Bošnjak predsjednik RS

krauterbox

Iskusan
Poruka
5.492
Evo sada je Dodik izjavio da je od posljedica moždanog udara (valjda) u dobojskoj bolnici umro predsjednik RS Milan Jelić.
Po ustavu (ne znam do kada) zamjenjuje ga "dopredsjednik" Bošnjak Adil (ne sjećam se prezimena) uglavnom iz čovjek je iz SDA.

Interesantna situacija, zar ne?
 
Kao prvo tacno je da je podpredsjednik (jedan od njih) Adil Osmancevic, jedan od lidera SDA, s tim da u RS ne moze da bude dopredsjednik, vec podpredsjednik.. to smo rascistili..

Kako rece moj prethodnik po Ustavu Republike Srpske predsjednik mora biti Srbin..

Teza otpada...
 
U stvari dosta je nedefinisano ko bi trebao zamijeniti predsjednika, ali po nekakvoj logici to može biti samo neki od podpredsjednika.
Barem do onog momenta dok se na neki način ne izabere novi predsjednik.

Evo šta uostalom se u Ustavu kaže (odnosno pravilnije je reći ne kaže) o tome:

Član 80.
Predsjednik Republike:
(...)
3) obrazuje savjetodavna tijela i stručne službe za obavljanje poslova iz svoje nadležnosti."
Potpredsjednici Republike pomažu predsjedniku Republike u obavljanju poslova koje im povjeri predsjednik Republike.
Stav 3. člana 80. zamijenjen je tačkom 3. Amandmana XL, koja glasi:
"Predsjednik Republike određuje koji će ga potpredsjednik Republike zamjenjivati u slučaju privremene spriječenosti da obavlja svoje funkcije."
 
Ovo u vezi Ustava više nije na snazi!!!


Трагичним одласком Милана Јелића, Република Српска је много изгубила.

О њему сам чула само најлепше, а и из студентским му дана...мој стриц је заједно са њим студирао економију у Суботици...о доприносу самој Републици Српској , ти још боље знаш од мене...туга једна.:cry:

п.с. Појасни ми ово у вези Устава, молим те...сада ми није јасно и ко ће га заменити?
 
Stav 3. člana 80. zamijenjen je tačkom 3. Amandmana XL, koja glasi:
"Predsjednik Republike određuje koji će ga potpredsjednik Republike zamjenjivati u slučaju privremene spriječenosti da obavlja svoje funkcije."

Колико се ја разумем у тумачење правник акта, овде сигурно није реч о привременој спречености!!!
У крајњем случају ће човек формално обављати ту дужност до ванредних избора!
 
http://www.sarajevo-x.com/forum/pos...-x.com/forum/posting.php?mode=quote&p=1481999

Tek nekoliko komentara na sarajevskom sajtu, a povodom smrti dr Milana Jelića.

Obratiti pažnju da je u pitanju Administrator sajta, a oni pričaju o multietičnosti i suživotu...bljak...degutantno i krajnje neukusno...najblaže rečeno.:?

Ups...neće da može...ne znam o čemu se radi, ali nisam uspela da skinem linkove...
 
Narodna Skupstina Republike Srpske
donijela je odluku

da funkciju predsjednika Republike Srpske do novih predsjednickih (vanrednih) obavlja sadasnji predsjednik Narodne Skupstine Igor Radojicic..

Prema tome na ovoj temi je receno sta je trebalo da se kaze...
 
Ова ми је најјача:

Од неког тзв. госн. Ватане

''Sutra kad Mladic i Karadzic odapnu, vi se fino svi ovdje na forumu udruzite i izjavljujte im saucesca i pokoj dusama.

Pa vi niste normalni.

Sta treba, jos jednom da nas pokolju, pobiju, siluju, rastjeraju, popale da bi glupi Bosanac skonto ko mu je neprijatelj br. 1.

Fujjj!!!!''
 
ovo je jako bitno da SVI odavde pročitaju......koji bolesnici i paćenici.:?:evil:
Jel' te tu nešto čudi???
Pazi samo onog izgubljenog lika koji nije ni znao da je RS imala predsjednika!!! Dečko pravo načitan i informisan, nema šta!!!
A onda je nastavio da pljuje po pokojnom Predsjedniku za kojeg je prethodno sam izjavio da pojma nije imao da postoji!!!
Skontaj u čemu je problem!!! 8-)
 
Jel' te tu nešto čudi???
Pazi samo onog izgubljenog lika koji nije ni znao da je RS imala predsjednika!!! Dečko pravo načitan i informisan, nema šta!!!
A onda je nastavio da pljuje po pokojnom Predsjedniku za kojeg je prethodno sam izjavio da pojma nije imao da postoji!!!
Skontaj u čemu je problem!!! 8-)


ma mene ništa od njih više ne iznenađuje...pre sam mislila da ovi naši TO sve lepo i natenane pročitaju, pre no što im 'nako pruže ruku i bratski ih podržavaju u pljuvačini protiv "svojih"...kako god, a bar sugrađana...:confused:

I da...obratiti pažnju na postove mIRCerke...to je moderatorka...pardon, administratorka unapređena otkad sa neviđenom mržnjom propoveda srbogenicid...fujjj...jadna paćenica...al' k'o da je drugačija od ostalih...bljak.:?:evil:

p.s. Inače ne svraćam više tamo, al' me ova tužna i tragična situacija ponukala da šmeknem komentare i...ostadoh opet i iznova ...prosto rečeno, zabezeknuta.:roll:
 

Back
Top