I šta onda? Gde je Smisao?!

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Pre nekoliko meseci, podstaknuta jednom drugaricom i njenom majkom, a iz čiste zabave, uradila sam sebi natalnu kartu... Tačnije, prijateljica te žene mi je uradila...
Dešava se da ja odlazim kod nje na tumačenje te karte i ostajem neka tri-četiri sata kod nje... Za to vreme samo slušajući njenu analizu mene, mog karaktera, budućeg života, urođenih potencijala...
Koliki je sve to utisak ostavilo na mene, najbolje govori činjenica da sam - bukvalno - posle toga ušla u auto i nisam znala kako da ga upalim. :shock:
Tri dana mi je trebalo da se oporavim od te priče...
Iz više razloga: jer sam otišla ne verujući u istinitost i neku moć toga, a onda čula do detalja opise nekih mojih najdubljih misli i strahova, ni sa kim pre podeljenim...
Pa dalje: sve te stvari koje sam čula da će mi se desiti... zanimljivo, možda je nešto čak i mnogo lepo, ali u isti mah i zbunjujuće, zastrašujuće,...
Naznačila mi je samo najvažnije stvari iz života, one najistaknutije tačke. Ali kaže da je sve pitanje našeg izbora, da sve to stoji u nekoj verovatnoći dešavanja ''fifty-fifty'',... I tako, otprilike, koliko je mogla da kroz neku, kako kaže ''maglu mojih planeta'' vidi, dala mi je... pretpostavke šta bi mi se moglo izdešavati u bliskoj budućnosti (do kraja godine)...
Bilo je to pre nekoliko meseci...
Zaboravila ja na to...
I danas, dešava mi se prva od tih ''mogućih'' stvari. Nije ništa loše, ali ja ludim.
Pitam se čemu uopšte sve ako nisam mogla nešto da izmenim, ako mi se po nekakvoj ''karti'' ili fatumu dešavaju stvari, gde sam tu ja, pitam li se nešto? Neću da mi celokupan život određuju planete, hoću da ga sama stvaram, makar mi kreacija bila 100 puta gora od te ''planetske''... Ne sviđa mi se što mi se ostvaruje njena priča (iako je - podvlačim - dobra po mene)... :(
 
Neki ljudi imaju izvanredne psihološke sposobnosti da procene sagovornika, i vrlo dobro poznaju termin pod imenom prekognicija. Tumačenja natalne karte (u koje se ti, kao i mnogi drugi, ne razumeš) uvek može da bude malo "modifikovano" u slučaju direktnog kontakta, "oči u oči" sa klijentom.

U astrologiji ima nečeg neobičnog, što moja pragmatična duša nikako ne razume: postoje, zaista, ljudi istog horoskopskog znaka koji liče (mentalno) jedni na druge. Skoro sam ustanovila da su sve moje najbolje prijateljice rođene u znaku Raka. I liče jedna na drugu. Svi "bivši" su mi bili takođe Rakovi, sa izuzetkom jednog Blizanca, koji mi je danas muž.
Ali... Savremeni antroplozi utvrdili su da na svetu postoji 40 tipova ljudi. Svi mi imamo svoje "parnjake", tj. ljude koji osim što misle kao mi, i fizički podsećaju na nas.
Što se tiče "sudbine", nju krojimo mi sami. A kad se mnogo opteretiš onim što ti "piše u zvezdama", moguće je i da u svemu što ti se događa vidiš sličnost sa "predviđenim". Ono što ti se čini kao ostvarenje fatuma, zapravo je koincidencija.
 
Zbog čega dolazi do te ''modifikacije''?

Ali ako krenu da se nižu koincidencije, kako to da objasnim? Jedino, možda, autosugestijom, da sam svojom podsvešću ''prizvala'' te događaje?
Ali otkuda onda priča o prošlosti, ta temeljna i istinita psihoanaliza? Ako je to mogla bez greške da vidi, kakva je stvar onda sa budućnošću?
Otišla sam da se šalim, a onda mi je rekla nešto što od same sebe krijem, to mi je bilo frapantno (došlo mi je da plačem, ali me je bilo sramota :) )...
 
