Zasto Hrvatska ne podrzi Srbiju u vezi Kosmeta?

Mangup sa diplomom:
Pitanje za sve clanove foruma koji se osecaju da su Hrvati ili su odatle...vidim mnogo su fini i kulturni i odmereni..pa neka kazu nesto na ovu temu...a mogu i nasi,naravno;)
Srbija ni dan danas nema jasan stav oko Kosova.
Evo ja podržavam svako rješenje do kojeg se dođe
dogovorom. Ne podržavam protjerivanje, niti
slične metode.
Neka netko napiše što treba da se podrži?
 
Па ја сам их то већ питао, мислим као добронамерни су, тако тврде бар, па некако аналогијом како су они најурили Србе из Крајине некако очекујем да сада они нас подрже око Космета!
Али пријатељу, ниси ти мали, знаш и ти да су ти исти Шиптари који су сада на власти тамо били њихови војници и водили њихове домољубе у славне битке за ослобођење од србоћетнићке тираније!
 
porin50:
Srbija ni dan danas nema jasan stav oko Kosova.
Evo ja podržavam svako rješenje do kojeg se dođe
dogovorom. Ne podržavam protjerivanje, niti
slične metode.
Neka netko napiše što treba da se podrži?
Dali si ili nisi da Kosmet bude u sastavu Srbije..kratko i jasno..da ili ne..
Batali tu pricu o proterivanju...proteraste vi silne Srbe..jos vam ostade ono sto nikada nije bilo vase...
 
Mangup sa diplomom:
Pitanje za sve clanove foruma koji se osecaju da su Hrvati ili su odatle...vidim mnogo su fini i kulturni i odmereni..pa neka kazu nesto na ovu temu...a mogu i nasi,naravno;)
preslabo sam upućen u tematiku da bih mogao dati suvislu ocijenu i mišljenje, ali pošto pitaš da ne ostaneš bez ikakvog odgovora
GAFOM-1.gif
 
ja sam između i da i ne...

----------------
u početku kad sam došao na ovaj forum bio jedno vrijeme za to da Kosovo ostane u sastavu Srbije ipak oni nikad prije nisu imali neki viši stepen autonomnosti jedino za vrijeme SFRJ kao AP...znači državu nikad ili republiku, banovinu, kraljevinu nikad,
a opet Kosovo jest možda siromašno što se tiće infrastrukture kao i dosta velikog procenta nezaposlenih i neškolovanih ljudi...
al s druge strane Kosovo je bogato rudama s kojima bi putem termoelektrana mogla napajati bez problema pola ovog regiona...nadalje izgubiti Kosovo gledajući teritorijalno ipak nije tako bezbolno radi se ipak o teritoriju ko pola Slovenije (recimo otprilike)

--------------------------
onda kasnije uvidjevši na negativnosti koje bi bile i po Srbiju i po region da Kosovo ostane u Srbiji sam promjenio mišljenje...
na Kosovu ipak živi 2 milijuna Albanaca i njih je preko 90posto, a sigurno se velik broj njih nikad ne bih mogao pomiriti s činjenicom da su bili blizu da dođu do nezavisnosti a na kraju ostali u Srbiji, bilo bi sigurno provokacija, i raznoraznih napetih situacija...
s druge strane poznavajući sklop razmišljanja nekih srpskih stranaka poput SRSa mislim da u Skupštini Srbije bi to bio pravi pravcati folklor (s jedne strane Albanci, s druge Radikali, s treće Demokrati s četvrte Liberali) s takvim političkim folklorom Srbija bi teško donosila akte i nužne reforme za napredak sopstvenog društva u kojem ima toliko oprećnosti...

sad neznam šta bi rekao
ne veselim se lično ni jednom ni drugom rešenju jer pobjednika neće da bude nego samo gubitnika

al mogu ovako uvjetovano reći:

PROTIV NEZAVISNOSTI Kosova sam ako se njihovi političari bore za stvaranje velike Albanije


ZA NEZAVISNOST Kosova sam ako Srbi koji ostanu živjeti na Kosovu neće imati pravo na konstitutivnost (ili nekako urediti da Srbija time dobije nešto za uzvrat- suradnja, pravo na imovinu i na sve što je sagradila što ....teško je to reći)

(nadam se da neće sad da krene sveopća pljuvačina po meni i da zažalim šta sam se uopće oglasio) :roll:
 
tokyo:
ja sam između i da i ne...

----------------
u početku kad sam došao na ovaj forum bio jedno vrijeme za to da Kosovo ostane u sastavu Srbije ipak oni nikad prije nisu imali neki viši stepen autonomnosti jedino za vrijeme SFRJ kao AP...znači državu nikad ili republiku, banovinu, kraljevinu nikad,
a opet Kosovo jest možda siromašno što se tiće infrastrukture kao i dosta velikog procenta nezaposlenih i neškolovanih ljudi...
al s druge strane Kosovo je bogato rudama s kojima bi putem termoelektrana mogla napajati bez problema pola ovog regiona...nadalje izgubiti Kosovo gledajući teritorijalno ipak nije tako bezbolno radi se ipak o teritoriju ko pola Slovenije (recimo otprilike)

--------------------------
onda kasnije uvidjevši na negativnosti koje bi bile i po Srbiju i po region da Kosovo ostane u Srbiji sam promjenio mišljenje...
na Kosovu ipak živi 2 milijuna Albanaca i njih je preko 90posto, a sigurno se velik broj njih nikad ne bih mogao pomiriti s činjenicom da su bili blizu da dođu do nezavisnosti a na kraju ostali u Srbiji, bilo bi sigurno provokacija, i raznoraznih napetih situacija...
s druge strane poznavajući sklop razmišljanja nekih srpskih stranaka poput SRSa mislim da u Skupštini Srbije bi to bio pravi pravcati folklor (s jedne strane Albanci, s druge Radikali, s treće Demokrati s četvrte Liberali) s takvim političkim folklorom Srbija bi teško donosila akte i nužne reforme za napredak sopstvenog društva u kojem ima toliko oprećnosti...

sad neznam šta bi rekao
ne veselim se lično ni jednom ni drugom rešenju jer pobjednika neće da bude nego samo gubitnika

al mogu ovako uvjetovano reći:

PROTIV NEZAVISNOSTI Kosova sam ako se njihovi političari bore za stvaranje velike Albanije


ZA NEZAVISNOST Kosova sam ako Srbi koji ostanu živjeti na Kosovu neće imati pravo na konstitutivnost (ili nekako urediti da Srbija time dobije nešto za uzvrat- suradnja, pravo na imovinu i na sve što je sagradila što ....teško je to reći)

(nadam se da neće sad da krene sveopća pljuvačina po meni i da zažalim šta sam se uopće oglasio) :roll:

Tokic nece da krene pljuvacina po tebi...ti si gotiva...umeren lik..ali i branis svoju zemlju,to postujem...i gotivan ti je avatar...bio si i ovde iskren i iscrpan...sto se mene tice sasvim ok...pozz;)Svako ima pravo na svoje misljenje i ti si ga otvoreno rekao,bez uvijanja,to cenim!
 
Mangup sa diplomom:
I to je tacno...mada oni prizeljkuju da Eu prizna Kosovo..ali posto se to nece desiti...cutace i gundjace...lisice su to ;)
pa naravno da ćemo učiniti što i ostale zemlje EU-a i svijeta zar bi trebali kontrirati??

E sad da li priželjkujemo.... možda neki, većinu kao i mene boli patka, a neki to žele samo da vas šprdaju da ste umijesto velike Srbije spali na BG pašaluk.
eto 8-)
 

Back
Top