Sme li političar biti i majka?

nesha t.

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.885
Grupa odbornika u opštini Knić pokrenula je inicijativu za smenu predsednice SO zbog odlaska na porodiljsko bolovanje.

Kada je predsednica Skupštine opštine Knić, Snežana Banković Đokić otišla na porodiljsko bolovanje, njen posao preuzeo je njen zamenik. U međuvremenu, zamenik je podneo ostavku, a onda je grupa odbornika predložila smenu predsednice, umesto da izabere novog potpredsednika koji bi je menjao dok je na bolovanju, objašnjava Snežana Banković Đokić.

"Verujem da ovakih slučajeva u Srbiji ima sve više. Radeći ovaj posao već tri godine, prvo kao žena, sada kao majka osećam gnušanje prema samom dopisu koji je stigao od starne određenih ljudi. I verujete mi da nemam neki kometar na sve to", rekla je Snežana Banković Đokić

Opširnije o tome imate http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=09&dd=29&nav_category=12&nav_id=265670
E sad, kad je ovako prošla žena na položaju, šta tek treba da očekuju buduće majke zaposlene kod privatnih gazda?!

Žena na rukovodećim položajima ionako malo imamo.
 
Stvarno je odvratno ponašanje prema trudnicama i porodiljama. Država mora da nađe način da ih zaštiti - bukvalno, kao "bele medvede" ! Jer inače, svaki poziv i komentar sa strane vlasti povodom bele kuge ima licemeran karakter. Potpuna besmisao !
 
Možeš da postaviš i ovakvo pitanje
mora li u Srbiji političar da bude majka da bi bila i dobar političar,
da ne dobija komentare kao Karanovićka da ima 50 godina, da je funjara, da ima 30 godina mlađeg i tako dalje.
Kako god ja zvučao, ona je izabrana za period od 4 godine, i njena obaveza je da radi taj posao dobro. Porodiljsko joj traje skoro 1/3 mandata. Mislim da ovde te ugroženosti sa kojima se sreću ostale žene u Srbiji nije prisutna.
 
Pa slazem se sa Lacijem te mi je stoga ova inicijativa degutantna ali takodje se slazem i sa GFilatelistom i smatram da je ona sama trebala da podnese ostavku na tu funkciju jer je posao predsednika opstine ozbiljan i zahtevan i tesko je spojiv sa porodiljskim odsustvom i tu ce neko sigurno biti na gubitku dal opstina ili beba .
 
Možeš da postaviš i ovakvo pitanje
mora li u Srbiji političar da bude majka da bi bila i dobar političar,
da ne dobija komentare kao Karanovićka da ima 50 godina, da je funjara, da ima 30 godina mlađeg i tako dalje.
Kako god ja zvučao, ona je izabrana za period od 4 godine, i njena obaveza je da radi taj posao dobro. Porodiljsko joj traje skoro 1/3 mandata. Mislim da ovde te ugroženosti sa kojima se sreću ostale žene u Srbiji nije prisutna.

Ovaj, nemoj se ljutiš, ali malo si zasrao ovo sa Karanovićkom i tako to...Mislim, nema veze sa temom, ali uopšte.
 
Pa slazem se sa Lacijem te mi je stoga ova inicijativa degutantna ali takodje se slazem i sa GFilatelistom i smatram da je ona sama trebala da podnese ostavku na tu funkciju jer je posao predsednika opstine ozbiljan i zahtevan i tesko je spojiv sa porodiljskim odsustvom i tu ce neko sigurno biti na gubitku dal opstina ili beba .


Pročitaj "slučaj" ponovo, obrati pažnju na zamenika...
 
Ovaj, nemoj se ljutiš, ali malo si zasrao ovo sa Karanovićkom i tako to...Mislim, nema veze sa temom, ali uopšte.

što bih se ljutio
p030.gif

govorim ti samo ono što sam slušao 15 godina o Vuku i Koštunici kako nemaju nikoga, kako nemaju dece, kako je potomstvo valjda neki preduslov za uspešnog političara,
Pa se setih šta sve napisaše o Karanovićki, a onda se setih Gojkovićke, pa jel to važi za sve ili samo za nepodobne:?
o tome se radi...nisam hteo uvlačiti Karanovićku u ovo kao nju, već kao ženu bez dece...

primer...
 
