Vezba NATO i Hrvatske, nuklearne podmornice unistavaju Jadran
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 74

Tema: Vezba NATO i Hrvatske, nuklearne podmornice unistavaju Jadran

Primećen član
    Učlanjen
    20.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Vezba NATO i Hrvatske, nuklearne podmornice unistavaju Jadran

NATO vojna vežba u Hrvatskoj, protest zelenih
    Ponedeljak, 1. oktobar 2007. 12:38

U Hrvatskoj u ponedeljak počinje najveća ovogodišnja vojna vežba snaga NATO pakta pod nazivom "Plemeniti Mida" u kojoj će učestvovati oko 8.000 vojnika iz 12 zemalja članica Alijanse, medju kojima i oko 2.000 pripadnika hrvatskih oružanih snaga.

Nevladnini aktivisti mirovnih i ekoloških organizacija najavili su proteste pred zgradom Ministarstva odbrane u Zagrebu zbog mogućeg zagadjiivanja okoline.

Vežba će trajati 12 dana, a održavaće se u medjunarodnim vodama srednjeg i južnog Jadrana i na vojnim poligonima "Eugen Kvaternik" kod Slunja i "Crvena zemlja" kod Knina, dok će se za potrebe vežbe koristiti i pomorska baza Lora i vazduzšne baze Divulje i Zemunik.

Oko 2.000 vojnika Hrvatske vojske biće posredno ili neposredno uključeno u izvodjenje vežbe u kojoj učestvuje 40 brodova i šest podmornica od kojih su tri na nuklearni pogon, ali te podmornice neće ulaziti u hrvatske teritorijalne vode.

Vazdušne snage učestvuju s 29 borbenih aviona, 23 helikoptera i devet aviona za različite namene.

Hrvatske oružane snage učestvuju s deset brodova i 250 pripadnika Hrvatske ratne mornarice, jednom četom kopnene vojske, dva aviona MIG-21, četiri helikoptera Mi-8 i četiri aviona PC-9 Pilatus.

Sam početak vežbe održava se u Splitu odakle NATO brodovi prepodne otplovljavaju prema područjima održavanja vežbe.

Dok službeni Zagreb ističe kako je ovo prvi puta da se vežba održava van područja zemalja članica NATO, mediji ističu da vežba neće imati nekog uticaja na brzinu prijema Hrvatske u NATO.

Nevladine organizacije Zelena akcija i Centar za mirovne studije organizuju mirne proteste pred zgradom ministarstva u Zagrebu kako bi ukazali na neslaganje s održavanjem vežbe i upozorili javnost o mogućnim štetnim uticajima na hrvatsko društvo i okolinu.

U Ministarstvu odbrane tvrde da su na vreme sprovedene studije o štetnosti uticaja na okolinu i provedene sve mere zaštite okoline i mora na mestima održavanja vežbe.

(Tanjug)
    Poslednji put ažurirao/la ilkebgd : 01.10.2007. u 15:48

Iskusan IDI_DADA_AMIN (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Vezba NATO i Hrvatske, nuklearne podmornice unistavaju Jadran

To nas ne interesuje........mi vise nemamo more.....ko Madjari smo
    Imamo ratnu mornaricu, a od mora ni kapi.......

Primećen član
    Učlanjen
    20.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Srbija je i do sad bila kontinentalna zemlja, Crna Gora nije ni bila deo Srbije vec samo 2. clanica savezne drzave.
    ako ti je stalo da ides na jadran, Crna Gora ti ej jednako daleka kao i do sad i viza ti ne treba... a ne treba ni za hrvatsku...

Srbija nema mornaricu, vec kao i sve kontinentalne zemlje- recnu flotilu.

I jeste me briga za ovo, jer natovci vozaju podmornice-nuklearke po jadranu i ja posle da idem da se kupam u CG ili u hrvatskoj...