Sokolica_M:
Pre nekoliko meseci, podstaknuta jednom drugaricom i njenom majkom, a iz čiste zabave, uradila sam sebi natalnu kartu... Tačnije, prijateljica te žene mi je uradila...
Dešava se da ja odlazim kod nje na tumačenje te karte i ostajem neka tri-četiri sata kod nje... Za to vreme samo slušajući njenu analizu mene, mog karaktera, budućeg života, urođenih potencijala...
Koliki je sve to utisak ostavilo na mene, najbolje govori činjenica da sam - bukvalno - posle toga ušla u auto i nisam znala kako da ga upalim. :shock:
Tri dana mi je trebalo da se oporavim od te priče...
Iz više razloga: jer sam otišla ne verujući u istinitost i neku moć toga, a onda čula do detalja opise nekih mojih najdubljih misli i strahova, ni sa kim pre podeljenim...
Pa dalje: sve te stvari koje sam čula da će mi se desiti... zanimljivo, možda je nešto čak i mnogo lepo, ali u isti mah i zbunjujuće, zastrašujuće,...
Naznačila mi je samo najvažnije stvari iz života, one najistaknutije tačke. Ali kaže da je sve pitanje našeg izbora, da sve to stoji u nekoj verovatnoći dešavanja ''fifty-fifty'',... I tako, otprilike, koliko je mogla da kroz neku, kako kaže ''maglu mojih planeta'' vidi, dala mi je... pretpostavke šta bi mi se moglo izdešavati u bliskoj budućnosti (do kraja godine)...
Bilo je to pre nekoliko meseci...
Zaboravila ja na to...
I danas, dešava mi se prva od tih ''mogućih'' stvari. Nije ništa loše, ali ja ludim.
Pitam se čemu uopšte sve ako nisam mogla nešto da izmenim, ako mi se po nekakvoj ''karti'' ili fatumu dešavaju stvari, gde sam tu ja, pitam li se nešto? Neću da mi celokupan život određuju planete, hoću da ga sama stvaram, makar mi kreacija bila 100 puta gora od te ''planetske''... Ne sviđa mi se što mi se ostvaruje njena priča (iako je - podvlačim - dobra po mene)... :(

vidish... na ta pitanja se ljudi trude da odgovore od kako postoje

ima neshto u tome.

ja mislim
da je to kao one dechije knjigice gde imash kljuchne tachke

pa ti pishe: ako bi uradio to, okreni na 46 stranu ;)

onaj jeftini pisac
al sa jakom prichom (sadrzina OK, stil i ostalo... :( )
Paolo Koeljo
mislim da je u Na obali reke Pjedre
je napiso neshto nalik ovom:
(parafraziram)
Svakog dana
postoji jedan trenutak
u kome mi biramo dal da promenimo zivot u ono shto mozemo da budemo iz onog shto jesmo
ali, nazalost, uglavnom iz straha
mi taj momenat iskuliramo
napravimo se da ga nismo prepoznali...

ima smisla! 8)
 
svaka vlas kose na glavi je vec izbrojana...ono sto covek moze da uradi je da nauci da se prepusti toku sudbine i da je blagonaklono posmatra, kakva god ona bila...takozvani AMOR FATI stav...ne treba pokusavati da se promeni svemir nego nase reakcije na isti...
 
“ Oni koji se boje da ce pogresiti cine najvecu mogucu gresku – ne pokusavaju nista novo. “



Ucenike je zaprepascivalo koliko je Majstor malo vaznosti pridavao obozavanju.

“ Nadjite sebi objekt postovanja “, govorio je on,”I pobozno cete se udaljiti od onog sto je sustinski bitno – svesnost koja vodi ka ljubavi.”

I u svoju odbranu je naveo Isusov prezir prema onima koji su vikali” Gospode, Gospode “, a bili nesvesni zla koje su cinili.

Jednom je dao bananu jednom posetiocu prepunom postovanja koji je taj poklon toliko cenio da nije znao sta ce sa njim.

Kada su Majstoru rekli za to, on je, sebi svojstveno, rekao : “ Recite glupanu da je pojede.”






Majstor rece slikaru : “ Da bi bio uspesan, svaki slikar mora provesti sate u neumornom trudu I naporu.”

“ Nekima ce biti dato da se oslobode ega dok slikaju. Kad se to dogodi, radja se remek – delo.”

Kasnije, jedan ucenik upita: “ Ko je Majstor ?”

Majstor odgovori: “ Bilo ko kome je dano da se oslobodi od ega. Zivot te osobe je tad remek – delo. “





Privrzenost iskrivljuje nasu percepciju- to je bila cesta tema Mastorovih diskusija.

