da li se racuna da sam ''bio tamo''

Jumbolino

Zainteresovan član
Poruka
264
Pravim listu drzava koje sam posetio. Da li mogu da kazem da sam bio u Crnoj Gori, posto sam bio pre nezavisnosti ?. Tacnije u vreme SCG i SRJ.

Sta vi mislite?

ps. da li racunate da ste bili u nekoj drzavi ili opstini ako ste samo prosli autom? Npr. BIH ili opstina Novi Becej, za mene.

Pozz
 
Pošto smatram da je pitanje tendenciozno i sa ciljem da isprovocira reakciju...odgovoriću ISTO pitanjem...

- Služio sam vojsku na graničnom prelazu prema Albaniji ( Ćafa Prušit ). Na karauli, kod graničnog kamena.
Noću smo prelazili preko na njihovu stranu da obavimo nuždu, pošto smo znali da nemaju snajpere sa noćnim nišanom. Čisto da bi sami sebe malo okuražili i da bi se SEBI dokazali.

DA LI sam ja bio u Albaniji ili ne ???
 
Ja sam uclanjen u klub ljubitelja granicnih linija. Nisam zeleo da nikoga isprovociram ovim pitanjem. Na njihovom forumu svako ima drugacije misljenje o drzavama koje su postale nezavisne.

Sto se tice korisnika sch, racuna se da si bio u Albaniji, jer si ti bio na teritoriji njihove zemlje. Vecina clanova kluba (uglavnom iz zapadne evrope), je proputovalo celu evropu radeci slicno sto ti radis. Oni fotografisu to granicno kamenje.

evo linka, jednog od tih ljubitelja. http://borderhunting.blogspot.com/2007/06/some-older-border-hunting-records.html

ako neko ima svoje misljenje neka odgovori na temu.
 
Pravim listu drzava koje sam posetio. Da li mogu da kazem da sam bio u Crnoj Gori, posto sam bio pre nezavisnosti ?. Tacnije u vreme SCG i SRJ.

Sta vi mislite?

ps. da li racunate da ste bili u nekoj drzavi ili opstini ako ste samo prosli autom? Npr. BIH ili opstina Novi Becej, za mene.

Pozz


Naravno,da si bio u Crnoj Gori...:roll: Ako se računa stvarno,a ne formalno...Ti si bio,a nezavisnost je došla kasnije...Ne može ništa što se desi kasnije,pa čak i promjena imena ili uređenja,da poništi to da si ti bio tamo...osim ako se Crna Gora nije pomjerila s mjesta...:)
Odgovor na drugo pitanje...računamo...pa nismo išli vazduhom,i iz puteva možeš nešto saznati,da ne pričamo o okolini...valjda ne prolaziš zatvorenih očiju...:D
E,sad,da li vidiš manje ili više od nečega,ili si duže ili kraće bio negdje,to je već drugo pitanje...
 
Pošto smatram da je pitanje tendenciozno i sa ciljem da isprovocira reakciju...odgovoriću ISTO pitanjem...

- Služio sam vojsku na graničnom prelazu prema Albaniji ( Ćafa Prušit ). Na karauli, kod graničnog kamena.
Noću smo prelazili preko na njihovu stranu da obavimo nuždu, pošto smo znali da nemaju snajpere sa noćnim nišanom. Čisto da bi sami sebe malo okuražili i da bi se SEBI dokazali.

DA LI sam ja bio u Albaniji ili ne ???

Ne samo da si bio nego si tamo ostavio DEO SEBE:-D:-D:-D
 
Naravno,da si bio u Crnoj Gori...:roll: Ako se računa stvarno,a ne formalno...Ti si bio,a nezavisnost je došla kasnije...Ne može ništa što se desi kasnije,pa čak i promjena imena ili uređenja,da poništi to da si ti bio tamo...osim ako se Crna Gora nije pomjerila s mjesta...:)
Odgovor na drugo pitanje...računamo...pa nismo išli vazduhom,i iz puteva možeš nešto saznati,da ne pričamo o okolini...valjda ne prolaziš zatvorenih očiju...:D
E,sad,da li vidiš manje ili više od nečega,ili si duže ili kraće bio negdje,to je već drugo pitanje...

To je rekao i jedan od glavnih admina tamo.
Ja licno ne racunam ako prodjem brodom kroz teritorijalne vode, ali racunam kada prodjem brodom kroz reku (iako se nikada nije desilo u praksi).
 
Nisam siguran da li te dobro shvatam, ali naravno da ima policije, ili vojske duž celog graničnog pojasa.
Bio sam u vojsci graničar, i pokrivali smo sve.

Kada udješ u Grčku preko zvaničnog graničnog prelaza, još nisi sve završio. Meni se nekoliko puta dešavalo, čak i 20 km od granice da me zaustave specijalci i traže dokumenta...
 
To sam i pitao, ali si me iznenadio. Nisam znao da ima duz cele granicne
linije. Neki likovi su fotografisali tromedju Srbija-Rumunija-Madjarska i kazu da nema policije. Na nasoj strani kazu da ima napusteni toranj za posmatranje granice.
Nego sta mislis da li bi prosao na foru da zelim samo da dotaknem npr. Bugarsku ili Rumuniju? naravno u njihovoj pratnji.
 

Back
Top