Ističe se Pepeo (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    muški
    Тамо далеко.... тамо где се Срби воле....
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio ilkebgd Pogledaj poruku
    Srbija je i do sad bila kontinentalna zemlja, Crna Gora nije ni bila deo Srbije vec samo 2. clanica savezne drzave.
    ako ti je stalo da ides na jadran, Crna Gora ti ej jednako daleka kao i do sad i viza ti ne treba... a ne treba ni za hrvatsku...

I jeste me briga za ovo, jer natovci vozaju podmornice-nuklearke po jadranu i ja posle da idem da se kupam u CG ili u hrvatskoj...

Па баш зато ми немамо море...... У инат свима.......:wink:

Učlanjen
    12.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Pa ti idi u Spaniju , Egipat, Italiju...........saraj malo, sta si se uhvatio CG i HR???

Primećen član
    Učlanjen
    20.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ne znaci da necu ici i tamo, ali ovo mi najblize...

Iskusan Verbal_Kint (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    134

A, jes, oce izduvni gasovi iz podmornica da potruju ribu... A posle napadaju nase male privrednike sto ispustaju cijanid i gase krec u rekama...

Primećen član
    Učlanjen
    20.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Hahaha, sa 4 ovakva Hrvatska ucestvuje u vezbi sa Nato-om...

Poslednji put ažurirao/la ilkebgd : 01.10.2007. u 16:02

Primećen član
    Učlanjen
    20.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

A evo i ako neko ne zna kako izgledaju Hrvatski Migovi 21 :shock::shock:

Poslednji put ažurirao/la ilkebgd : 01.10.2007. u 16:09

Primećen član
    Učlanjen
    20.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Poslednji put ažurirao/la ilkebgd : 01.10.2007. u 16:08

Učlanjen
    12.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ne znaci da necu ici i tamo, ali ovo mi najblize...
    Ilke, batice.......davno su braca Rajt izmislili cudesnu spravu, koja leti ......nazvali je avion.
    Do danas se to cudo toliko usavrsilo, da do Spanije mozes da doletis za 2.5 sata.......brze nego CG ibarskom magistralom..

Dok stignes do CG kolima, odavno se vec kupas u Loret de Maru

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

ne znam za autora teme..al vidim da neki već počeli lećiti frustracije i komplekse na ovoj temi kao i na svakoj gdje se spominje Hrvatska :shock:

Ističe se porin50 (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Prije dva dana bio sam u Splitu i vidio
    ispred Splita jedno oko desetak ratnih brodova
    uglavnom krstarice 80 tak metara, ima i neka
    grdosija od broda, nešto manjih poput glisera
    i tako. Stvarno impresivno.

Ne vjerujem da će doći do zagađenja,
    pa po toj logici more Španjolske Italije Grčke
    je odavno već kontaminirano.

P.S. nisam za nuklearne podmornice ("ali ko će mene da pita???")

Primećen član
    Učlanjen
    20.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Nisu frustracije, nego mi je iz razumljivih razloga krivo sto ne vode racuna o lepom jadranu, o prirodi, zivotnoj sredini... kao da baš moraju nuklearne podmornice da koriste i ko da nema pogodnijih lokacija za vojne vezbe, nek vezbaju po atlantiku...

a ovo mi je stvarno mnogo smesno kako se ceo avion u sahovnicu ofarbali... ili kad im vaterpolisti igraju pa na gacama nose sahovnicu...

stvarno preteruju
    Poslednji put ažurirao/la ilkebgd : 01.10.2007. u 16:17

Elita rdeki (avatar)
    Učlanjen
    11.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Citat Original postavio tokyo Pogledaj poruku
    ne znam za autora teme..al vidim da neki već počeli lećiti frustracije i komplekse na ovoj temi kao i na svakoj gdje se spominje Hrvatska :shock:
    Baš tako. Idu na hrvatske forume i leče svoje frustracije Hrvatskom....
    Hajdemo u planine...

