WINDOWS XP USB STICK EDITION

drago41

Primećen član
Poruka
589
Skinuo sam ovaj mali xp 60mb u raru a 152 kada se otvori, pa me interesuje dali je neko i kako instalirao na usb i koje koristi od toga odnosno kako takav usb upotrebljavati kao i mogucnost koriscenja na drugom pc-ju.
Ovu temu postavljam vise u edukativnom smislu pa ako neko ima iskustva i znanja o ovomxp-u molim da to malo vise pojasni (ko zna zasto je to dobro).
Zahvaljujem se unapred!!
 
Probajte ovo


Procedure:

1. Extract the folder onto your usb
2. Go to Start > Run > type "CMD" press ENTER
3. Navigat to WINDOWS.XP.USB.STICK.EDITION directory
4. Type "LIVEXP"
5. Select option 3, formatted USB stick to NTFS
6. Select option 2, entered X: (X = root drive letter of your USB Stick)
7. Select option 1 and enter C:WINDOWS.XP.USB.STICK.EDITIONinstalld ir (the directory may differ from yours but the installdir should be the top directory).
8. Select option 5 and enter 1 (this will install the files to your usb)
It will proceed to install LiveXP to your USB stick and upon reboot it works!
 
Instalacioni fajlovi su 60 mb zato sto taj xp nema nista, osim onog najneophodnijeg. To je "preradjena" verzija instalacionog diska. Uspeo sam da napravima portable WinXP (oko 160mb), pomocu instalacionog diska i jos jednog programcica, uskoro cu otvoriti temo o tome, veoma je lako za uraditi i legalno je, tj. treba ti instalacioni disk za xp i dve licence, jer jedna licena ti treba za instalaciju koju koristis na kompu i jos jedna za tu portable verziju koja se nalazi na disku, flashu ili cemu vec.
 

Back
Top