Nakvasen kompjuter

Petica

Zainteresovan član
Poruka
163
Preko vikenda je doslo do kvasenja kompa vodom. Koliko sam uspela da vidim mokro je samo kuciste, unutar njega nije doslo do kvasenja komponenti. Medjutim, unutrasnja strana kucista sa jedne strane je mokra i iz nje se cedi voda. Otvorila sam komp i okrenula na tu stranu da se cedi. Po meni nakon 24 h trebalo bi da je bezbedno ukljuciti ga. Sta vi predlazete? Kako izbeci da mi neka komponenta eventualno ne pregori zbog vlage?
 
Za pocetak ostavi da se osusi 48 ili 72 sata, jer ce nakon 24h ostati malo vlage. Nakon toga opusteno upali komp. Mislim iskreno ako nijedna komponenta nije mokra komp mozes odmah da upalis, ali sto bi rizikovala.
 
Pa mozda je najbolje da nazoves prodavnicu gde si kupila kompjuter pa da ih pitas za savet. (ako nisi kupila privatno, a i ako si kupila privatno nazovi neku prodavnicu pa pitaj sta te briga)
 
ja sam okupao moj kablovski modem.
Prvo narednih sat vremena nije hteo da funkcionise, onda su se pogasile sve lampice, pa pola sata kasnije upalile sve lampice (naravno svo to vreme dugme za ukljucenje i iskljucenje nije radilo) potom opet malo zaglupio i onda par sati nakon "kupanja" je proradio i evo hvala Bogu od tada je proslo vise od pola godine i savrseno radi :lol:
 
Naravno nemoj da susis fenom komponente vec samo tu stranu kucista. I onda ostavi jos jedno sat da budes sigurna. Inace znam lika koji je okupao karticu i nije je osusio(kontakte ka maticnoj jeste) i ona mu je savrseno radila tako mokra. Naravno to je anomalija i to ga je zestoko usralo al ajde.
 
Preko vikenda je doslo do kvasenja kompa vodom. Koliko sam uspela da vidim mokro je samo kuciste, unutar njega nije doslo do kvasenja komponenti. Medjutim, unutrasnja strana kucista sa jedne strane je mokra i iz nje se cedi voda. Otvorila sam komp i okrenula na tu stranu da se cedi. Po meni nakon 24 h trebalo bi da je bezbedno ukljuciti ga. Sta vi predlazete? Kako izbeci da mi neka komponenta eventualno ne pregori zbog vlage?

A odakle si ovo napisala....
I javi kako je prošlo...
 

Back
Top