LDP se raspada?

allien

Početnik
Poruka
7
Lečićeva „Moja Srbija“ izlazi na izbore
Autor: Ž.J. | 26.09.2007 - 08:45

Uspešni glumac sa političkim angažmanom Branislav Lečić osnovao je pokret „Moja Srbija“ sa kojim će, kako kaže za „Blic“, nastojati da učestvuje na lokalnim izborima.

lecic_1.jpg

Branislav Lečić

Lečić je odlučio da organizuje ovaj pokret kao pandan „partijskoj klopci koja postoji u Srbiji“. Do sada „Moja Srbija“ ima preko 50 odbora u Vojvodini i centralnoj Srbiji.
- Sve partije su se međusobno interesno povezale i uskladile i to na svim nivoima. Nestala je oštrica na osnovu koje građani mogu da očekuju da se političke partije bore za bolji život i sigurniju egzistenciju. Pokret „Moja Srbija“ je pokret grupe građana sa lokala i koji nastoje da se bave sopstvenom egzistencijom. Cilj nam je bolji život preskočenih građana kojih se političari sete samo uoči izbora - kaže on. Donedavno član LDP, Lečić ističe da u pokretu nema članova već samo simpatizera. Kako dodaje, to su većinom ljudi koji nisu ranije bili politički angažovani, ima i poznatih ličnosti, pa i akademika, ali i članova LDP i DS „koji su razočarani jer ne osećaju da njihove partije rade baš u interesu građana“. Lečić ističe da će izlazak na lokalne izbore zavisiti od građana, a da „trenutno ne razmišlja o mogućim koalicijama, jer politička bliskost sa bilo kim nije tema ‘Moje Srbije’“.

http://www.blic.co.yu/politika.php?id=14273
 
Vidim ja to, zato i pitam. Nisam do sada čuo da neko učestvuje na izborima ako nije registrovana politička stranka. Kako reče kolega KoscheiBesmertnii, Karić je registrovao stranku koja u svom imenu ima ovaj pojam "Pokret Snaga Srbije".

Ako grešim, može li neko to malo da razjasni ?
Kad su komunisti culi za izbore? :lol:
 

Back
Top