dr.roso

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:shock: :shock: :shock:

Za pocetak, jesi li ti video njegovu diplomu? Sad da ti ja kazem da sam dr bi li mi verovao?
Znas li ti koliko postoji slucajeva doktora koji su godinama radili u drzavnoj sluzbi sasvim normalno i nakon x godina rada razotkriveni da su falsifikovali svoju diplomu, a ti tek tako verujes nekom obicnom prevarantu da je doktor....samo zato sto se tako predstavlja? ili samo zato sto ga neka tamo slj televizija tako predstavlja?

I u pravu si da ne treba da ga poredim sa gatarama jer to sto taj covek radi je milion puta gore od gatanja i uzimanja love na ljudskoj gluposti.
On uzima i novac i dragoceno vreme najtezim bolesnicima (onima koji nemaju vremena za opamecivanje na svojim greskama) i to na racun njihove nade i spremnosti da se ne predaju bez borbe, te ce naivno poverovati u svaciju pricu koja obecava neko resenje.

Ih pa covek je nasao savrsene zrtve za svoju prevaru...prosipa im price o izlecenju, hvata ih na mamac zelje za zivotom, i sta biva na kraju....vreme koje su mogli da posvete svojoj porodici je utroseno na misteriozne seanse tj. verovanje u njegove lazi, na kraju ih nazalost bolest odvodi u neminovnu smrt, a ozaloscena porodica pored tuge sa kojom se nosi zbog gubitka voljene osobe mora da se nosi i sa vracanjem dugova nastalih zbog svega vec navedenog.

Uostalom sam internet i mnogi forumi su prepuni iskustvenih prica ljudi koje je doticni nasamario, te me ne bi cudilo da je "dr" Roso bio sprecen da prisustvuje zakazanoj emisiji iz potpuno opravdanih razloga- corka misko!

Eto sledeci put kad budes hteo nekom da kazes da lupio nesto, malo se vise informisi oko teme da te sopstvena izjava ne bi tresnula u stilu bumeranga :wink: .

P.S. Samo jos da se dopunim linkom sa domaceg terena doticnog, sa sve dodatnim linkovima na temi koji vode do ES-a. Izvolite.
http://forum.hr/showthread.php?t=207079
 
Mislim da je čista budalaština što Ivanana priča , kada bi malo dublje ušla u tematiku i problematiku , svatila bi da ima dosta logike u svemu što čovek priča.Ja se u potpunosti slažem sa njegovom tezom o ishrani prema krvnoj grupi i o tome da je ceo čovečiji organizam pokrenut samo bio-energijom .
Ipak mislim da se sada tu umešala malo i politika .
 
:shock: :shock: :shock:

Za pocetak, jesi li ti video njegovu diplomu? Sad da ti ja kazem da sam dr bi li mi verovao?

Нисам видео његову диплому, али зар он нема уредно пријављену ординацију у држави која је пред вратима ЕУ.
 
Mislim da je čista budalaština što Ivanana priča , kada bi malo dublje ušla u tematiku i problematiku , svatila bi da ima dosta logike u svemu što čovek priča.Ja se u potpunosti slažem sa njegovom tezom o ishrani prema krvnoj grupi i o tome da je ceo čovečiji organizam pokrenut samo bio-energijom .
Ipak mislim da se sada tu umešala malo i politika .

Budalastina je verovati u nedokazano, u nesto iza cega ne stoji nauka... a nismo u 16. veku pa da ne postoje mogucnosti da se njegove teorije dokazu.

Njegova teza o ishrani po krvnim grupama???? Njegova :shock:? Sorry, ali koji organ kod tebe igra kljucnu ulogu u percipiranju stvari: mozak ili zeludac?

Aj' malo proveri te informacije kojima baratas i ne zloupotrebljavaj pojam logike...makar procitaj u Vujakliji ili na Wikipediji znacenje tog pojma ;-).

Politika kazes..hm...kako to mislis? Ja sam stavila link upravo sa hrvatskog foruma..a mozda ti tako lakoverna mislis da je to neki srpski forum, a da ono forum.hr znaci u stvari forum.hrcak, a hrcak je neka srpska nacionalisticka organizacija....ma ko zna sta ti sve mislis i u sta sebe ubedjujes....tvoje je pravo svakako da to radis samoj sebi.

@Mille Dragic
Evo ti jedan citat sa linka koji sam postavila a pro po tvoje izjave:

bio je tip danas na televiziji ... moja mama se zainteresirala za nekakvu magnetsku terapiju koju on upotrebljava ...pa, ako ipak netko zna adresu i telefon ...pliz

jer, u imeniku nema ništa ni pod njegovim imenom ni kao ambulanta (hmm, meni je već i to sumnjivo, a opet valjda nebi bio na HTV-u da je totalni šarlatan ; makar (nisam ja gledala emisiju) ako je bio gost od onog Vlahova, nikad ne znaš šta taj sve može navuć
rolleyes1.gif
)

...doduse mozda je ipak u medjuvremenu registrovao ordinaciju, cisto radi reda ako nista vise...a mozda i nije pa su ga dovatili svi redom od zdravstvene do poreske inspekcije....