što bih se ljutio
p030.gif

govorim ti samo ono što sam slušao 15 godina o Vuku i Koštunici kako nemaju nikoga, kako nemaju dece, kako je potomstvo valjda neki preduslov za uspešnog političara,
Pa se setih šta sve napisaše o Karanovićki, a onda se setih Gojkovićke, pa jel to važi za sve ili samo za nepodobne:?
o tome se radi...nisam hteo uvlačiti Karanovićku u ovo kao nju, već kao ženu bez dece...

primer...

Pa, da. Ali, ti si okrenuo priču, ovde se radi o političarki koja je izvisila funkciju zbog porodiljskog/trudničkog bolovanja, radi se o zloupotrebi najosnovnijeg ljudskog prava...Zamenik podneo ostavku, umesto da izaberu novog, ovi traže smenu predsednice...Providno, da ne kažem - transparentno :cool:

A ti otvori novu temu o tome što želiš da ukažeš kao nepravdu, pa da vidimo...
 
Pa, da. Ali, ti si okrenuo priču, ovde se radi o političarki koja je izvisila funkciju zbog porodiljskog/trudničkog bolovanja, radi se o zloupotrebi najosnovnijeg ljudskog prava...Zamenik podneo ostavku, umesto da izaberu novog, ovi traže smenu predsednice...Providno, da ne kažem - transparentno :cool:

A ti otvori novu temu o tome što želiš da ukažeš kao nepravdu, pa da vidimo...

pa ja generalno ne žalim političare, oni u Srbiji žive kao beli medvedi...
tako i ovu personu
ako hoće da rađa, neka podnese ostavku i rađa decu...
ona ima pravo na porodiljski, ali ona ima specifično radno mesto koje obavlja ne duže od 4 godine
nije isto njoj i ženi koja ima 27 godina i koja traži posao na duži vremenski period, ili ga je dobila kao mlađa pa je ucenjena otkazom ako ode na porodiljsko.
ovoj političarki radno mesto gradonačelnika dođe kao hobi jer joj to nije osnovno radno mesto, nasprem ove što drugo nema.
 
Pa slazem se sa Lacijem te mi je stoga ova inicijativa degutantna ali takodje se slazem i sa GFilatelistom i smatram da je ona sama trebala da podnese ostavku na tu funkciju jer je posao predsednika opstine ozbiljan i zahtevan i tesko je spojiv sa porodiljskim odsustvom i tu ce neko sigurno biti na gubitku dal opstina ili beba .
Zato postoji i zamenik. Ne mogu da se složim da ona treba da izgubi posao zbog deteta.

Političarka može, političar ne može:cool:.....Sve termine obavezno prebaciti u ženski rod:D
U pravu si, to sam smetnuo s uma.
 
pa ja generalno ne žalim političare, oni u Srbiji žive kao beli medvedi...
tako i ovu personu
ako hoće da rađa, neka podnese ostavku i rađa decu...
ona ima pravo na porodiljski, ali ona ima specifično radno mesto koje obavlja ne duže od 4 godine
nije isto njoj i ženi koja ima 27 godina i koja traži posao na duži vremenski period, ili ga je dobila kao mlađa pa je ucenjena otkazom ako ode na porodiljsko.
ovoj političarki radno mesto gradonačelnika dođe kao hobi jer joj to nije osnovno radno mesto, nasprem ove što drugo nema.

Ali, zašto da podnese ostavku? :shock: Da li postoji neki zakon koji je obavezuje na to? Ili bi politikom trebale da se bave samo žene koje "na majke mi" obećaju da neće rađati za vreme mandata ?

Na šta bi to ličilo ?
 
