Kaspersky Anti-Virus S.O.S
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Kaspersky Anti-Virus S.O.S

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kaspersky Anti-Virus S.O.S

Za Dr. Boru,

postoji li kvalitetna alternativa za ovo rjesenje, a da je besplatno?

Pozdrav

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Kaspersky Anti-Virus S.O.S

Kako da ne.. Kaspersky jeste dobar Av program sto ne znaci da nije nezamjenjiv..

Imas vise besplatnih Av programa, mada je ova tema i suvisna jer toliko toga je vec isprano o antivirus programima, ali da ne bude da smo odbili pomoc, a DR,Bora moze da potvrdi predlazem jedan od dva koja cu nabrojati kao alternativa Kasperskom..

1. AVAST free
    2. AVG

Dr.Bora potvrdi ili demantuj..

Aktivan član dr_Bora (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio GZ Pogledaj poruku
    Kako da ne.. Kaspersky jeste dobar Av program sto ne znaci da nije nezamjenjiv..

Imas vise besplatnih Av programa, mada je ova tema i suvisna jer toliko toga je vec isprano o antivirus programima, ali da ne bude da smo odbili pomoc, a DR,Bora moze da potvrdi predlazem jedan od dva koja cu nabrojati kao alternativa Kasperskom..

1. AVAST free
    2. AVG

Dr.Bora potvrdi ili demantuj..
    Potvrđeno...
    Avira je isto solidno rešenje...

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dr_Bora Pogledaj poruku
    Potvrđeno...
    Avira je isto solidno rešenje...
    Ok, vidim da niste bas u toku, pokusacu da objasnim..KAV SOS nije klasicni AV...Naime, od klasicnog AV ga razlikuje to sto ne posjeduje REAL TIME PROTECTION..znaci moze da 'cuci' aktiviran, update-uje redovno svoju bazu i na zahtijev skenira vas komp..smatraju ga kao kao vrlo dobro rjesenje u kombinaciji sa klasicnim AV, jer ne mogu doci u koliziju, samim tim sto KAV S.O.S nem RTP...evo recimo, ja ga koristim sa NOD-om, i moram priznati da sam super zadovoljan...zaista nadje neke stvari koje NOD (moj omiljeni) propusti...dobar je za sistem, vrlo malo ga opterecuje, skoro nikako, ne osjeti ga...e sad, caka je u sljedecem:
    za par dana mi istjece TRIAL, a kako u Sarajevu, jos uvijek, nema da se kupi legalan Kaspersky, moram potraziti neku drugu soluciju..znam, da BitDef Free, nema RTP i moze da gura sa jos jednim AV ( automatic update i scan na zahtijev )..
    Koliko je BitDef baza virusa 'jaka'?
    Moze li se mjeriti sa Kaspersky?
    Postoji li jos neko slicno rjesenje?
    Je li Dr.Web Curelt nesto slicno?

Pozdrav

Aktivan član dr_Bora (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

He, he...
    Izvinjavam se što sam proleteo kroz temu, pa nisam shvatio šta tačno pitaš.
    Sam softver mi je poznat i mislim da bi bilo bacanje para kupovati licencu za AV bez RTP.
    Citat Original postavio rida1976 Pogledaj poruku
    1)Koliko je BitDef baza virusa 'jaka'?
    2)Moze li se mjeriti sa Kaspersky?
    3)Postoji li jos neko slicno rjesenje?
    4)Je li Dr.Web Curelt nesto slicno?
    1) BitDefender ima kvalitetne definicije ( veoma ''precizne'' ).
    2) Svakako. Pre bih pitao može li se KAV porediti sa BD-om...
    3) Teoretski, možeš koristiti bilo koji AV kome će biti isključen real-time skener.
    4) U principu, ne. U pitanju je portable AV skener. Znači, kada ga skineš sa sajta, on ima najnovije definicije, no sam program nema mogućnost ažuriranja.

Imaj na umu da uvek postoji mogućnost da se jave konflikti između dva AV-a (bez obzira što si jednom isključio RTS ili ga on sam ne poseduje - jedan kolega je nedavno ''ubio'' Windows instalacijom BD Free uz KIS...).
    Ako već nešto dodatno želiš, BD Free je verovatno dobro rešenje.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ja i dalje ne vidim razlog zašto bih držao tako nešto bez Real Time Protection i time još više komplikovao stvari koje nisu poželjne da se komplikuju , umesto toga stavi spyboat search and destroy i pokreni tea-timer ili adawere se pa pokreni Adblock na njemu. Jer nikakvu drugu ulogu ja ne vidim tog tzv antivirusa. Imaš Nod32 koji super radi , ako prođe virus njega najverovatnije će proći i kasperskog ili ga ni kasperski neće moći obrisati. Gotovo svaki Antivirus koji se updejtuje jednom dnevno , pruža sasvim i zadovoljavajuću zaštitu od virusa na net-u. A Real Time Protection je na antivirusu najvažnija komponenta , ona koja zaustavlja ulazak virusa u kompjuter , sve posle toga je vađenje vrućeg kestena iz upaljene vatre.

