Kako sa nevaspitanim roditeljima?

Poruka
4.413
Od skora zivim u jednoj maloj, jednosmernoj ulici. Sve je bilo divno dok se u zgradu nije doselila zena sa cerkom, iz inostranstva. Ta cerka ima nekih 11 godina i u ulici okuplja gomilu dece, tacno ispred nase zgrade. Bude ih i po 20. Verovatno pretpostavljate koliko je to bucno. Stalno dranje, vristanje, trcanje itd. Ne mogu nista da radim-da ucim, da gledam tv, pricam telefonom, spavam... Moram svoje obaveze da prilagodjavam deci. Ne daj boze da otvorim prozor...I tako od 2 popodne (kad se vrate iz skole) dok ne padne mrak. Jednom prilikom auto zamalo da zgazi dete. I naravno, otac decaka se izdrao na vozaca zasto vozi kao manijak. Po mojoj slobodnoj proceni vozio je jedno 40-50 na sat. Zamisli molim te, covek vozi auto ulicom. Taj je za Lazu. Pre mesec dana mi se jedan od njih popeo na terasu jer mu je pala lopta. Kad me nije slog strefio.
Sve bi bilo u redu da ta deca nemaju gde drugde da se igraju, pa i da covek razume. Ali na 20 metara od zgrade postoji bar 5 parkova. Koliko shvatam glavni problem je sto ta moja komsinica ima strah da ce se njenom detetu nesto desiti ako je nema pred nosom. I sad smo svi prinudjeni da trpimo. Skrenuta joj je paznja na lep nacin, na ruzan, ma ne vredi. Rekla je da pustimo jadnu decu da se igraju. I izdrala se na nas.
Ne znamo sta da radimo... Neki su vec dosli na ideju da zovemo policiju... Ali sve se cini da bi odgovor bio "pa to su samo deca"... Zvati Centar za socijalni rad? Ne znamo...
Svaki savet je dobrodosao...
 
Jedino da se vadite na neku babu ili dedu na primer (nadam se da postoji neko takav u blizini) koji ne treba da se uznemiravaju (da se apeluje da se tise igraju).
Imali smo, kao zgrada, slican problem, mada ne toliko veliki... sedenje nekoliko klinaca na stepenicama zgrade i 'blejanje'. Uspeli smo da ih pomerimo, mada ne iz prve.
Na 50 metara dalje, pred drugom zgradom, se skuplja par... malo vecih klinaca... koji glasno pricaju i stvarno remete red i mir, cak do 2 ujutru budu tu. Kad je skola bude malo lakse...
Ja sam na 7. spratu, tako da ne osecam tako nesto, ali znam da uopste nije zabavno. Pogotovo onima kojima treba mir da bi ucili...
 
Jedino da se vadite na neku babu ili dedu na primer (nadam se da postoji neko takav u blizini) koji ne treba da se uznemiravaju (da se apeluje da se tise igraju).
Imali smo, kao zgrada, slican problem, mada ne toliko veliki... sedenje nekoliko klinaca na stepenicama zgrade i 'blejanje'. Uspeli smo da ih pomerimo, mada ne iz prve.
Na 50 metara dalje, pred drugom zgradom, se skuplja par... malo vecih klinaca... koji glasno pricaju i stvarno remete red i mir, cak do 2 ujutru budu tu. Kad je skola bude malo lakse...
Ja sam na 7. spratu, tako da ne osecam tako nesto, ali znam da uopste nije zabavno. Pogotovo onima kojima treba mir da bi ucili...

Veruj mi vadili smo se. Imamo invalida u zgradi koji je imao mozdani udar i kome stvarno treba mir. Ali paranoja majke je izgleda jaca od svega. Mada mi se sve vise cini da pored te paranoje postoji velika kolicina bezobrazluka.
 
Ne znam sta da ti kazem, i isprod mog prozora se svakog dana igra gomila dece, doduse malo su mladji i ja sam na 4. spratu, ali to ne cini neku razliku. Stalno se cuje graja, ali meni je nekako drago kad ih cujem. Jedino mi ide na nerve jedan nadzak deda koji s vremena na vreme vristi na njih, njegov glas me bas iritira.
 
Hm... ne izgleda mi da ta zena stize iz neke metropole... pre bih rekao da je iz kraja u kome svako ima svoju kucu... ispred kuce je neasvaltiran put... iza kuce basta, njiva...
Tamo je prirodno da se deca igraju ispred (samo svoje) kuce

Nekim matorcima ne mozes objasniti... Kod nas ima dva... primerka... koji nisu hteli kablovsku tv, sto i mogu da razumem, ali da nisu hteli da imaju interfon (sa sve kamerom koja snima ulaz u zgradu!!!) to ne razumem...
Hoce da imaju sve u kontroli - po psihologiji je to prvi znak nemanja samopouzdanja. "Samo ako ja kontrolisem sve, onda je ok" - tesko toj deci koja budu tako naucena. Bice ili smesni ili diktatori.
 
Ne znam sta da ti kazem, i isprod mog prozora se svakog dana igra gomila dece, doduse malo su mladji i ja sam na 4. spratu, ali to ne cini neku razliku. Stalno se cuje graja, ali meni je nekako drago kad ih cujem. Jedino mi ide na nerve jedan nadzak deda koji s vremena na vreme vristi na njih, njegov glas me bas iritira.