Uostalom verujte vi u sta god zelite, moje kritike i osude na racun tog "dr" Rosa su bile samo dobronamerne.
 
Odlomak sa njegovog sajta:

Nulta terapija i magnetna biologija
Magnetna biologija je mlada nauka stara oko 50 godina koja se bavi izučavanjem djelovanja magnetne indukcije na ljudsko zdravlje. Jedan od proizvoda ove mlade nauke je Hem-Pro magnetostimulator koji je unio revoluciju u liječenju hemoroida, bolesti s veoma neugodnim nuspojavama i predložen je za inovaciju godine.
Hem-Pro je magnetno sredstvo koje djeluje na bazi magnetne indukcije, a služi za trajno izlječenje hemoroida (šuljeva). Sastoji se od magnetostimulatora smještena u čahure od medicinske plastike. Aktivni dio Hem-Pro stimulatora počinje već od samog vrha, a završava se s graničnikom.

Znas li ti suzi03 ciji je ovo izum? Jel' ti zvuci poznato naziv Magnetoplag? Jel' ti zvuci poznato Institut Mihajlo Pupin?
Taj proizvod koji je dr Roso plagirao promenivsi mu samo naziv je u stvari patentom zasticen proizvod naseg Instituta M.Pupin, sto pored onog plagijata iz prethodnog posta "njegova teza o ishrani po krvnim grupama" predstavlja jos jednu prevaru vise na listi "njegovih izuma".
Doduse skoro se povela rasprava o tom plagijatskom proizvodu na jednom nasem forumu gde se javio covek koji je direktor Instituta M.Pupin i sve detaljno objasnio pa evo procitaj i sama:
http://www.doktor.co.yu/forum/viewtopic.php?t=15120

Ne bi me cudilo da su mu roknuli i tuzbu na racun tog plagijata pa se sad doktorcic seta tamo vamo u 4 kvadrata svoje celije.

Dakle covek je prevarant nad prevarantima: obmanjuje bolesne ljude, krade i potpisuje tudje izume i teorije, ispljuvan je jednako i na nasim i na hrvatskim forumima od strane ljudi koji su mi isto tako poverovali i na kraju shvatili da ih je prevario, i ti i dalje njemu verujes, pises kako "njegove" teze i teorije imaju "neku" logiku.........hm, pa ako situaciju posmatras iz ugla logike prevaranata onda je ta logika sasvim na mestu!!!

I molim te hajde mi ti svojom logikom objasni zasto je nekom ko ima kako kaze resenje za bolesti kojima moderna medicina nije nasla lek potrebno eksponiranje na rezervisanim terminima nekih slj emisija i televizija umesto da se vrti na CNN-u, zasto o tom coveku i "njegovim" izumima ne bruji ceo svet, zasto nije na listi Nobelovaca ako je on pronasao lek protiv karcinoma, zasto ne postoji nijedna dokumentovana i argumentovana studija koja potvrdjuje njegove navode..............????

I pusti pricu o farmaceutskom lobiju, jer da "njegovi izumi" bez obzira sto su cisti plagijati, imaju iole osnova vec bi dosad zainteresovali nekog svetskog giganta koji se bavi proizvodnjom medicinskih sredstava i opreme da investiraju u taj "pronalazak" i on bi bio najbogatiji covek na planeti, a ne neki cikica koji se vrti po slj emisijama inace sumnljivog karaktera.

Svaka ti cast za rezon!! :|
 
E jbg sad. Sta je uopste bitno jel' dr ili ne...ja se sigurno necu baviti tom temom i neka ga ispituju istrazni organi u HR. Ja sam ti samo ukazala na jednu realnu cinjenicu, a to je da se ljudi mogu predstavljati kako god zele, ali da to ne mora znaciti da to i jesu.
Bio dr ili ne, covek je sasvim sigurno prevarant!

Znam da postoje ljudi kojima je ta titula dr simbol neprikosnovenosti u pogledu humanosti, poverenja, etike, znanja....zato si ti verovatno i reagovao na moju komparaciju doticnog sa gatarama.
Ja stvarno izbegavam generalna odlicja po bilo kom osnovu i smatram da je u najmanju ruku glupo polaziti od takvih pretpostavki da ako je neko dr mozes misliti taj je sve najnaj... uostalom i sam si okruzen razlicitim "doktorskim pojavama" od onih korumpiranih, onih koji su nestrucnom greskom usmrtili nekog pa do onih koji zlostavljaju sopstvenu decu....itd.....Za njih sigurno neces reci:"E, al' on je ipak doktor!"

Tako da stagod da je po struci taj Roso ja sam sasvim sigurna da mu vlasti u toj zemlji nece dozvoliti da nastavi sa ovim prevarama i da blati jednu od najuglednijih profesija. Ukoliko dozvole da im ovakve pojave egzistiraju i ukoliko ih ne sankcionisu (isto vazi i za nas i ostale zemlje) onda ce neko sa pravom stanje u njihovom zdravstvu pa i sire okarakterisati generalno kao lose....nadam se da bar oni imaju formiran neki nezavistan organ vlasti koji ce se pobrinuti za "dr" Rosa i njemu slicne.