Jednom je ucenike zabavio savrsen primer toga kad su culi Majstora kako pita majku: “ Kako ti je kcer?’

“ Moja mila kcer! Kako je sretna! Ima tako divnog muza! Dao joj je auto, sav nakit koji zeli, poslugu.Donosi joj dorucak u krevet I ona ne mora ustajati do podneva. Kakav princ!”

“ A sin?”

“O, jadnik! Kakvom gujom se ozenio!Dao joj je auto, sav nakit koji zeli I vojsku slugu. I ne ustaje iz kreveta do podneva! Nece ni dorucak da mu spremi! “
 
Sokolica_M:
Pitam se čemu uopšte sve ako nisam mogla nešto da izmenim, ako mi se po nekakvoj ''karti'' ili fatumu dešavaju stvari, gde sam tu ja, pitam li se nešto? Neću da mi celokupan život određuju planete, hoću da ga sama stvaram, makar mi kreacija bila 100 puta gora od te ''planetske''... Ne sviđa mi se što mi se ostvaruje njena priča (iako je - podvlačim - dobra po mene)... :(
Bas zbog toga sto si "znala sta ce da ti se desi", to se i desilo. Sama si to "privukla". Kakve su ti misli, takav ti je zivot.
Ja, iskreno mislim da su to gluposti, ali isto tako mislim, da, ako procitam horoskop, a u njemu mi pise da cu imati lep dan, imacu ga. Ali ne zato sto su to zvezde rekle vec zato sto mi to stoji negde u podsvesti. Kao-to treba da bude tako, i na kraju bude.
 
a mozda i ovo

8) vidish... kroz istoriju su mishljanja mistika bila podeljenja
jedni su mislili da mi neshto istripujemo i materijalizujemo

a

drugi da mi neshto predosetimo...

prvi su se zvali charobnjaci
drugi
proroci

ko je u pravu... nemam pojma 8)
 
Borac za prava zivotinja:
Neki ljudi imaju izvanredne psihološke sposobnosti da procene sagovornika, i vrlo dobro poznaju termin pod imenom prekognicija. Tumačenja natalne karte (u koje se ti, kao i mnogi drugi, ne razumeš) uvek može da bude malo "modifikovano" u slučaju direktnog kontakta, "oči u oči" sa klijentom.

U astrologiji ima nečeg neobičnog, što moja pragmatična duša nikako ne razume: postoje, zaista, ljudi istog horoskopskog znaka koji liče (mentalno) jedni na druge. Skoro sam ustanovila da su sve moje najbolje prijateljice rođene u znaku Raka. I liče jedna na drugu. Svi "bivši" su mi bili takođe Rakovi, sa izuzetkom jednog Blizanca, koji mi je danas muž.
Ali... Savremeni antroplozi utvrdili su da na svetu postoji 40 tipova ljudi. Svi mi imamo svoje "parnjake", tj. ljude koji osim što misle kao mi, i fizički podsećaju na nas.
Što se tiče "sudbine", nju krojimo mi sami. A kad se mnogo opteretiš onim što ti "piše u zvezdama", moguće je i da u svemu što ti se događa vidiš sličnost sa "predviđenim". Ono što ti se čini kao ostvarenje fatuma, zapravo je koincidencija.

Zamolila sam prošle godine devojku, sa "naše" Astrologije, da baci malo pogled na moju natalnu. Iako je po sopstvenom priznanju astrolog početnik, više zabave radi, samo na osnovu par osnovnih podataka, opisala je neke detalje mog života kao da se družimo oho-ho. Razmenile smo do sada par postova.

Poznajem nekoliko muških ovnova i mogu reći da su neverovatno slični. I po ponašanju, pokretima tela, obliku glave, hodu, životnoj filozofiji, odnosu prema novcu i ženama.....Strašnooo

Izvini, pa ne bih baš rekla..Čula si za ono "sreća te gleda, djavo ti ne da".....:wink:
 
Sokolica_M:
Pitam se čemu uopšte sve ako nisam mogla nešto da izmenim, ako mi se po nekakvoj ''karti'' ili fatumu dešavaju stvari, gde sam tu ja, pitam li se nešto? Neću da mi celokupan život određuju planete, hoću da ga sama stvaram, makar mi kreacija bila 100 puta gora od te ''planetske''... Ne sviđa mi se što mi se ostvaruje njena priča (iako je - podvlačim - dobra po mene)... :(

Očigledno - ništa. Ali se borimo.
Možda se snagom pozitivnih "aspekata" čovek bori protiv onih negativnih, pokušavajući da proživi svoj život što bolje i lepše.
 
