Komunikacija

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Podstaknuta ovim postom

Bitno je saslusati sta ima da kaze,iako cesto to nema veze sa vezom, ali zene su pravljene od malo finijeg (komplikovanijeg) materijala nego mi pa im se da oprostiti.Veoma cesto se desava da je cela poenta takvih prica u tome da ih u stvari muci nesto sasvim deseto ali ne znaju kako da nam to saopste pa krecu izokola ne bi li na kraju dosle do glavne teme...E sad ko ne zna da slusa tj. nema strpljenja dovodi sebe (a i nju) u nezgodne situacije.Moj savet iscoooolirajte (ako mozete) i saznajte sta je muci...makar to bila i neka glupost....

...otvaram temu za diskutovanje...primere...situacije u kojima ste se nashli...

Koliko umemo da slushamo i razumemo?...
 
.....toliko sam dobro uvo i josh bolje rame da me to ponekad plashi ,svi mi sruche svoje probleme kao kod psihologa ,rasterete se i odu ,a ja u chudu ostah grbav godinama ,moram naci neko rame ,uvo da se i ja rasteretim ...
 
e super što pomenu to
mnogo me nerviraju "prijatelji" koji te shvataju kao kantu za emocionalno smeće. tako se istresu i to je to. to mi je baš jedan od najgorih oblika sebičnosti. mada to nema ama baš nikakve veze sa temom, al dosadno mi je. a ne umem sama da smislim neku zanimljivu temu. hmmmm.. možda da udarim po hipotetičkim situacijama?
 
........ma mene nervira veza u kojoj mi riba posle par nedelja prespe svoju celokupno tuznu zivotnu situaciju i to se deshava godinama kao da sam magnet za takve ili shto reche moj drugar sve one imaju tuznu prichu ....
 
Eh da , dignem slushalicu i cujem...''Eeee ja sam opet u psihickoj krizi....'' (da li je ikad izashla :roll:)
...zato ja posto imam decka , nemam prava ni da pisnem...:roll:
A ja bash ne volim mnogo o tim problemima da detaljishem.Tj ponekad kad predjem granicu pa me sramota , jer se sve sredilo , a sve je bilo u mojoj glavi. A smorila sam one koji su me tad slushali. Tako da pazim uglavnom sta pricam.
(sem na forumu :mrgreen:)
 
@Zefirra same here

@kambodza razumem ja tebe, ali sa druge strane ako ti devojka ne prospe svoju "tužnu životnu priču" posle joj se obično prebacuje što je tajila stvari. ovo ne govorim iz iskustva, već iz forumskog iskustva =)
 
.......nikad nisam bio ni sa jednom da bih je smorio mojim problemima vec da bi nam bilo lepo,i zato se uvek chudim shto u sreci zene traze neku patnju,shto kad je dobro vole da zachine loshim stvarima da izvlache neke gluposti iz arhiva ...............chudim se josh uvek .......
 
nije ni jedna bila sa tobom da bi te smorila.. jbg.. nisi ni ti s'njom da bi:
pio pivo i gledao fudbal sa ortacima
ostavljao dlake po njenom kupatilu
zahrkao kad se njoj još malo mazi
...........................................
shvataš, ovo su klišei, ali ljudi ne rade stvari koje njihovim partnerima ne prijaju tek da bi iznervirali partnere, nego zato što, iz ovog ili onog razloga, imaju potrebu da rade te stvari. I kako je tebe ugrozilo to što ssu one tebi ispričale neke intimne stvari iz svojih života?
i još nešto: ljudi su strašno sujeverni (čak i ako toga nisu potpuno svesni), pa ne valja ako je sve super, onda smo iščekuju nesreću da se sruči na njih. onda bolje da se malo žalimo, da ne čuje zlo.
 
...........................................
shvataš, ovo su klišei, ali ljudi ne rade stvari koje njihovim partnerima ne prijaju tek da bi iznervirali partnere, nego zato što, iz ovog ili onog razloga, imaju potrebu da rade te stvari..

...bash tako , posto steknu poverenje onda zele da dele sve...verovato jer to njih muci , i smatraju da vazi deviza jedno za drugo...(naravno verujem da su one spremne i tebe da saslushaju)...
...a ponekad se jednostavno desi da ih iznervira neka glupost koja je prelila cashu , a tad traze utehu kod partnera...ponekad ih partner ne shvati...i tako dodje do konflikata...
...bitan je razgovor,jako...
 
Mislim da slusanje i razumevanje nije nikakva vestina. Treba samo cutati dok ti cura prica o ko zna cemu sve, postavis poneko pitanje, cisto da vidi da je (kao :) ) slusas, a onda kad skonta da nema sanse da shvatis sta pokusava da ti kaze, sama ce vrlo eksplicitno izneti svoj problem... Cini mi se da je devojkama bitnije da kazu to sto misle, nego da je neko razume. Bitno je da se ona istresla, a kako ces ti to shvatiti ili sta ces odgovoriti, to je marginalna stvar. Takvo je moje iskustvo sa slusanjem i razumevanjem zenske polovine nase vrste...
 
Evo, dragi forumaši, ovo vam je bio divan primer komunikacije između pripadnika različitih polova, a na temu koja nas sve interesuje. Želela bih da se zahvalim koleZi mariu.
 
Moj problem je shto suvishe slusham i udubim se u analizu pa preizanalizairam i najbanalnije trivijalnosti koje najcheshce ne znache nishta i nemaju skrivenu poruku.
 

Back
Top