upis u vrtic!

moze li neko da mi kaze koliko je tesko da se trogodisnje dete upise u vrtic u Bg-u i koliko dugo se ceka?treba mi savet,i mozda preporuka koji od vrtica je bolji

Najbolji je onaj u koji možeš da je upišeš. A da je teško, teško je. U grupu moje ćerke niko se nije upisao bez protekcije. Raspitaj se kod komšinica, uvek neka zna neku vaspitačicu.
 
E to za protekciju, tzv. vezu, to su i meni rekli... Ma nema sanse, nikad nista nisam uradila "na vezu" pa necu ni upis u vrtic. Bilo bi me sramota, pa makar ostala neupisana u drzavni, pored svih onih sto su od nekud doslii i znaju licno od direktora do cistacica, za sta god im treba. Nije to moj nivo ni stil. Eto im njihove veze i pozicije, da po selu posle pricaju kako su postigli znacajne stvai u Bg.
 
Bas ti sto ne mogu da biraju, pa daju par sarenih EUR novcanica za upis u vrtic posle daju malo vise da biraju uciteljicu u skoli, pa da dete upisu u srednju, visu, fakultet... da se lako porode... da smeste dedu u staracki dom... da im izvade kamen iz zuci...za sve ono sto postoji da bi bilo na usluzi gradjanima, i vec se placa iz raznih doprinosa, pa dok bude ponude bice i potraznje.
Zao mi je samo sto zbog toga naj.ebu i oni posteni, koji se gnusaju podmicivanja i ponosnih "veza" iz rodnog kraja. Dete iz komsiluka vrlo ponosno prica u parku kako ga je mama upisala u vrtic preko veze, jer je tata smotan, njemu je to sala, a mama cveta... Lepo, neka im sve drzavno i uz vezu.
 
NA cukarici su mji rekli , da bi upisal dete u vrtic trebalo je da je prijavim kad sam ostal trudna ...
Ovde se ceka prilicno , ili se u startu juri dobra veza...
 
У центру града нису пребукирани вртићи.
На периферији је већ друга прича...
Везе и везице раде ли раде.
Чула сам и за прилично нов фазон.
Не морате да познајете ни куварицу ни чистачицу ни васпитачицу...
Понудите, љубазно, да учините нешто за вртић... Нешто слично спонзорству.
Нпр.: Ви њима тепих а они вама слободно место за ваше дете... ;)
 
E to je lepo. Novi Beograd nije periferija, samo ima puno malisana koji bi u vrtic, ne kao na starackim Bg opstinama gde je veca potraznja za grobnicama.
Ako zaista prolazi taj sistem, vrlo rado cu da kupim klimu i platim majstora da je ugradi, za to znam da niko od osoblja nece odneti kuci, vec ce da ih sve hladi ili greje. Pa makar dete opet ne bilo upisano, valjace drugoj deci iz kraja.
 
Izvinite a jel to Cukarica onda periferija , ili sam to ja malo istripovala???

Svasta ...

Nije bitno gde je vrtic ,dal u centru beograda ili u malom mokrom lugu , kad nema mesta - nema !!!

A to moze da promeni samo neka neregularna stvar, bilo veza , bilo sponzorstvo , bilo sta drugo sto u normalnim okolnostima ne bi ni trebalo da postoji.

Nego , sta ono bese tema??
 
Ako si "singlemom" i imas stalni posao, onda je problem mali i dete ce ti dobiti mesto, samo sva dokumenta pripremi za maj, kad bude prijava. Dotad, ako imas para, probaj sa privatnim vrticima. I medju njima ima dobrih i boljih.
 
Nije dobro za dete da dva puta prolazi adaptaciju , zato, kad biras vrtic , biraj ga za sva vremena...da ti se ne desi promasaj...raspitaj se o svemu , od vaspitacica , preko hane , higijene , uslova ...

Greota je dete cimati , zbog pogresnog izbora vrtica. Veruj mi , prosla sam dve adaptacije sa jednim detetom, to je pakao. A greska je bila moja.
 
Nije dobro za dete da dva puta prolazi adaptaciju , zato, kad biras vrtic , biraj ga za sva vremena...da ti se ne desi promasaj...raspitaj se o svemu , od vaspitacica , preko hane , higijene , uslova ...

Greota je dete cimati , zbog pogresnog izbora vrtica. Veruj mi , prosla sam dve adaptacije sa jednim detetom, to je pakao. A greska je bila moja.
Mslim da je stvar individualna.
Moje dete je tri puta menjalo sredinu (dva puta grupu u istom vrticu i sada nov vrtic). I nikada nije imala problema. Bez laganja nikakva adaptacija nije bila potrebna. Nekad je mrzi da ustane, ali kad shvati da mora, ne pravi problem. Voli da ide u vrtic.
 
moze li neko da mi kaze koliko je tesko da se trogodisnje dete upise u vrtic u Bg-u i koliko dugo se ceka?treba mi savet,i mozda preporuka koji od vrtica je bolji

Upis tj prijavljivanje za vrtic je u aprilu, maju.Nisi rekla u kom si kraju,ali ako si na Vracaru onda Mica I Acim ili Duga.
Kod nas nije bilo problema oko mesta samo su nam dramili oko adrese prebivalista..Posto svi sa Vracara a i sire:wink: hoce u Micu i Acima,dok ostali vrtici zvrje prazni uslovili su nas da teritorijalno pripadamo bas njima..
Ako zaista vazi pravilo da sponzorstvom obezbedis detetu mesto u vrticu to je zaista suludo..jer zakonom je valjda predvidjeno kolika grupa moze da budeili se ja varam:-?
 

Back
Top