...
Pitam se čemu uopšte sve ako nisam mogla nešto da izmenim, ako mi se po nekakvoj ''karti'' ili fatumu dešavaju stvari, gde sam tu ja, pitam li se nešto? Neću da mi celokupan život određuju planete, hoću da ga sama stvaram, makar mi kreacija bila 100 puta gora od te ''planetske''... Ne sviđa mi se što mi se ostvaruje njena priča (iako je - podvlačim - dobra po mene)... :(

Zamisli da je zivot jedan dobar auto (znaci Mercedes ;-) ) i volan tog auta drze dve ruke. Jedna ruka je tvoja, druga ruka je sudbina/horoskop/Bog (sve mu to dodje isto).
Ko kontrolise u kom pravcu se auto krece kada ti pustis volan?
Isto je i sa zivotom. Ako ti ne(ces da) upravljas svojim zivotom neko/nesto mora.

Inace, kad horoskop poimas samo i jedino kao predispoziciju sta moze da se desi, zivot je lepsi tj nemas briga koje ti imas sada.


\PS\
Ja radovno pizdeem zbog konflikta poimanja konacnosti materije i beskonacnosti vaseljene. Uvek kada pogledam u vedro nebo izludim zbog toga.
 
Zamisli da je zivot jedan dobar auto (znaci Mercedes ;-) ) i volan tog auta drze dve ruke. Jedna ruka je tvoja, druga ruka je sudbina/horoskop/Bog (sve mu to dodje isto).
Ko kontrolise u kom pravcu se auto krece kada ti pustis volan?
Isto je i sa zivotom. Ako ti ne(ces da) upravljas svojim zivotom neko/nesto mora.

Inace, kad horoskop poimas samo i jedino kao predispoziciju sta moze da se desi, zivot je lepsi tj nemas briga koje ti imas sada.


\PS\
Ja radovno pizdeem zbog konflikta poimanja konacnosti materije i beskonacnosti vaseljene. Uvek kada pogledam u vedro nebo izludim zbog toga.

Ne možeš da vidiš koliki si mi osmeh izmamio, šteta. :)
Pa onda da ne brinem? Ja sam vrlo dobar vozač. ;) Sklona manervisanju, ali hrabra i oprezna i najviše volim da vozim - sama. Bez sugestije i pomoći drugih. Čak i da opravljam auto, samo da se drugi ne meša. Uh... Što mi se vozi... :(
Jbg, a kola mi nisu tu... Sama sam kod kuće do sutra uveče. Ucrvljaću se. :)
 
Što mi se vozi... :( Sama sam kod kuće do sutra uveče.
leblanc.nbc.jpg

How'a ya doin'... :lol: :lol:
 
Pre nekoliko meseci, podstaknuta jednom drugaricom i njenom majkom, a iz čiste zabave, uradila sam sebi natalnu kartu... Tačnije, prijateljica te žene mi je uradila...
Dešava se da ja odlazim kod nje na tumačenje te karte i ostajem neka tri-četiri sata kod nje... Za to vreme samo slušajući njenu analizu mene, mog karaktera, budućeg života, urođenih potencijala...
Koliki je sve to utisak ostavilo na mene, najbolje govori činjenica da sam - bukvalno - posle toga ušla u auto i nisam znala kako da ga upalim. :shock:
Tri dana mi je trebalo da se oporavim od te priče...
Iz više razloga: jer sam otišla ne verujući u istinitost i neku moć toga, a onda čula do detalja opise nekih mojih najdubljih misli i strahova, ni sa kim pre podeljenim...
Pa dalje: sve te stvari koje sam čula da će mi se desiti... zanimljivo, možda je nešto čak i mnogo lepo, ali u isti mah i zbunjujuće, zastrašujuće,...
Naznačila mi je samo najvažnije stvari iz života, one najistaknutije tačke. Ali kaže da je sve pitanje našeg izbora, da sve to stoji u nekoj verovatnoći dešavanja ''fifty-fifty'',... I tako, otprilike, koliko je mogla da kroz neku, kako kaže ''maglu mojih planeta'' vidi, dala mi je... pretpostavke šta bi mi se moglo izdešavati u bliskoj budućnosti (do kraja godine)...
Bilo je to pre nekoliko meseci...
Zaboravila ja na to...
I danas, dešava mi se prva od tih ''mogućih'' stvari. Nije ništa loše, ali ja ludim.
Pitam se čemu uopšte sve ako nisam mogla nešto da izmenim, ako mi se po nekakvoj ''karti'' ili fatumu dešavaju stvari, gde sam tu ja, pitam li se nešto? Neću da mi celokupan život određuju planete, hoću da ga sama stvaram, makar mi kreacija bila 100 puta gora od te ''planetske''... Ne sviđa mi se što mi se ostvaruje njena priča (iako je - podvlačim - dobra po mene)... :(