MA koliko nekome ovo bilo cudno smatram da zena sa malom decom ne treba da se bavi politikom,tu miskim na decu do 4 godine,posle je ok.Jer ce ili zanemariti deci ili stranku a ni jedno nijer dobro.Ako ostane trudna treba dea napusti funkcijujer je previse stresna da bi je obavljala jedna trudnica.JA sam inace majka 3 dece i znam sta govorim.JA sam se malo u devojackim danima bavila politikom i smatram da nije bas za majku a da se drzava prema njima odnosi kao prema stoci to je istina ne samo u politici nego svuda.Uzmimo na primer zdravstvo gde se zene poradjaju u ne ljudskim uslovima,ja kada mi je dete bilo bolesno i u decijoj bolnici u Novom Sadu morala sam da spavam na podu posto nije bilo ni kakvih kreveta za majke(3 nedelje), u u Beogradu sam imala krevet ali sam i placala 500 dnevno a bila sam 2 meseca a za sve sam imala redovan uput.DA ne pricam dalje
 
Možeš da postaviš i ovakvo pitanje
mora li u Srbiji političar da bude majka da bi bila i dobar političar,
da ne dobija komentare kao Karanovićka da ima 50 godina, da je funjara, da ima 30 godina mlađeg i tako dalje.
Kako god ja zvučao, ona je izabrana za period od 4 godine, i njena obaveza je da radi taj posao dobro. Porodiljsko joj traje skoro 1/3 mandata. Mislim da ovde te ugroženosti sa kojima se sreću ostale žene u Srbiji nije prisutna.
pa cekaj,kako nema veze.
mene ovo podseca na pricu o potpisivanju ugovora pri zaposlenju da na toliko i toliko godina neces imati decu,mislim da je to cak bila i tema ovde ne secam se ko je postavio.po meni je to identicna prica - 4 godine si na toj funkciji i ne daj boze da rodis dete.ja to pravo na potomstvo vidim kao nesto sto je iznad posla,a zene ipak ne mogu celog zivota da radjaju decu i da cekaju kada im niko nece ugrozavati mesto na poslu.
samo se stavi na mesto zene i razmisli malo bolje,i ne verujem da bi ti bilo sve jedno.
pazi,ja koja decu niti volim,niti sam sigurna da zelim da ih imam u buducnosti,dobro bih razmislila da li bih postpisala taj ugovor o zaposlenju ako mi ogranicava pravo na potomstvo (posto rekoh da me ova tema i ti ugovori sto ih je sve vise podsecaju jedno na drugo) a ne mogu da zamislim neku zenu koja luduje za decom...
jer ako tako posmatras (a po meni je to diskriminisuce) onda polovi nikad nece biti ni blizu jednaki sto se zaposlenja tice,i ja to vidim kao hard kor diskriminaciju,ali bas bas :neutral:
 
Političarka može, političar ne može:cool:.....Sve termine obavezno prebaciti u ženski rod:D
meni je to prebacivanje u zenski rod malo isforsirano...mislim ok za neka zanimanja moze,ali sto psihlog mora biti psiholoskinja ili tako neka glupa rec...ne volim kada se takve stvari potenciraju da bi samo zvanicno postojala ravnopravnost,kada je u mnogo bitnijim stvarima,kao po pitanju trudnoce - nema.te stvari treba menjati sustinski,a ne samo formalno...
sto se mene tice ti nazivi su potpuno trivijalni u celoj prici...
 
Grupa odbornika u opštini Knić pokrenula je inicijativu za smenu predsednice SO zbog odlaska na porodiljsko bolovanje.

Kada je predsednica Skupštine opštine Knić, Snežana Banković Đokić otišla na porodiljsko bolovanje, njen posao preuzeo je njen zamenik. U međuvremenu, zamenik je podneo ostavku, a onda je grupa odbornika predložila smenu predsednice, umesto da izabere novog potpredsednika koji bi je menjao dok je na bolovanju, objašnjava Snežana Banković Đokić.

"Verujem da ovakih slučajeva u Srbiji ima sve više. Radeći ovaj posao već tri godine, prvo kao žena, sada kao majka osećam gnušanje prema samom dopisu koji je stigao od starne određenih ljudi. I verujete mi da nemam neki kometar na sve to", rekla je Snežana Banković Đokić

Opširnije o tome imate http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=09&dd=29&nav_category=12&nav_id=265670
E sad, kad je ovako prošla žena na položaju, šta tek treba da očekuju buduće majke zaposlene kod privatnih gazda?!

