Da se obnovi

SargeBG

Aktivan član
Poruka
1.708
Komunisticka vlast je posle rata zgradu poste,odnosno njenu fasadu unistila,mosta Kralja Aleksandra nije rekonstuisan,nikao je drugi skroz bezlican kao sto je i Gazela,bilo bi dobro kada bi se pokrenula inicijativa za rekonstrukciju tih gradjevina.

i011.gif


i10.gif
 
Ko ce da ih rekonstruise? Potomci onih koji su ih porusili? Oni sto su zatvorili stare kafane, u renomirane knjizare smestili banke i parfimerije??????
Samo cekam kada se da se desi prica kao u Oklen Sitiju, da na celo grada dodje neki nacionalista. Da i ovo malo sto po Bg vredi iz proslosti, sravni zarad "visih ciljeva".
 
Na konto ovih fotografija da vam ispricam...prosle god kada sam pravila novgodisnji reklamni materijal,konkretno kalendare,u jednom maloj stampariji na zidu okacen kalendar sa slicnim fotografijama starog BG.Kazem coveku hocu ovakve ,a on mi rece da ih je pravio za 2004g ali ljudi nisu pokazali interesovanje za iste,ipak su zanimljivije gole zene,automobili,mrtva priroda i sl. tako da svi imamo iste kalendare na zidovima,samo odstampan drugi logo firme,bezveze ! Mozda cu uspeti da ga nagovorim da ove godine napravi opet stari Beograd ,nadam se !
 
Ko ce da ih rekonstruise? Potomci onih koji su ih porusili? Oni sto su zatvorili stare kafane, u renomirane knjizare smestili banke i parfimerije??????
Samo cekam kada se da se desi prica kao u Oklen Sitiju, da na celo grada dodje neki nacionalista. Da i ovo malo sto po Bg vredi iz proslosti, sravni zarad "visih ciljeva".

.. potomci onih što su rušili sede, danas, u skupštini... ne znam samo sa kojim parama bi se to izvelo, kada je na ulici, više, od milion ljudi.. da ne kažem bez posla.....
 
Lepo bi bilo Beogradu vratiti bar malo nekadasnjeg sjaja. Nije ovaj grad bazdaren na ovoliko ljudi, a jos manje na ovoliko ne kulture stanovanja. Gledam pre neki dan Budimpestu, vraca se sjaj starim zgradama, uz obalu Dunava nicu nove zgrade ali nekako neprimetno uklopljene u postojece, nema smrdljivih splavova, gomila plasticnih flasa medju sajlama... Samo u Bg moze ono sto niko ko voli svoj grad ne bi dopustio. Samo oni sti vole parice u svom dzepu. I to me jako ljuti.
 
ovo bazdaren kao da si cula sa protesta rezervista iz kursumlije ali ajd'..pa budimpesta je na rekama,ovde mozes samo deset puta da zagines dok iz pravca grada pokusas da stignes do obale,mislim,kuda,preko sina i stovarista?
 
Ne bavim se rezervistima ni Kursumlijom, volim svoj grad i cinim nesto za njega, ne cekam samo sta ce Beograd da uradi za mene, ne pljujem ga kao oni sto imaju "svoj" grad a ovde su u tranzitu, tek da pljunu..
 
salim se,ne cekam ni ja,te koji pljuju mozes i da imenujes ne moramo uvijeno...ja sam postavio dve konstruktivne teme ali na drugoj odmah se pojavi budala koja lupeta,nema sta da napise
 
Staro Sajmishte i Poshtu treba i mogutje je obnoviti,mislim da je to chak i pod obavezno.Samo je pitanje vremena.A zgrada poshte nije rushena,mislim da je bila samo teshko oshtecena,a cveni nisu bili ludi da posle 45. obnavljaju fasadu koja je bila "dinastijsko nasledje".Kad se bolje pogleda to je ista zgrada,samo "ogoljena" za fasadu.Ista stvar i sa starim dvorom....ali ima neshto u tome shto reche ova sanja...stari dvor niko i ne spominje da je komunjarsko g.ovno,veliki Nikola Dobrovic nalozio za rushenje...ali je zato danas kukumavka da se ono njegovo RUGLO od zgrada generalshtaba obnovi....a rushenje te nakaze je bila jedna od retkih pozitivnih stvari bombardovanja.Most je druga pricha i ma koliko lepo zvuchalo,mislim da tu nema shanse..nama pod hitno trebaju novi mostovi a zamena starih bio bi prevelik luksuz...ako neki vetj treba da se menja pre bi to bio Panchevachki ili Stari Savski.Brankov sada je shiri i vetji po kapacitetu od bivsheg...i ako je ruzan i bezlichan u odnosu na stari.
 
Staro Sajmishte i Poshtu treba i mogutje je obnoviti,mislim da je to chak i pod obavezno.Samo je pitanje vremena.A zgrada poshte nije rushena,mislim da je bila samo teshko oshtecena,a cveni nisu bili ludi da posle 45. obnavljaju fasadu koja je bila "dinastijsko nasledje".Kad se bolje pogleda to je ista zgrada,samo "ogoljena" za fasadu.Ista stvar i sa starim dvorom....ali ima neshto u tome shto reche ova sanja...stari dvor niko i ne spominje da je komunjarsko g.ovno,veliki Nikola Dobrovic nalozio za rushenje...ali je zato danas kukumavka da se ono njegovo RUGLO od zgrada generalshtaba obnovi....a rushenje te nakaze je bila jedna od retkih pozitivnih stvari bombardovanja.Most je druga pricha i ma koliko lepo zvuchalo,mislim da tu nema shanse..nama pod hitno trebaju novi mostovi a zamena starih bio bi prevelik luksuz...ako neki vetj treba da se menja pre bi to bio Panchevachki ili Stari Savski.Brankov sada je shiri i vetji po kapacitetu od bivsheg...i ako je ruzan i bezlichan u odnosu na stari.

nije bila oštećena zgrada pošte,nego su posle rata"skinuli" fasadu,stubove,orlove i napravili kocku od zgrade..nisam ni mislio da se radi drugi most nego da se na postojeci dodaju stubovi i sajle..
@sanja,nema potrebe za nervozom ako ti je toliko stalo do svog beograda nauči gde su bele vode i prvi beogradski vodovod,videh na drugoj temi da ne znas...
 
toliko je prelepih zgrada nestalo, da je to tuga jedna..gledam tu staru postu, kakva zgrada,a nema je vise...
Ako bih se ja pitao, jedna od prvih zgrada koju bi trebalo obnoviti je stari dvroski konak(Simiceva kuca) koju su karadjordjevici srusili zajedno sa dvorom kneza Mihajla, posle majskog prevrata....za one koji neznaju, zgrada starog konaka se nalazila na mestu izmedju danasnje skupstine grada i predsednistva( nekada novog dvora kralja Milana i dvora kneza Mihajla(koji se nalazio na mestu danasnjeg predsednista)Ako nizbogcega drugog, ono da posluzi kao istorijski muzej, jer kao sto se zna istorijski muzej je "privremeno" smesten u Nemanjinoj u zgradi ustavnog suda, a vredni eksponati srpske istorije stoje prekriveni i skladisteni na nedostupnim spratovima zgrade-SRAMOTA!








Dakle, levo je dvor kralja Milana, u sredini stari dvor-konak( kojeg su srusili kada su ubili poslednje Obrenovice) i na kraju dvor kneza Mihajla(srusen je da bi karadjordjevici napravili novi dvor-danas predsedistvo)
 

Back
Top