не побегне!:worth:
 
Imam zenku shar-pei,staru 10ak meseci....prvi put je dobila menstruaciju,medjutim umesto 21dan traje joj znatno duze,krv je bistrija ali joj nikako ne prestaje.Veterinarka kaze da je to normalno u prvih par menstruacija da nisu ustaljene... ali sam cula takodje da to mogu biti simptomi ozbiljnijih problema sa matericom ili nekakva unutrasnja krvarenja...pa me interesuje da li je neko imao slicnioh iskustva i znate li da li je to normalno ili ne...?
Hvala... :)
 
Trebalo bi nešto preduzeti, ako nizbogčega drugog, onda da ne bi došlo do anemije. Jer krvarenje je normalno samo prve nedelje teranja, sve preko 10-tak dana bi trebalo da bude zabrinjavajuće.
 
pitanje, pitanje :)

imam retriverku, 7 meseci ce sad...
pocela da krvari dok mokri... tako vec dva dana...
vet kaze - verovatno teranje...

otecena - nije... neko malo pseto joj je prislo, onjusilo,
i nije ni pokusalo na naskoci...
temperatura normalna...
jedino mokri cesce... nekad samo ostavi po 2-3 kapljice krvi...

jel ja paranoisem da je ona bolesna, a ona stvarno u teranju?
prvi pas, prvo teranje... ja paranoik :) moze pomoc?
 
Verovatno jeste teranje. To sto je njusnuo i otisao znaci da jos nije u "onim" danima. Ako za nekih 5-6 dana polude, onda je to to. Normalno je da cesce piski kad je u teranju, a temperatura se ne menja.
 
a kako da znam kad prestaje teranje?
ocigledno prestaje,nije vise onako natekla,slabo krvi,cak je i nema vise.momci ne dolaze vise,bili su samo 2dana i tad joj je bio 13-14dan i nema ih vise,danas joj je 17ti dan.
 
Cao svima...:) Imam zensku zlatnog retrivera, 5 meseci, i primetila sam da ima menstruaciju.. Prvi put je bilo pre mesec i po... pa me zanima da nije to rano "stiglo"? I cini mi se da tarje duze nego sto sma ovde procitala da treba.. Ovo mi je prva zenka, i totalno sam neupucena u ovo... :confused:
 
Pozdrav,interesuje me ako neko zna a sigurno zna,da mi kaze ako mi je zenka zlatnog retrivera imala teranje i nisam je hteo pustiti na parenje jer bi se stenila krajem januara a tada ce biti jako hladno da budu u boksu pa me zanima za koliko ce vremena opet imati teranje!?Hvala puno
 
Pozdrav,interesuje me ako neko zna a sigurno zna,da mi kaze ako mi je zenka zlatnog retrivera imala teranje i nisam je hteo pustiti na parenje jer bi se stenila krajem januara a tada ce biti jako hladno da budu u boksu pa me zanima za koliko ce vremena opet imati teranje!?Hvala puno

moja je imala dva puta godisnje..
dok je nisam sterilisala..
 
a kako da znam kad prestaje teranje?
ocigledno prestaje,nije vise onako natekla,slabo krvi,cak je i nema vise.momci ne dolaze vise,bili su samo 2dana i tad joj je bio 13-14dan i nema ih vise,danas joj je 17ti dan.

kuji teranje traje do 23 dana, otecenost vulve, vise nego obicno, krvarenje, ono traje do 10 dana obicno, kada kuja vidi drugog psa, muzjaka, savije rep u stranu i dok god to radi ona je u teranju, a javlja se na 6 meseci. prvo teranje moze da prdje neprimetno, kod nekih kuja je svako teranje takvo, sa malo krvarenja.
 
Pozdrav svim ljubiteljima pasa... :)

Imam jedno pitanje za, tako reci, eksprepe sto se parenja pasa tice....

Naime, imam zenku labradora, parena je jednom, uspesno pre nekih mozda godinu, dve dana... Posle toga je bilo par neuspesnih parenja, a zatim je komsijin dzukac dolazio i probijao ogradu, grizao zice u dvrositu itd kada je bila u teranju i stoga sam se bojao da je uparim sa pravim muzijakom jer je postojala mogucnost da je i dzukac odradio svoje...

E sad, u svoj toj frci i konfuziji, ja sam se skroz izgubio i sad pojma nemam kada zenka trazi muzijaka, a ne umem da poznam znake, sem, naravno, kada dodje komsijina dzukela, a tada moze biti kasno...

Da li neko moze da mi kaze koji je najlaksi nacin da prepoznam kada je zenka (labradora) u teranju da mogu da je zatvorim na vreme u box i zastitim od nezeljenih komsijskih posetilaca? U prevodu, zelim da ponovo uhvatim ritam ciklusa kod zenke...

Hvala Vam unapred...

Pozdrav!
 
Ja imam zenku rotvajlera i zajebancija je kad je teranje . To se desava dva puta godisnje .
Primjetices kad joj natekne polni organ , a naci ces i sukrvice u kucici .
 
Pozdrav svim ljubiteljima pasa... :)

Imam jedno pitanje za, tako reci, eksprepe sto se parenja pasa tice....

Naime, imam zenku labradora, parena je jednom, uspesno pre nekih mozda godinu, dve dana... Posle toga je bilo par neuspesnih parenja, a zatim je komsijin dzukac dolazio i probijao ogradu, grizao zice u dvrositu itd kada je bila u teranju i stoga sam se bojao da je uparim sa pravim muzijakom jer je postojala mogucnost da je i dzukac odradio svoje...

E sad, u svoj toj frci i konfuziji, ja sam se skroz izgubio i sad pojma nemam kada zenka trazi muzijaka, a ne umem da poznam znake, sem, naravno, kada dodje komsijina dzukela, a tada moze biti kasno...

Da li neko moze da mi kaze koji je najlaksi nacin da prepoznam kada je zenka (labradora) u teranju da mogu da je zatvorim na vreme u box i zastitim od nezeljenih komsijskih posetilaca? U prevodu, zelim da ponovo uhvatim ritam ciklusa kod zenke...

Hvala Vam unapred...

Pozdrav!

Ja bih ti savetovala da pod hitno sterilises svoju kuju. Ona ce oboleti od karcinoma dojke ili materice, od toga uglavnom kuje i umiru u teskim mukama.
Cemu ta parenja? Da zaradis nekih 200-300 evra? Zar ne shvatas da time unistavas svog voljenog psa?

Ozbiljni odgajivaci ( a ti to nisi) pare svoju kuju , u vrh glave 3x u njenom zivotu. Znaci, prvi put sa 2 godine zivota, onda sa 4 i zadnji put
sa 6. Ti kazes da je mozda prvo parenje bilo pre godinu dana, ali se ne secas bas tacno, mozda i pre dve godine!!!:(
 
Poslednja izmena:
imam kucu zenku.
vec smo preziveli njenih 5 kucica
raydeljeno itd
medjutim uhvatilo je ovih dana opet
..ali
sada naskace na nogu i trlja se
..ynam da to muyjaci rade ali yenke..
i sta ja da radim_
kako da joj olaksam_
 
Injekcija se daje (mada retko koji veterinar na to pristaje jer su kancerogene) pre teranja, ne kad se vec protera. Najbolje sacekaj da joj prodje teranje pa je, kao sto kaze Say, sterilisi. Na duze staze je to najbolje i za tebe i za nju i za te (nesudjene) stence koje bi inace morala da othranis, cistis od glista, vakcinises, udomljavas, mislis im za dusu i posle udomljenja...
 

Back
Top