Problem kablovski modem i dva racunara
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Problem kablovski modem i dva racunara

Početnik
    Učlanjen
    03.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Question Problem kablovski modem i dva racunara

Umrezio sam dva racunara i modem preko swica. Mrezu nisam uspio uspostaviti izmedju racunara, vjerujem da je do widowsa pa cu ih morati ponovo instalirati, ali me cudi zasto ne mogu da dobijem vezu na modemu istovremeno na oba kompjutera. Internet imam na jednom, ali kad trebam konekciju na drugom, prvo se moram diskonektovati sa prvog, zatim resetovati modem( iskljuciti ga sa napajanja pa ponovo ukljuciti ) i tek tada se mogu konektovati s drugim racunarom. Tako sve isto moram ponoviti kako bih ponovo imao internet na prvom. I kad je jedan racunar ugasen, na drugom ne mogu uspostaviti vezu ako je prije toga bio konektovan ugaseni. Znaci opet reset modema pa tek onda konekcija. Da li moze mi neko pomoci savjetom u cemu moze biti problem i sta bih trebao uraditi kako bih ga rijesio. Unaprijed zahvalan.

Aktivan član dr_Bora (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano Re: Problem kablovski modem i dva racunara

Za to što ti želiš da uradiš, potrebno je koristiti router a ne switch.

Primećen član MasinacCcC (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: Problem kablovski modem i dva racunara

Citat Original postavio Nino07 Pogledaj poruku
    Umrezio sam dva racunara i modem preko swica. Mrezu nisam uspio uspostaviti izmedju racunara, vjerujem da je do widowsa pa cu ih morati ponovo instalirati, ali me cudi zasto ne mogu da dobijem vezu na modemu istovremeno na oba kompjutera. Internet imam na jednom, ali kad trebam konekciju na drugom, prvo se moram diskonektovati sa prvog, zatim resetovati modem( iskljuciti ga sa napajanja pa ponovo ukljuciti ) i tek tada se mogu konektovati s drugim racunarom. Tako sve isto moram ponoviti kako bih ponovo imao internet na prvom. I kad je jedan racunar ugasen, na drugom ne mogu uspostaviti vezu ako je prije toga bio konektovan ugaseni. Znaci opet reset modema pa tek onda konekcija. Da li moze mi neko pomoci savjetom u cemu moze biti problem i sta bih trebao uraditi kako bih ga rijesio. Unaprijed zahvalan.
    Imas vec negde temu LAN umrezavanje gde ti je sve objasnjeno,a potrebno ti je da umrezis dva kompa (kablom) i da ides u My Network Places i odaberes "Set up a home or small ofice network" i da tu sve lepo ispise i u delu za net otkacis ono da se ovaj drugi komp (koji nije na netu) konektuje preko ovog prvog koji jeste na netu.Tako sam ja sebi uradio i sad oba kompa mi imaju net

Slične teme

1. modem za kablovski net
    Autor losminjo u forumu Hardver
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 20.12.2005., 15:19

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •