Фидел, српски пријатељ бр. 1
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Фидел, српски пријатељ бр. 1

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Podrazumevano Фидел, српски пријатељ бр. 1

ХАВАНА, 30. септембра (Тањуг) - Кубански председник Фидел Кастро прозвао је бившег шпанског премијера Хозе Марију Аснара да одговори да ли је 13. априла 1999. у Вашингтону саветовао америчког председника Била Клинтона да бомбардује Радио телевизију Србије (РТС).

У допису из амбасаде Републике Кубе у Београду који је данас достављен Тањугу, Кастро је у редовним обраћањима домаћој јавности насловељеним "Размишљања главнокомандујућег", подсетио да је он још 25. априла 2003. на кубанској телевизији указао да је Аснар приликом сусрета са Клинтоном поручио:

"Уколико смо у рату, онда нека то буде свеопшти рат како би победили, а не остварили само делимичну победу. Чак и уколико рат мора да траје месец, три месеца, хајде да га водимо. Не могу да схватим зашто још нисмо бомбардовали српску радио и телевизију".

Кастро, који иначе Аснара ословљава са "председник", је у свом најновијем размишљању под насловом "Аснарово ћутање" истакао како су бивши конзервативни шпански премијер и представници администрације Сједињених Америчких Држава и даље неми о овој теми.

У НАТО бомбардовању РТС 23. априла 1999. погинуло је 16 запослених у тој медијској кући.

Кастро каже да располаже "јавни и поверљиви материјалима," који "никада раније нису били објављивани", а да ће неке од њих објављивати у својим размиољањима која ће уследити.

Кастро објављује оно што тврди да је стенограм у коме је Асар казао како је пренео председнику Клинтону да се не сме допустити да НАТО буде поражен у рату у Југославији.

"У питању су не само кредибилитет НАТО, већ и само његово постојање. Да се тај сукоб збио пре 30 година, ми не би интервенисали. Европа је увек била засипана етничким чишћењима, сукобима између мањина и већина, религиозним споровима. Данас се то више не може подносити. Са политичког становишта ми никада нећемо бити у прилог независности Косова, с обзиром на оно што смо раније рекли", Аснара цитира Кастро.

Према Кастру, тадашњи шпански премијер је даље рекао како ради победе НАТО у рату, "линије комуницирања између београдске владе и народа морају бити пресечене. Све српске линије комуницирања, њени радио и телевизија, телефони, морају бити искључени".

"Ми морамо да идемо што је могуће даље са тиме, стрпљиво пресецајући укупно снабдевање и линије комуницирања", рекао је Аснар према Кастровом сведочењу.

Даље Кастро наводи како је Аснар рекао да стратрегија коју је изложио мора бити настављена како би се видело да ли унутрашње снаге у Србији могу да збаце председника Југославије Слободана Милошевића.

"Уколико неки од његових генерала страхују да ће бити оптужени пред Хашким трибуналом, они ће можда сарађивати. Милошевић ће вероватно покушати и постићи неки споразум. Ми морамо настојати да постигнемо такав споразум који ће смањити, а не повећати његову власт," казао је Аснар према стенограму који је објавио Кастро.

Кубански лидер даље наводи како је Аснар приметио да тема копнене операције у рато против Југославије није ни дотакнута.

Међутим, "свако схвата да се припремају планови, јер би све остало било нелогично. Уколико наша садашња стратегија не делује, ми морамо да испитамо остале могућности... Уколико нас све ово што сада чинимо не одведе никуда, ми ћемо морати у наредним месецима на интервенишемо", цитиране су Аснарове речи.

"Но, наше акције не би могле да буду ограничене на Косово. Оне би укључиле остала подручја у Савезној Републици Југославији и обухватиле би пролазе чак и кроз Босну и Мађарску", навео је тада шпански премијер према овом стенограму.

Даље је Аснар казао како му је "мађарски председник (вероватно је мислио на тадашњег премијера Виктора Орбана, прим Тањуг), млад и интелигентан вођа казао да ми никада нећемо бити успешни уколико се не догоди следеће: Милошевић уклоњен са положаја, Косово подељено на двоје и поновно формулисано питање према Босни и Херцеговини која би била раздељена на следећи начин: уједињена Српска Република за Србију, хрватски део за Хрватску и један независтан муслимански део".

