Zgibovi/Sklekovi

Garfielda

Početnik
Poruka
35
Imam problem, strasno bih volela da mogu da radim zgibove i sklekove ali mi ne ide! Dobro, sklekove sam pocela da vezbam i verujem da cu u tome napredovati, ali ja u zivotu nisam ni jedan jedini zgib uradila! Zato ako neko ima da mi da neki savet ili da mi kaze koje bi vezbe trebala da radim da ojacam ruke, bila bih mu zahvalna :)
 
Imam problem, strasno bih volela da mogu da radim zgibove i sklekove ali mi ne ide! Dobro, sklekove sam pocela da vezbam i verujem da cu u tome napredovati, ali ja u zivotu nisam ni jedan jedini zgib uradila! Zato ako neko ima da mi da neki savet...
Imam ja!! Narednih dana i meseci na STROGU dijetu, dok ne dođeš na ISPOD 100 kila, a dotad ništa od zgiba!! :D
 
nastavi sa sklekovima... pocni od onih koji su ti najlaksi.. ne moj da preterujes previse, radi u vise serija po manje ako treba bice bolje... Za pocetak probaj da radis siroke, pa zatim normalne sklekove... a ako oces po mom rezimu radi 3 serije, sama odredi koliko mozes, jedna serija uski, druga normalni, i treca siroki.... posle izvesnog vremena mocices i zgibove da radis.. samo malo da ojacas, a sklekovi su extra za to...
 
zgibovi su prilicno advanced vezbe za devojcice !
Sklekovi neamaju veze sa zgibovima. Sklekovima vezbas estenzore, zgibovima fleksore, dopunjuju se, bla, bla........ Zgibovima aktiviras pre svega ledja, i vrlo su teski za devojcice. Teski su i za decake :)

However, ako bas imas zelju, evo sta ti predlazem:

pribavi sebi partnera koj ce ti pomoci u pocetku, dok sama ne osvojis 3 prava, cela ponovljaja.
Uhvati se za shipku, savi i prekrsti noge prema pozadi, i kada pocnes da se dizes, neka ti partner pomogne tako sto ce obema rukama da te potiskuje prema gore, podupiruci te preko skocnih zglobova..
Kad osvojsi 3 komada, onda se cimas sama :)
Ipak razmisli o nekim alternativnim vezbama za ledja !!!!

Sto se sklekova tice, pocni sa "zenskim" sklekovima, tj. oslonis se na kolena pa probas :)
Verujem da o tome mozes da nadjes milione stranica na netu

Uzivaj :)
 
Vidis, to ti je dobar savet.....ali ja vec imam 99kg :-b nisi valjda pomislio da je ovo stvarno moja slika??? :)
E, pa to u potpunosti menja stvar!! :D

Inače, mogla bi raditi leđa prvo na lat mašini, to ti je ono vučenje šipke iza ili ispred glave, gde praviš isti pokret kao kod zgiba, ali sama podešavaš težinu, dok ne ojačaš (i, eventualno, smršaš još koju kilu!!) ... :)
 
Znam da su potpuno razlicite vezbe, nisam ja ni rekla da su iste, al reko kad se vec raspitujem za zgibove da spomenem i sklekove. Hvala Coffein, ako znas jos neku vezbu za ledja koja bi mogla da mi koristi napisi. I Ocean, mozda krenem u teretanu pa cu videti za tu spravu. a za kile-dacu sve od sebe :)
 
:)

nemam ideju koliko imas kg, godina, u kakvoj si kondiciji, jesi li ikada nesto vezbala, bla, bla, bla....
Ja bih isao sledecim redom, bez obzira je li u pitanju rekreativac, rekonvalescent, sprotista,... profesionalac......