Moja ti je preporuka da počneš racionalno da razmišljaš. Pođi od toga da je to slučajnost ili nameštaljka, a onda počni da misliš kako jedan Pluton ili Jupiter mogu da utiču na tebe kada su toliko daleko. I zamisli situaciju pre 1930 i neke kada je pronađen Pluton. I pre toga su pravili natelne karte sa istim žarom i tačnošću i nije im smetala činjenica da ima samo 8 planeta. Dakle Pluton nije imao uticaja, i odjednom kada ga pronađoše a on ima tako značajan uticaj. Prošle godine ga skinuše sa liste planeta, jer to nikada nije ni bio, a on i dalje ima uticaja. Ako hoćeš da zvezde stvarno imaju uticaja na tebe, a ti onda momka za ruku pa u vedru noć, i divite se Svemiru i ovozemaljskom životu, i (budite oprezna, znaš već:D).
 
Moja ti je preporuka da počneš racionalno da razmišljaš. Pođi od toga da je to slučajnost ili nameštaljka, a onda počni da misliš kako jedan Pluton ili Jupiter mogu da utiču na tebe kada su toliko daleko. I zamisli situaciju pre 1930 i neke kada je pronađen Pluton. I pre toga su pravili natelne karte sa istim žarom i tačnošću i nije im smetala činjenica da ima samo 8 planeta. Dakle Pluton nije imao uticaja, i odjednom kada ga pronađoše a on ima tako značajan uticaj. Prošle godine ga skinuše sa liste planeta, jer to nikada nije ni bio, a on i dalje ima uticaja. Ako hoćeš da zvezde stvarno imaju uticaja na tebe, a ti onda momka za ruku pa u vedru noć, i divite se Svemiru i ovozemaljskom životu, i (budite oprezna, znaš već:D).

Ovo je već nešto sasvim novo... Nije mi palo na pamet to za Pluton, ali si se genijalno dosetio, moram priznati! :)
A što se tiče opreza... Sve je pod kontrolom... ;) Osim što mi se strahovito vozi auto, uhvatila me neka ''vozačka'' kriza... :(
 
...
Pođi od toga da je to slučajnost ili nameštaljka, a onda počni da misliš kako jedan Pluton ili Jupiter mogu da utiču na tebe kada su toliko daleko.
...

Za Mesec svi znamo kako utuce na Zemlju i na Zenski Rod.
Ako je nesto noedovoljno istrazeno to ne znaci da ne postoji (po pitanju ostalih planeta koje 'uticu'). Slazem se za Pluton i tvoja razmisljanja i to se ne kosi sa prethodnom recenicom. Zamisli kako je bilo Alesandru Volti dok jos nije dokucio zasto zaba drkne nogom u onom svom eksperimentu. Nije porekao da se nesto desava iako nije znao zasto noga drkne niti da je sve to 100% zbog njegovog eksperimenta



Da treba horoskop uzeti kao zabavu, treba.
Da ima nesto u njemu, to vide mnogi.
Da nije horskop sve sto pisu na papiru, to tek nije.

Sustina horoskopa, za mene, je da moze da oda MOGUCI karakter osobe i to je sve. Dnevni i tako-to horoskopi su sarena laza jer nisu svi recimo Ovnovi niti Jarci isti pa ni generalisanje da ce svim Ovnovima ljubav dobro ici danas a svi Jarcevi ce patiti nije nista vise nego lupetanje na temu MOGUCEG.
 

Back
Top