"Ја се не слажем са том идејом", приметио је, према стенограму, Аснар, "али ја верујем да она заживљава у земљама у региону. Биће веома тешко за Србе и Албанце да поново живе заједно. Ми морамо наставити да чинимо оно што смо почели, али ми смо у Босни до сада већ много година и не знамо када ћемо бити у стању да је напустимо. Албанци ће можда прихватити идеју конфедерације, али то неће бити могуће уколико Милошевић остане на власти", наводно је казао Азнар.

Са друге стране Аснар је, наводно, рекао да "уколико ми не будемо имали гаранције за српско присуство у регионима који симболизују рађање њихове цивилизације, они то неће прихватити. Родиће се осећање да је њихова родна груда изгубљена, да та земља мора да буде 'ослобођена'."

Аснар ипак закључује како је приоритет чланица НАТО "да добијемо рат. Видећемо шта ће се касније догодити", завршио је Кастро цитирање стенограма са Аснаровим гледиштима изнетим Билу Клинтону.
    Poslednji put ažurirao/la Koschei.Besmertnii : 30.09.2007. u 16:43

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    370

Podrazumevano Re: Фидел, српски пријатељ бр. 1

Fidel je zlokobni diktator... sebicni pedofil... daleko mu lepa kuca...

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Fidel Kastro beše onaj dekica sa bradurinom što drži maratonske govore u skupštini objašnjavajući narodu kako je Kuba kamen o koji će se Amerika velika i troma, saplesti i razbiti o Atlantski okean i podići talase toliko visoko da će sve posle biti poplavljeno?

Usput, javite mu da mu je pola Kube Američki zatvor, kad smo kod spoticanja.

Ističe se rokavec (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Talking Re: Фидел, српски пријатељ бр. 1

Blago Srbima sa takvim saveznicima!!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Cemu nervoza na temi ? Bush je posle zadnjeg Kastrovog obracanja rekao da je pitanje dana kada ce im pruziti ruku demokratije i omoguciti slobodne izbore na Kubi. Spremaju im uredjenje tipa "posle Sadama sloboda i blagostanje". uradice to ameri sigurno .Tu su od reci.

Aktivan član Yopa (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Komandante Fidel je prs'o. Mislim, lepo je to sto on podrzava Srbe und Srbiju, al' bi bas mogao da da svojoj raji nesto da hasa umesto sto se bavi svetskom politikom.

Poznat Jerry Ropero (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

upravo tako jary.

inace kastrova revolucija na kubi je posledica kolonijalizma americkog na kubi.

zavaravaju se oni koji misle da amerika planira demokratiju , ljudska prava i slobodu za druge nacije. Planiraju za njih, a za druge nacije planiraju marionetske "demokratske" rezime nalik onima u Iraku, Avganistanu, juznoamerickim banana republikama i slicno.

Početnik
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Nemojte da vam Putin pročita ovo i postane ljubomoran..

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja se danas čuo telefonom sa mojim dobrim drugarom Fidelom i mi razvezli priču o svemu i svačemu.I kažem ja njemu,''bre Fidele,vidim da si se baš zauzeo za Srbiju i hvala ti za to.Što ne dođeš malo kod nas,pripremili bismo ti doček,bilo bi cool!'',E a na ove moje reči mi Fidel odgovara:''Rado,ali nekako mi nezgodno zbog ovih vaših demokrata,ajd sa Vojom i mogu da nađem zajednički govor''.Ja mu kažem:''Ma čoveče ne brini ti za te žute,će te dočekamo,tj.mi građani Srbije mislim oni apolitični,onda Vojini,SRS,SPS i ovi iz NKPJ''.Tad mi on reče da će da razmisli,tu se mi pozdravismo i završismo razgovor.

Aktivan član Suzy F (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Blago nama,s takvim prijateljima,imacemo od njih velikih koristi............
    A svako i postavlja teme na ovom forumu...........

Ističe se SSSR_ (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Fidel je zlokobni diktator... sebicni pedofil... daleko mu lepa kuca...
    Moram da priznam da ovo bas nisam razumeo...