U medjuvremenu dok ga ne raskrinkaju na zvanicnom nivou mozda mozes i sam sebi da odgovoris na tvoja pitanja tako sto ces odgovoriti na ova moja:

1) Zasto covek sebe kroz svoju biografiju nije predstavio na svom sajtu?
Pogledaj bilo koji ozbiljni medicinski sajt i videces da se doktori predstavljaju imenom i prezimenom, svojom fotografijom, biografskim podacima i da to svakako daje tezinu u smislu sticanja poverenja onih koji ce se odluciti da odu kod tog doktora.

A gde je on u toj prici i zasto krije te podatke o sebi????

2) Zasto na svom sajtu nije ostavio informacije o njegovoj ordinaciji i njenoj lokaciji?
Nadam se da ti samo neki br.telefona i e-mail adresa nisu dovoljne informacije i dovoljni pokazatelji da je covek ok i da nije po sredi nikakva prevara??!! :roll:

I evo ti jos jedan kontraargument:
Titula doktora se pise malim slovima bez tacke, a on sebi, a i drugim imenovanim doktorima na sajtu pise "dr."ili "Dr. Roso"....pa da je doktor valjda bi dosad naucio da se potpise kako treba . :D
 
Informacije:
Za informacije o nabavci Rife generatora, Hem-Pro magnetskog stimulatora, te kako i koje biološke lijekove uporabiti kod određenih bolesti, kontaktirajte dr. Rosu, autora teksta na ovim stranicama, putem telefona (+385) 91 55 99 092.


Nisam ja u potpunosti sigurna u njegova izlečenja , ali kada je dr Rife jedini uz pomoć svog mirkoskopa baziranog na plazmama video bakteriju i virus i da ta magnetna niskofrekventna rezonanca može da uništi i da ih ubije , zašto bi smo mi sada tog čoveka (dr Rifa) stavili u drugi plana .
Ovaj Roso je sam rekao da to nije njegov izum već je on to prepisao i promenio u praksi .U svojoj prvoj emisiji na TV AVALA je doneo diplomu i magistraturu koju je položio u Rusiji , i sam je o tome pričao (o svom školovanju)

NIKOGA JA NE BRANIM !!
 
U svojoj prvoj emisiji na TV AVALA je doneo diplomu i magistraturu koju je položio u Rusiji , i sam je o tome pričao (o svom školovanju)

A jel' tako? Znaci ipak je pokazao svoju "diplomu", cak i za magistarske studije?:roll:
E pa sto bi se samo on hvalio inostranom diplomom? Evo onda i moje diplome stecene nakon doktorskih studija iz fizike (doduse nije iz Rusije vec Francuske, al' ko da je to sad bitno...vazno je da je inostrana):

doktorfizike.jpg
 
Covek nema veze sa medicinom, znaci nikakve veze. Prevarant na sav glas a zakljucci mu se kose sa zdravom logikom medicine. A i taj Rife je navodno mogao sve da izleci i izmislio je mikroskop kojime moze da gleda i strukturu svetlosti sto je potpuno apsurdno. Kad makar procitate jednu knjigu o medicini a da to nije napisao naturopata ili alternativista onda mozete da komentarisete. Preporucujem A.C. Guyton Medicinska Fiziologija. A sa Ivanana se potpuno slazem.
 
@иванана
Нисам знао ад си рођена у Русији.

Ако ти није проблем среди и мени једну диплому,
нпр.из молекуларне биологије


Иначе окрећем (+385) 91 55 99 092, и стално је заузето.
 
...iskljucili mu telefon....nije platio racun...:lol::lol::lol:.

BTW: 'cu da ti sredim bilo koju diplomu na kom jeziku 'oces, samo mojne njom da mases u javnosti.....do komsiluka najdalje! :wink:
 
Gledao sam emisiju.
Dosta stvari zvuci logicno.
U tradicionalnoj medicini, sam sam se uverio, lekari najcesce nemaju odgovora i sve se svodi na cekanje kako ce koji lek delovati. Cisti experimenti. Ne lipsi magarce do zelene trave.
 
Nisam ni ove srede gledala emisiju i da li je bila uopšte , ali počinjem da verujem u to da je on dolazio u bg samo da bi lečio "nekoga" , možda bivšeg gradonačelnika?

Ja i dalje mislim da čovek nije prevarant i da medicina kao i druge nauke napreduju strahovito velikom brzinom , i da je suština lečenja i izlečenja samo ui prirodi i njenim pojavama .
 
......a bio je tako cool guy :lol:.

suzi03 pusti te price i ne razvijaj ti sad neke teorije....ne brini nije taj ni prisao pokojnom Bogdanovicu to ti potpisujem :wink:.

ma ko njega j.. samo sam eto pomislila da možda čovek stvarno zna to što radi. Vidiš već druga nedelja nema ga na TV-u u istoj emisiji?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top