Ja mislim da je mnogo veci problem doci do "idealne" tezine kroz optimalan nacin ishrane, i optimalno vezbanje. Tek onda bi mogla da se ubacis na vratilo :)
U suprotnom, teske vezbe mogu da imaju posledice koje su cesto vrlo ozbiljne.
Ocean je u pravu za tzv "lat masinu"

Sticem utisak da si pocetnik, pa je moj predlog za tebe: pilates lopta, vezbanje u parteru, upijac, "hiper ekstenzija" Takve vezbe ce brzo dovesti do jacanja "ledja" , boljeg drzanja i stabilnog "core-a"
Ako me pitas za savet:
1. aerobna oksigenacija = trcanje, plivanje, bike, aerobik, tae box,.... Ako nikada ranije nisi trcala, budi oprezna !!!!
2. ojacati core = trbusnjaci, trbusnjaci, trbusnjaci,..... pa tek onda trbusnjaci, trbusnjaci,...... :)
3. teretana = tek posle 6. nedelje
However, najvaznije je da zelis, i sve ce doci :)
jos jednom da te podsetim: "put od hiljadu milja pocinje jednim korakom"
uzivaj :)
 
Hvala puno :) jesam pocetnik, tako da ne razumem sta su upijac i hiper ekstenzija, ali svatam poentu ostalog, a s obzirom da sam tako nesto vec i imala na umu a puno toga vec i pocela da radim, mislim da ce dobro ici :)
 
E ajde promeni nadimak odmah, dakle momentalno... jer da si samo zakucao na vrata tog fakuteta... onda ne bi lupao takvu glupost, a i definitivno ne bi trazio odgovor ovde na forumu, vec bi malo prelistao literaturu!!! A koliko znam, motoricke sposobnosti i rad u teretani se rade jos u prvom semsetru!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Znam da su potpuno razlicite vezbe, nisam ja ni rekla da su iste, al reko kad se vec raspitujem za zgibove da spomenem i sklekove. Hvala Coffein, ako znas jos neku vezbu za ledja koja bi mogla da mi koristi napisi. I Ocean, mozda krenem u teretanu pa cu videti za tu spravu. a za kile-dacu sve od sebe :)
LM, Garfi, ako smo to razjasnili, ostaje još samo pitanje: čemu sve to, mis'im ta želja da postaneš sveCki prvak u zgibovima??? Oš da se fajtaš po klubovima, uplašiš dečka, ili samo da izmamiš poglede radoznalog komšiluka, dok vežbaš na šipki za sušenje tepiha??? :D
 
Pa to sa tepisima zvuci interesantno..................:) boze, pa otkad je greh kad covek hoce da radi na sebi, poboljsa svoje fiizicke sposobnosti...??? a i zadovoljila bih se sa titulom evropskog prvaka :)
 
Pa to sa tepisima zvuci interesantno..................:) boze, pa otkad je greh kad covek hoce da radi na sebi, poboljsa svoje fiizicke sposobnosti...??? a i zadovoljila bih se sa titulom evropskog prvaka :)
Nije greh, taman posla... pa od čega bi živeli svi ti frizeri, šminkeri, plastični hirurzi i fabrike silikona, da nije tog "rada na sebi"... Ali kad se neko posveti bodibildingu, to ume biti i pomalo OPASNO, naročito po bližu okolinu... :D

BTW. Uradi li ti taj zgib, već jednom???
 
Pa ja se nisam bas bodibildingu posvetila, to su vise rekreativne vezbice sem eto tih zgibova, tako da okolina ne mora da brine :) sta bre "vec jednom", pa tek sam pre 3 dana pitala za savet.....nisam jos ni probala, hocu prvo da ojacam jer imam slabe ruke
 
Gari,

i mene zanima kako ide sa zgibovima?
Ovih dana Ja gledao ortake i drugarice, i nikako da vidim devojku na vratilu !!!
Ja se dizem preo 40 puta, zavisi od forme, ali mi se cini da devojcia sa slicnim latisimusima ne bi bila mnogo zenstvena :) :lol::lol::lol:
Sa tako teskim vezbama dobices i krute misice, proenices garderobu za jeda broj vecu......

