Umro Predsjednik Republike Srpske Milan Jelić

БАЊАЛУКА, 30. септембра 2007- Председник Републике Српске Милан Јелић преминуо је данас од последица срчаног удара, потврдио је вечерас Предсједник Странке независних социјалдемократа Милорад Додик.


Јелић је као кандидат СНСД победио на изборима за председника РС 1. октобра 2006. године.

Јелић је рођен 26. марта 1956. године у селу Копривна код Модриче. Основну школу је завршио у родном граду, средњу у Добоју, а Економски факултет у Суботици.

На Економском факултету у Бањалуци је магистрирао и одбранио докторску дисертацију под називом "Проблеми и модалитети организационо-управљачке трансформације предузећа у транзицији".

Радио је у органима државне управе општине Модрича, био је директор предузећа "28. јун", а у новембру 1993, као члан Српске демократске странке (СДС), именован је за генералног директора Рафинерије уља у Модричи. Тај посао је обављао око 13 година.

Био је члан СДС до 1998, када је прешао у СНСД Милорада Додика.

За министра привреде, енергетике и развоја у Влади РС, на челу са Милорадом Додиком, изабран је у фебруару 2006.

Председник РС постао је на изборима 1. октобра 2006. године, када је као кандидат СНСД победио дотадашњег председника РС и лидера СДС Драгана Чавића.

За менаџера године у РС проглашен је 2002. године, а за менаџера деценије у БиХ у 2003. години.

У младости је био истакнути спортиста, играо је фудбал. Више година се налазио на месту председника Фудбалског савеза БиХ.

Izvor: Radio-Televizija Republike Srpske
 
Ima neko sliku?

004008.jpg
 
Stvarno mi ga je zao...iskreno saucesce ozaloscenim. A par stvari sam primjetio, ironija je da je danas svjetski dan borbe protiv bolesti srca, a on umro od srcanog udara. Na BHT 1 trajala muzicka emisija, i 1h poslije objave...stvarno...tako je bilo kad je pokojni Djindjic ubijen, svirala pjesma "Moj Zorane" nakon vjesti. Nemaju nimalo etike i morala...
 
Maloprije sam shetala pored Banskog dvora i Vlade..U gradu je tako tuzna atmosfera,a debilni novinari su namechili svoja dupeta i kamere ispred zgrada.. Uzas. :(


Tako sam se rastuzila kad sam ovo chula...
Bio je mlad..imao dvoje maloljetnje djece.. Mislim da nisu ni osnovnu zavrshili.. :(



Pochivaj u miru,predsjedniche!
 
Iskreno mnogo me potresla ova vijest, mada sam prije cetiri i po godine napustio RS i zivim svuda vise nego u RS bio sam poklonik sada vec pokojnog predsjednika Milana Jelica..
Veoma jak, uspjesan, inteligentan i nadasve dobar covjek..
Njegovom smrcu ne gubi samo njegova porodica vec i cjelokupan srpski narod..
Malo je ljudi kao sto je bio pokojni Milan Jelic..

Laka mu crna zemlja..
 

Back
Top