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Samo da nadodam neka iskustva na ovo sto je receno..
    Prosle godine sam eksperimentisao na ovaj nacin..
    KAV aktivan a NOD32 bez real zastite..
    Nije bilo sukoba izmedju njih, ali nista bolje nije bilo s obzirom da sam oba programa Updateovo redovno,. doduse rucno, jer ni u jednom momentu nisam imao oba programa aktivna, sukob bi bio neminovan..

Imao sam poziciju da eksprimentisem i probam, cak sam sa IE 5.5 vrsljao po internetu i trazi sve moguce varijante da dodjem do toga da bude komp napadan...
    Testiranje sam radio neizmjenicno, KAV aktivan, NOD pasiva, zatim obrnuto i sa svim istim posjecenim stranicama odakle sam mogao da budem napadnut..

Moji rezultati su bili gotovo identicni..

Prema tome, ubjedjenja sam, mada AV strucnjaci uvijek mogu da me demantuju da je 1 (jedan) AV prgoram dovoljan za zastitu sto se virusa tice..
    Sve ostalo podrzavam sto napisase moja dva prethodnika. Dr.Bora, Snejks...

Pozdrav Sarajevu.

Početnik
    Učlanjen
    01.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio snejks Pogledaj poruku
    Ja i dalje ne vidim razlog zašto bih držao tako nešto bez Real Time Protection i time još više komplikovao stvari koje nisu poželjne da se komplikuju , umesto toga stavi spyboat search and destroy i pokreni tea-timer ili adawere se pa pokreni Adblock na njemu. Jer nikakvu drugu ulogu ja ne vidim tog tzv antivirusa. Imaš Nod32 koji super radi , ako prođe virus njega najverovatnije će proći i kasperskog ili ga ni kasperski neće moći obrisati. Gotovo svaki Antivirus koji se updejtuje jednom dnevno , pruža sasvim i zadovoljavajuću zaštitu od virusa na net-u. A Real Time Protection je na antivirusu najvažnija komponenta , ona koja zaustavlja ulazak virusa u kompjuter , sve posle toga je vađenje vrućeg kestena iz upaljene vatre.
    Uvazavam tvoje misljenje, ali dozvoli da ja malo drugacije razmisljam..Opstepoznata stvar jeste da ne postoji AV sa stopostotnom detekcijom, kako prilikom scan-a, tako i prilikom Real Time Protection...znaci, pored svakog AV uvijek moze da se provuce nesto..e sad ako ga tvoj RTP nije odmah registrovao, naravno ne znaci da ga prilikom skeniranja nece detektovati, jer se virusne baze obnavljaju svakodnevno...a sad dolazimo na ono, da li ce tvoj dominantni AV biti u stanju da ga i ukloni...vjerovatno si, kao i ja, dosad cuo milion puta "nasao mi trojanca, ali nece da ga ukloni" i sl..kod ovako postavljenih stvari, prica o dva AV moze da ima smisla..kazem moze, sto ne znaci da je uvijek i preporucljivo...koristio sam ja i Ad-Aware sa Ad-Watchom i Spyboat S&d sa Tea Timer i PrevX sa svojim RealTime-om itd..jednostavno volim da eksperimentisem...zato sam i odlucio da postavim ovu temu...mislio sam da jos neko ima iskustva sa KAV S.O.S - om..uostalom, da nebi bilo da izmisljam toplu vodu, mozete nesto procitati i ovdje:
    http://www.mikro.co.yu/ser/testovi_prikazi/tekst.php?id=6617

Pozdrav

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ja sam čitao taj Micro još prošle godine i taj članak isto naravno (obično svakog meseca kupim neki časopis koji je vezan za informatiku a Micro je jedan od izbora uz PC Press) , i opet ja to tako ne radim. Primera radi ja imam kući dva online kompjutera koji se bukvalno ne skidaju sa interneta , na oba držim Avast Antivirus Home edition 4.7 , sistemi su windows XP sa SP2 oba i sa uključenim windowsovim firewalom , čak ni Tea timer nije uključen ni Adblock mada imam oba programa instalirana na oba kompa , jedina strvar koju koristim je "Imunize" od spyboat-a i mislim da mi Avast sa svojih sedam aktivnih skenera pruža sasvim dovoljnu zaštitu od virusa na internetu.

Slične teme

1. Kaspersky Anti - Virus Personal Pro 5.0.14
    Autor nameless u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.11.2004., 16:44
  2. KASPERSKY anti virus
    Autor tatjana-ns u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.04.2004., 20:51

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor