Da li je moguce da 2 korisnika koriste jedan komp. u isto vreme sa 2 monitora?

N175

Zainteresovan član
Poruka
118
Izvinjavam se ako ova tema neodgovara ovde ali ne znam gde da je stavim.

Dakle imam graficku 7600 GT koja ima 2 izlaza za monitore e sad mene zanima posto 'ocu da kupim jos jedan monitor da li je moguce prikljuciti 2 tastature, 2 misa i 2 monitora na 1 kompjuter i da 2 korisnika koriste kompjuter u isto vreme, npr. da jedan gleda film a drugi igra igricu?

Hvala.
 
2 Tastuture je moguce prikljuciti ---> jednu na PS\2 a drugu na USB ali ce te dve da rade kao jedna ali: ako hocesh da igrash fudbal sa drugarom namestish obojicu igrach na tastaturu i igrate. Ali velika je verovatnoca da cete zajedno da pritisnete TRI digmeta koje komp ne moze da prihvati odjednom, tako da slaba vajda od toga....
2 Misha je moguce prikljuciti --->jedan na PS\2 a drugi na USB ali ce ta dva misha da rade kao jedan ili nece uopshte da rade...
Sad na komp mozesh da prikljuchish i 12 monitora ( mozda i vishe ako ima dovoljno slotova za PCI kartice ) ako imash potrebu ali ti ih mozesh kontrolisati samo sa onim jednim mishem i jednom tastaturom....
 
Buržujčina nego šta ima tastaturu Logitech G15 koja košta 70E a miš mi liči na MX1000 koji košta oko 60E znači on je potrošio oko 130E na tastaturu i miš a moja čitava konfa košta oko 200E.Nego kolika je to rezolucija?
A za to sa dva monitora za to bi trebo da imaš i dobar komp film i igra mogu zajedno ali bi došlo do mešanja zvuka.Zamislite mašinu koja može da pokrene dva S.T.A.L.K.E.R.-istovremeno:)
 
Buržujčina nego šta ima tastaturu Logitech G15 koja košta 70E a miš mi liči na MX1000 koji košta oko 60E znači on je potrošio oko 130E na tastaturu i miš a moja čitava konfa košta oko 200E.Nego kolika je to rezolucija?
A za to sa dva monitora za to bi trebo da imaš i dobar komp film i igra mogu zajedno ali bi došlo do mešanja zvuka.Zamislite mašinu koja može da pokrene dva S.T.A.L.K.E.R.-istovremeno:)

Rezolucija je 3840x1024....
A STALKERA pokrenuti 2x na istoj mashini pa nebi bio problem kad bi moglo ali ne moze ( ne zbog HW nego zbog SW ) Moze naprimer Stalker i MOH:A.... Treba ti samo Core2Quad Q6600 i overclockujesh ga na 3.4-3.5 GHz X 4 i 4 Gb rama 2 Raptora @ Raid i 2 x 8800 Ultra.... :lol::lol:
 
Odkud ti to :confused:
Nije me mrzelo da kachim stari Sony 15" I sve to sa somo jednom karticom ( 7600 GS GLH )

Pa ovim si samo potvrdio moju pricu.
JA lepo kazem.
Za dva monitora su neophodne dve video karete MISLECI NA PITANJE KOJ JE DECKO POSTAVIO A TO JE DA SLIKE BUDU NEZAVISNE I DA SE RADE POTPUNO DRUGE STVARI.
JA nisam mislio na varijantu kao sto mozes i tv da ubacis pa da imas "desno" produzenje istog ekrana ili kloniranje.
Naravno da mozes da ubacis dva monitora na istu kartu ali ne mozes da radis druge stvari u potpuno drugom okruzenju Nisam mislio da na jednom dignes auto cad i "cimnes" ga u desni deo ekrana da se pojavi na ovom monitoru a u onom pravom dignes recimo word , vec da ih dignes istovremeno i istovremeno radis nezavisno (a to je bilo pitanje)
 
Pa ovim si samo potvrdio moju pricu.
JA lepo kazem.
Za dva monitora su neophodne dve video karete MISLECI NA PITANJE KOJ JE DECKO POSTAVIO A TO JE DA SLIKE BUDU NEZAVISNE I DA SE RADE POTPUNO DRUGE STVARI.
JA nisam mislio na varijantu kao sto mozes i tv da ubacis pa da imas "desno" produzenje istog ekrana ili kloniranje.
Naravno da mozes da ubacis dva monitora na istu kartu ali ne mozes da radis druge stvari u potpuno drugom okruzenju Nisam mislio da na jednom dignes auto cad i "cimnes" ga u desni deo ekrana da se pojavi na ovom monitoru a u onom pravom dignes recimo word i da istovremeno radis u oba.(sta je bilo pitanje)

Nisi se bio dobro izrazio pa sam pomislio na ovo shto sam okachio..... NHF ;)
 

Back
Top