Komandante Fidel je prs'o. Mislim, lepo je to sto on podrzava Srbe und Srbiju, al' bi bas mogao da da svojoj raji nesto da hasa umesto sto se bavi svetskom politikom.
    Ajde da se dogovorimo ovako:

Recimo organizujemo ljude u svakoj zemlji kao u Iraku,napadamo americke vojnike,posmatrace,upadamo im u ambasade...itd.I tako neka bude na svetskom nivou u svim svetskim zemljama.Rezultata toga ce biti da ce americke mosnice malo da se skupe,posto su im poslednjih godine bile itekako nabrekle i otecene.Pokazivali su ih svima,dok se nije desilo ovo sa Irakom.Eto mozemo da primenimo i Vijetnamski model,oni su ih oterali jednom za svagada.

Blago nama,s takvim prijateljima,imacemo od njih velikih koristi............
    Mrzim ljude koji gledaju samo svoje dupe(pardon korist).Fidel ne trazi nikakvu korist od nas,a kubanci nemaju ni verski ni istorijski nikave veze sa Srbijom(ako izuzmemo istorijski period od '41-2000).To se zovu pravi prijatelji.:wink:

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372

Šta je to podsmešljivo s Fidelom i Kubom ? Ako je neko idejno i ljudski prijatelj, treba ga gajiti i čuvati.

Meni strašno smeta stav demokrata koji se ponašaju kao sponzoruše. Koja kola ima, kolko love, uticaja ... ? Pa onda, bez obzira što je gad, prišljamčiti mu se, naguziti se, zarad ležernosti.

Šta to fali Kinezima i Rusima koji s nama ljudski i časno komuniciraju? Da nije to što nisu hteli da nas bombarduju, cepaju, siluju... ili što su sirotinja

Ističe se SSSR_ (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio Lacibg Pogledaj poruku
    Meni strašno smeta stav demokrata koji se ponašaju kao sponzoruše. Koja kola ima, kolko love, uticaja ... ? Pa onda, bez obzira što je gad, prišljamčiti mu se, naguziti se, zarad ležernosti.
    Ja se secam u jednoj od emisija Natase Miljkovic, kada je gostovao Dragisa Binic i rekao da je Srbija jedna velika sponzorusa,jer se trpa i nudi tamo gde je niko nece.

Naravno nasa "objektivna" novinarka Natasa,a pri tom i bivsa pripadnica pokreta Otpor,smesta ga je prekinula i usmerila razgovor u drugom pravcu.8-) Valjda joj se nije svidelo ono sto je cula.

Primećen član
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Vama ne valja ni kad vas pljuju ni kad vas podrzavaju...
    Odlucite se vec jednom.Fidel je simbol otpora prema Americi i to jedan od retkih na mestima funkcionera jedne drzave...

Zato,bolje ne komentarisite,a Koschei bravo za temu! :wink:

Cuo sam to danas na televiziji.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Један филмско - музички поздрав за Кубу и Кубанце!

BUENA VISTA SOCIAL CLUB

Buena Vista Social Club - Chan Chan
    https://www.youtube.com/watch?v=fohk94TTg38

Buena Vista Social Club - Ruben Gonzalez
    https://www.youtube.com/watch?v=zmm_XUiWXtE&NR=1

Buena Vista Social Club - Candela
    https://www.youtube.com/watch?v=whs1FAkPbTM&mode=related&search=

Ističe se Pepeo (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    muški
    Тамо далеко.... тамо где се Срби воле....
    Reputaciona moć
    70

Šta je to podsmešljivo s Fidelom i Kubom ? Ako je neko idejno i ljudski prijatelj, treba ga gajiti i čuvati.

Šta to fali Kinezima i Rusima koji s nama ljudski i časno komuniciraju? Da nije to što nisu hteli da nas bombarduju, cepaju, siluju... ili što su sirotinja

Џаба не схватају неки.......
    Поистовећују се са лошим стварима,
    а груди пуцају од поноса како су демократе.......:wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Fidel je svakako srpski prijatrelj !!!

Iskusan Архангел (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

Problem je to što Fidela gotivi Maradona, a Argentinci nam onomade isprašiše tur...Tako da...Ima neka tajna veza, tajna veza za sve naaaaaaassss...

Elita sofffy (avatar)
    Učlanjen
    18.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    531

Kenjaju.
    Sve su to Amerikanci izmislili
    the problem with me is that i don't give a f.u.c.k but i still kinda do

Zainteresovan član