Reinstalacija XP Help

Imas dvije mogucnosti:

Mozes da pokrenes XP CD sa instalacijom iz vec podignutog Me i izvrsis nadogradnju, a mozes i da instaliras potpuno svjez Win XP SP2 na racunar..
Preporuka je svakako ova druga..

I jos jedna vazna stvar,
Me System, odnosno particija na koju je instaliran je u FAT32 file sistemu, dok je preporuka da XP stavis na NTFS

Kad pitas za proceduru ona je slicna ako je u pitanju Repair, ali svakako da nije u potpunosti ista..
 
GZ:
Imas dvije mogucnosti:
I jos jedna vazna stvar,
Me System, odnosno particija na koju je instaliran je u FAT32 file sistemu, dok je preporuka da XP stavis na NTFS
Izvini GZ stari druže ali ja se ne bih složio ovde sa tobom sasvim , pogotovu ne ako ima malo , stariju i sporiju mašinu , NTFS (koji je mnogo stabilniji od FAT32) će zbog svog načina rada još više usporiti mašinu , dok bi windows xp sa sp2 radio brže na FAT32 sa starijim kompovima.
Sve to zavisi od konfiguracije kompjutera koju poseduje.
 
Sasvim si u pravu @snejks, ali zbog same stabilnosti ujedno i integriteta samih podataka moja je preporuka koristiti new technology file system, prvenstveno zbog toga sto pruza dosta vise sigurnosti za razliku od FAT-a slash 32.
 
Dejane Apsolutno si u pravu NTFS je mnogo bezbedniji po podatke koji se nalaze na kompjuteru , i GZ ja to i ne sporim da će raditi :) već sam samo napomenuo da ponekada treba prelomiti kada su u pitanju sporije mašine , a mi neznamo kakvu je mašinu imao dotični.
Inače moram da priznam da ja na mom kompu sa starijim drajvom još uvek motam FAT32 , pored 1Gb rama i semprona od 3000+ (a nije za pohvalu) :D
 

Back
Top