Naravno da deca treba da se igraju napolju i da budu zajedno umesto da sede za kompom i tv-om. Medjutim, za to postoji park. I ako zena zna da deca smetaju vecini u zgradi, bezobrano je sto nista po tom pitanju ne preuzima. Potpuno razumem tog nadzak dedu, na zalost. Posebno ako je u prizemlju.
 
Hm... ne izgleda mi da ta zena stize iz neke metropole... pre bih rekao da je iz kraja u kome svako ima svoju kucu... ispred kuce je neasvaltiran put... iza kuce basta, njiva...
Tamo je prirodno da se deca igraju ispred (samo svoje) kuce

Nekim matorcima ne mozes objasniti... Kod nas ima dva... primerka... koji nisu hteli kablovsku tv, sto i mogu da razumem, ali da nisu hteli da imaju interfon (sa sve kamerom koja snima ulaz u zgradu!!!) to ne razumem...
Hoce da imaju sve u kontroli - po psihologiji je to prvi znak nemanja samopouzdanja. "Samo ako ja kontrolisem sve, onda je ok" - tesko toj deci koja budu tako naucena. Bice ili smesni ili diktatori.

Zena stize iz jednog velikog americkog grada. Poreklom je naravno odavde. I kontam ja da u Americi ne smes nigde da pustis dete, al ovo na srecu/zalost nije Amerika! Pa prilagodjavaj se!
Znam i ja da zivot pod staklenim zvonom nije dobar za decu, ali kako to objasniti nekom ko misli da ga je sam Bog poslao na zemlju?:roll:
 
Питала си, ја сам ти одговорила оно што мислим да је набоље да урадите.
Зашто си ти сад неваспитана?

Mislim da si dovoljno inteligentna da znas da mi takav odgovor ne treba. I nisam nevaspitana, vec kao i ti imam pravo da izlozim svoje misljenje, a ono je da si postavila glup odgovor.
Da sam rekla da si ti glupa, jeste, mogla bi da mi kazes da sam nevaspitana. Ovako... jok:wink:
 
Zena stize iz jednog velikog americkog grada. Poreklom je naravno odavde. I kontam ja da u Americi ne smes nigde da pustis dete, al ovo na srecu/zalost nije Amerika! Pa prilagodjavaj se!
Znam i ja da zivot pod staklenim zvonom nije dobar za decu, ali kako to objasniti nekom ko misli da ga je sam Bog poslao na zemlju?:roll:

=>Ocigledno nemas decu =>cinjenica svi smo mi poslati od Boga na zemlju:lol:
 
Чуј, требало је онда да ставиш у напомени какав ти одговор треба, па да знамо шта да ти препоручимо...

Ако си овако наступила и према тој деци и према њиховим родитељима, чуди ме да ти још нису поразбијали прозоре... На основу чега уопште очекујеш да те неко поштује?
 
Можда би ипак прво требало да неке ствари расправиш са СВОЈИМ неваспитаним родитељима, а? Мислим, очигледно су направили велики пропуст у тој области....

Питам, са таквим наступом (а на основу овога могу претпоставити како си наступила у разговору и са децом и да родитељима) како очекујеш да те неко поштује, да поштује твоје потребе и да ти изађе у сусрет?
 
=>Ocigledno nemas decu =>cinjenica svi smo mi poslati od Boga na zemlju:lol:

Ne, nemam decu, i kad ih budem imala bice vaspitana i svakako nece biti ulicari. I potpuno razumem vas roditelje sto pricate kako tu sirotu decu treba pustiti da se igraju... Jer znate da ce i vasa kad tad zavrsiti na ulici, ako vec nisu. Pa se time sami sebi opravdavate. Neka, razumem, ne morate vise da se pravdate.
A kako cinjenica da smo svi mi poslati od Boga na zemlju sledi iz cinjenice da nemam decu, verovatno je samo tebi jasno. Pametnica babina. A o Bogu mi se bas i na raspravlja.
Nego ako imate neki konkretan savet, pisiste da ne gubimo dragoceno vreme:lol:
 
Можда би ипак прво требало да неке ствари расправиш са СВОЈИМ неваспитаним родитељима, а? Мислим, очигледно су направили велики пропуст у тој области....

Питам, са таквим наступом (а на основу овога могу претпоставити како си наступила у разговору и са децом и да родитељима) како очекујеш да те неко поштује, да поштује твоје потребе и да ти изађе у сусрет?

Ma samo pretpostavljaj... Valjda tako pretpostavljas i o svojim ucenicima. Posebno sto zakljucujes o meni na osnovu 2-3 posta.
 
Не знам ништа о теби, али о свом васпитању си врло много рекла у та два-три поста...и више него довољно!

Нико те ничим на овој теми није увредио (сем што ниси чула баш оно што би теби одговарало да чујеш), а прочитај још једном како си реаговала... И још се сматраш се позваном да судиш о туђем васпитању....:roll:
 
Ne, nemam decu,
to je ocigledno
i kad ih budem imala bice vaspitana...
Kakav ces biti roditelj ipak ne mozes da znas unapred
i svakako nece biti ulicari.
Kakav izraz za decu ciji je jedini greh sto se ne igraju necujno.
I potpuno razumem vas roditelje
mislis?
sto pricate kako tu sirotu decu treba pustiti da se igraju...
Zasto sirotu decu?:shock: To sz normalna, zdrava deca.
Jer znate da ce i vasa kad tad zavrsiti na ulici, ako vec nisu.
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
. Neka, razumem, ne morate vise da se pravdate.
E bas ti hvala, sad mi je lakse.:lol:
 

Back
Top