Učlanjen
    12.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Nisu frustracije, nego mi je iz razumljivih razloga krivo sto ne vode racuna o lepom jadranu, o prirodi, zivotnoj sredini... kao da baš moraju nuklearne podmornice da koriste i ko da nema pogodnijih lokacija za vojne vezbe, nek vezbaju po atlantiku...
    Sto tebe, Ilketa iz BG zabole kita za lepi plavi Jadran ????
    Mislim, tom logikom bi mogao i da dignes glas protiv globalnog zagadjenja......sto bi ti Jadran bio miliji od Crnog mora, ili Indijskog okeana??

Primećen član
    Učlanjen
    20.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Pa miliji mi je, tamo se kupah od malena jos za vreme Sfrj-jota...

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio IDI_DADA_AMIN Pogledaj poruku
    Pa ti idi u Spaniju , Egipat, Italiju...........saraj malo, sta si se uhvatio CG i HR???
    pa isti mu je **** jer su morale te podmornice od nekuda uci u jadran tako da su i goreponemte destinacije isto zasrane ako vec tako gledamo mada je po meni to paranoja mislim neces se ozraciti sto je tuda prosla podmornica.

Iskusan tokyo (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

a ovo mi je stvarno mnogo smesno kako se ceo avion u sahovnicu ofarbali... ili kad im vaterpolisti igraju pa na gacama nose sahovnicu...

stvarno preteruju
    vjerovao ili ne ali i meni ....

Aktivan član mastercat (avatar)
    Učlanjen
    13.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

nuklearne podmornice ce da zatruju jadran???o boze ko smislja ovo.da podmornice zagadjuju,odavno bi svi mi bili mrtvi da se svi zivi i zdravi,jel nukleane podmornice potoje vec 50 godina i nema de ih nije bilo.
    Poslednji put ažurirao/la mastercat : 01.10.2007. u 16:42

Učlanjen
    13.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Hahaha, sa 4 ovakva Hrvatska ucestvuje u vezbi sa Nato-om...

pa mi nemamo ni ovakve.

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Smeće posle vežbe neka čiste Italijani,Hrvati, Bosanci, Slovenci, Crnogorci i Albanci.
    Na kraju krajeva podmornice ne mogu da dodju preko Alpa jer nemaju slonove.
    Poslednji put ažurirao/la Iron Lord : 01.10.2007. u 17:17

Primećen član
    Učlanjen
    20.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio mastercat Pogledaj poruku
    nuklearne podmornice ce da zatruju jadran???o boze ko smislja ovo.da podmornice zagadjuju,odavno bi svi mi bili mrtvi da se svi zivi i zdravi,jel nukleane podmornice potoje vec 50 godina i nema de ih nije bilo.
    druze u zadnjih 50 godina je drastično povecavan broj obolelih od svih mogucih oblika raka...
    Poslednji put ažurirao/la ilkebgd : 01.10.2007. u 17:17

Učlanjen
    13.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

i u zadnjih 50 godina povecan je broj-automobila,nezdrave hrane,zracenja,stresa,aviona,kao i cernobila i pravih nuklearnih eksperimenata....tako da nuklearne podmornice i nisu bas neki glavni zagadjivac
    Poslednji put ažurirao/la mastercat : 01.10.2007. u 17:18

Primećen član
    Učlanjen
    20.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Ko je rekao da su glavni, ali da su jedan od losih faktora- jesu! i nuklearne podmornice i brodovi i nosaci aviona...

Slične teme

1. Kapetan ruske nuklearne podmornice (tajfun) ima dva mačka u podmornici
    Autor gru_sekcija u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 30.06.2009., 07:54
  2. Odgovora: 105
    Poslednja poruka: 19.04.2009., 23:29
  3. Ponovo havarija ruske nuklearne podmornice...
    Autor vladimir_s u forumu Politika
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 10.11.2008., 09:37
  4. Ulazak Hrvatske i Albanije u NATO
    Autor 27E u forumu Politika
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 26.10.2008., 14:18
  5. Mesić za Rusiju protiv NATO-a i hrvatske ulizičke vlade
    Autor Istocni Vetar u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.08.2008., 21:43

Pravila za slanje poruka