Ima na forumu izvesna Ines1864, probaj da se kao girl to girl, posavetujes oko zgibova :)
Vidim da i Ocean hoce da posmatra preobrazaj Garfielde u Robocapa :)
Take care :)
 
Ne bih to propustio ni za šta na svetu... :)

E sad, ako joj pogledaš sliku na avataru i ono što je pričala, teško da može da nosi VEĆI broj nego sad... :D
A nije to tako ni loše kad devojci očvrsnu latisimusi, romboidi, a naročito gluteusi... Prvo, prijatnije je na dodir, a drugo, kad izađete negde, ne moraš posebno da plaćaš TELOHRANITELJA!! :D
 
Ima na forumu izvesna Ines1864, probaj da se kao girl to girl, posavetujes oko zgibova :)
Vidim da i Ocean hoce da posmatra preobrazaj Garfielde u Robocapa :)
Take care :)
Idi bre Coffelnn,
Ne mogu ja da uradim nijedan zgib. Nisam ja bilderka. Ja radim pilates i ples, rolanje, od tog mi se nisu ruke baš nešto preterano razvile. Čak ni kada napnem mišiće nisam baš nešto preterano razvijotka, a kad opustim ruke uopšte ne izgledam bilderski. Ako treba priložiću slike kao dokaz ;).
 
Idi bre Coffelnn,
Ne mogu ja da uradim nijedan zgib. Nisam ja bilderka. Ja radim pilates i ples, rolanje, od tog mi se nisu ruke baš nešto preterano razvile. Čak ni kada napnem mišiće nisam baš nešto preterano razvijotka, a kad opustim ruke uopšte ne izgledam bilderski. Ako treba priložiću slike kao dokaz ;).

ja sam upravo tako i shvatio koncept sportskog i zdravog zivota koji zagovaras. Zato i mislim da bi Garfi pre nasla zajedniski jezik sa tobom, nego sa nama decacima :)
Ja od kad znam za sebe "skacham" i napinjem se po tom vratilu, ceo zivot imam zuljeve, i svaki put mi je tesko, a kad sam u formi mogu i 50 puta da se podignem. Kako li je devojcicama, .... ?!?!?!?!? Bas sam posmatrao zadnjih mesec dana, i ne videh ni jednu na vratilu :)
Mozda nagovoris Garfildu na pilates :)
Bliderima svaka cast, ja to ne smatram kao "zdravu" opciju !
take care :)

Ocean,
mojne da si tako surov :)
mada jeste duhovito :)
 
Surov??? Koješta! Pa zna Garfi da se ja šalim... :D

Mada je nešto nema u poslednje vreme... Nadam se samo da nije, sa onako OJAČANIM latisimusima, krenula da me traži od stana do stana po Novom Sadu, kako bi ih isprobala... U tom slučaju, bili ste dobri drugovi... :D
 
E pa evo i mene!!! Kao sto je Ocean uspeo da primeti, nije me bilo jedno vreme, bila sam nesto bolesna pa su nazalost i vezbe ispastale :( jedino sam isla na plivanje. al sad lepo krecem ispocetka pa mozda i navratim do Novog Sada kad se jave prvi rezultati da se isprobam, he, he... stvarno si u pravu za odecu, bolje da budem oprezna sa vezbama inace necu imati sta da nosim :) E pa Coffein kako je krenulo neces ni mene skoro videti na vratilu, dok sam jos bila radila sporo je to islo i jako tesko bogami, bolje da se ja koncentrisem na sklekove i mozda jos neke vezbe jacanja pa kad budem radila da radim ko covek a ne da ne mogu da savijem ruke ni pola milimetra. A i stekla sam utisak da od sklekova ruke jacaju ali da nisu ubildovane, tj. da misici nisu toliko nabijeni? Ispravite me ako gresim
 

Back
Top