Žena na rukovodećim položajima ionako malo imamo.



Pored toga što država ne brine o ženama i o problemu radjanja, isto toliko ne brinu ni muževi, iliti očevi.

U Srbiji se podrazumeva da majka mora da bude uz dete prvih godinu dana. Zašto?

Svaka žena koja ne želi da odsustvuje sa posla prvih godinu dana, trebalo bi da se osloni na oca deteta, naročito ako se bavi poslovima koji su zahtevni i ne trpe odsustvo od godinu dana u kontinuitetu.

Zatim tu je period do detetove 3-4 godine, kad je često bolesno, kada uglavnom majka uzima bolovanje da bi bila uz dete.

Kad se sve to uzme u obzir, naravno da je problem da se žena podeli izmedju posla i deteta, zato što nema na koga da se osloni.

Govorim iz ličnog iskustva. Uvek sam ja bila ta koja je bila uz dete kad je bilo bolesno, nikad moj suprug, zato što, zaboga, one ne zna šta da radi sa njom kad ima temperaturu, ili bilo šta drugo, a i kao "glava porodice" mora da zaradjuje i izdržava nas, a pritom sam ja sve vreme radila i u nekim periodima zaradjivala čak i više nego on.

Žene u Srbiji, generalno imaju problem i u vaspitanju. Najveći broj nas je tako vaspitan. Kod nas se takve stvari podrazumevaju, a možda više ne bi trebalo da se podrazumevaju. Kažem možda, a mislim sigurno, zato što su se vremena promenila u odnosu na period od pre 100, pa ako hoćete i 50 godina. Jednostavno više nije normalno da žena bude samo majka i domaćica.

Pored pomoći države, u ovom slučaju, zakazala je i pomoć porodice, na prvom mestu oca deteta.
 
Pored toga što država ne brine o ženama i o problemu radjanja, isto toliko ne brinu ni muževi, iliti očevi.

U Srbiji se podrazumeva da majka mora da bude uz dete prvih godinu dana. Zašto?

Svaka žena koja ne želi da odsustvuje sa posla prvih godinu dana, trebalo bi da se osloni na oca deteta, naročito ako se bavi poslovima koji su zahtevni i ne trpe odsustvo od godinu dana u kontinuitetu.

Zatim tu je period do detetove 3-4 godine, kad je često bolesno, kada uglavnom majka uzima bolovanje da bi bila uz dete.

Kad se sve to uzme u obzir, naravno da je problem da se žena podeli izmedju posla i deteta, zato što nema na koga da se osloni.

Govorim iz ličnog iskustva. Uvek sam ja bila ta koja je bila uz dete kad je bilo bolesno, nikad moj suprug, zato što, zaboga, one ne zna šta da radi sa njom kad ima temperaturu, ili bilo šta drugo, a i kao "glava porodice" mora da zaradjuje i izdržava nas, a pritom sam ja sve vreme radila i u nekim periodima zaradjivala čak i više nego on.

Žene u Srbiji, generalno imaju problem i u vaspitanju. Najveći broj nas je tako vaspitan. Kod nas se takve stvari podrazumevaju, a možda više ne bi trebalo da se podrazumevaju. Kažem možda, a mislim sigurno, zato što su se vremena promenila u odnosu na period od pre 100, pa ako hoćete i 50 godina. Jednostavno više nije normalno da žena bude samo majka i domaćica.

Pored pomoći države, u ovom slučaju, zakazala je i pomoć porodice, na prvom mestu oca deteta.

Ali zašto generalizuješ ?

Kako možeš reći da ne brinu očevi, muževi.... :shock: Da li si ti možda sprovela neko ispitivanje ?

A druga stvar bi bila što tvoj komentar nema veze s temom...Ispada da će njen muž biti kriv što će izvisiti za položaj :roll:
 

Back
Top